Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

Erzurum Uçak Bileti

* Fiyatlar 1 Yolcu ve Tek Yön içindir.
İstanbul - Erzurum
28.04.2024
₺1.427,98
Ankara - Erzurum
03.05.2024
₺1.627,98
İzmir - Erzurum
05.05.2024
₺3.057,50
Antalya - Erzurum
13.05.2024
₺2.757,50
Trabzon - Erzurum
18.05.2024
₺2.750,69

 

Erzurum, farklı kültürleri topraklarında barındırmış kökleriyle ve önemli uygarlık merkezlerine yakınlığıyla, Türkiye tarihinde önemli bir konumda. Evliyalar Beldesi olarak da bilinen Erzurum, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık ikinci şehridir.

Mimari tarihiyle de konunun meraklılarının ilgisini çeken Erzurum, kiliseleri, camileri ve medreseleriyle tarihi bugünle buluşturan çekici bir atmosfere sahip olmasının yanı sıra Doğu Anadolu Bölgesi’nin en modern kenti.

Coğrafi konumu gereği doğal güzellikleri zengin; akarsuları ve ovalarıyla özel bir bitki örtüsüne sahip nadir şehirlerimizden biri. Merkeze üç kilometre uzaklıktaki Palandöken Dağı sayesinde kış turizmiyle öne çıkan Erzurum kayak sporlarına verdiği önemle tanınır. Türkiye standartlarına göre birçok büyük şehre oranla oldukça ekonomik bir şehir olduğunu da hatırlatalım.

İstanbul Erzurum arasındaki rotada günde ise yaklaşık 10-15 uçuş yapılmaktadır.

Erzurum’la arasında en yoğun uçuş trafiği olan İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine seyahat etmek isterseniz, Pazarama Tatil’in rakipsiz fırsatlarından yararlanarak, İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti, İzmir uçak bileti satın alabilirsiniz.

Farklı havayolu şirketlerinin kampanyalarını takip edip Erzurum uçak bileti alarak siz de Erzurum’un güzellikleriyle hemen tanışabilirsiniz.

Erzurum Uçak Bileti Fiyatları

Erzurum uçak bileti fiyatları, ziyarette bulunacağınız döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Erzurum arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş gün ve saatinizden ne kadar önce yaptırırsanız, avantajlı bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da örneğin İstanbul’dan Erzurum’a geldiyseniz Erzurum-İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Erzurum Ucuz Uçak Bileti

Erzurum ucuz uçak bileti almak için, uçuş gün ve saatlerinizi elinizden geldiğince erken belirlemenizi ve Erzurum uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

Erzurum'a Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin herhangi bir ilinden, Erzurum uçak bileti alarak Erzurum’a rahatça ulaşabilirsiniz. Tüm havayolu şirketlerinin Erzurum’a direkt uçuş seferleri mevcut. Bu havayolu şirketlerinin uçak bileti kampanyalarını Pazarama Tatil üzerinden takip ederek ucuz bilet avantajıyla Erzurum yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanlarından Erzurum Havalimanı'na direkt uçak seferleri mevcuttur. Erzurum’a ulaşmak için tek yapmanız gereken bir Erzurum uçak bileti almak.

Erzurum Havalimanı Erzurum şehir merkezine 15 kilometre uzaklıktadır.

Ucuz bilet fırsatlarını takip ederek Erzurum ucuz uçak bileti aldıktan sonra; uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havalimanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Erzurum uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Erzurum Havalimanı'ndan Erzurum Şehir Merkezine Ulaşım Nasıldır?

Erzurum uçak bileti alıp Erzurum uçağıyla şehir merkezine 15 km mesafedeki Erzurum Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra; Erzurum’un birçok merkezi noktasına ulaşmak için Erzurum Büyükşehir Belediyesi Havalimanı otobüslerini kullanabilirsiniz.

Ayrıca Erzurum Havalimanı’ndaki araç kiralama firmalarından dilediğiniz aracı kiralayarak da şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Erzurum'da Gezilecek Yerler

Palandöken Dağı, Çift Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Aziziye Tabyaları, Rüstem Paşa Kervansarayı, Üç Kümbetler, Lala Mustafa Paşa Cami, Atatürk Evi Müzesi, Tortum Şelalesi, Tortum Gölü ve Narman Peribacaları mutlaka görülmesi gereken yerlerden bazıları.

 

 

 

Erzurum Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular