Erzurum Uçak Bileti

 

Erzurum, farklı kültürleri topraklarında barındırmış kökleriyle ve önemli uygarlık merkezlerine yakınlığıyla, Türkiye tarihinde önemli bir konumda. Evliyalar Beldesi olarak da bilinen Erzurum, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık ikinci şehridir.

Mimari tarihiyle de konunun meraklılarının ilgisini çeken Erzurum, kiliseleri, camileri ve medreseleriyle tarihi bugünle buluşturan çekici bir atmosfere sahip olmasının yanı sıra Doğu Anadolu Bölgesi’nin en modern kenti.

Coğrafi konumu gereği doğal güzellikleri zengin; akarsuları ve ovalarıyla özel bir bitki örtüsüne sahip nadir şehirlerimizden biri. Merkeze üç kilometre uzaklıktaki Palandöken Dağı sayesinde kış turizmiyle öne çıkan Erzurum kayak sporlarına verdiği önemle tanınır. Türkiye standartlarına göre birçok büyük şehre oranla oldukça ekonomik bir şehir olduğunu da hatırlatalım.

İstanbul Erzurum arasındaki rotada günde ise yaklaşık 10-15 uçuş yapılmaktadır.

Erzurum’la arasında en yoğun uçuş trafiği olan İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine seyahat etmek isterseniz, Pazarama Tatil’in rakipsiz fırsatlarından yararlanarak, İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti, İzmir uçak bileti satın alabilirsiniz.

Farklı havayolu şirketlerinin kampanyalarını takip edip Erzurum uçak bileti alarak siz de Erzurum’un güzellikleriyle hemen tanışabilirsiniz.

ERZURUM UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Erzurum uçak bileti fiyatları, ziyarette bulunacağınız döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Erzurum arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş gün ve saatinizden ne kadar önce yaptırırsanız, avantajlı bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da örneğin İstanbul’dan Erzurum’a geldiyseniz Erzurum-İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

ERZURUM UCUZ UÇAK BİLETİ

Erzurum ucuz uçak bileti almak için, uçuş gün ve saatlerinizi elinizden geldiğince erken belirlemenizi ve Erzurum uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

ERZURUM’A NASIL GİDİLİR?

Türkiye’nin herhangi bir ilinden, Erzurum uçak bileti alarak Erzurum’a rahatça ulaşabilirsiniz. Tüm havayolu şirketlerinin Erzurum’a direkt uçuş seferleri mevcut. Bu havayolu şirketlerinin uçak bileti kampanyalarını Pazarama Tatil üzerinden takip ederek ucuz bilet avantajıyla Erzurum yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanlarından Erzurum Havalimanı'na direkt uçak seferleri mevcuttur. Erzurum’a ulaşmak için tek yapmanız gereken bir Erzurum uçak bileti almak.

Erzurum Havalimanı Erzurum şehir merkezine 15 kilometre uzaklıktadır.

Ucuz bilet fırsatlarını takip ederek Erzurum ucuz uçak bileti aldıktan sonra; uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havalimanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Erzurum uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

ERZURUM HAVALİMANI’NDAN ERZURUM ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM NASILDIR?

Erzurum uçak bileti alıp Erzurum uçağıyla şehir merkezine 15 km mesafedeki Erzurum Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra; Erzurum’un birçok merkezi noktasına ulaşmak için Erzurum Büyükşehir Belediyesi Havalimanı otobüslerini kullanabilirsiniz.

Ayrıca Erzurum Havalimanı’ndaki araç kiralama firmalarından dilediğiniz aracı kiralayarak da şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

ERZURUM’DA GEZİLECEK YERLER

Palandöken Dağı, Çift Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Aziziye Tabyaları, Rüstem Paşa Kervansarayı, Üç Kümbetler, Lala Mustafa Paşa Cami, Atatürk Evi Müzesi, Tortum Şelalesi, Tortum Gölü ve Narman Peribacaları mutlaka görülmesi gereken yerlerden bazıları.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ERZURUM’A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul-Erzurum: 1 saat 40 dakika

Ankara-Erzurum: 1 saat 20 dakika

Adana-Erzurum: 1 saat 10 dakika

Antalya-Erzurum: 1 saat 50 dakika

İzmir-Erzurum: 1 saat 50 dakika

ERZURUM UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Erzurum uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi bir hayli artırır. Erzurum’a giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi var.

ERZURUM’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Erzurum ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 87 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

ERZURUM UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN UYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Erzurum arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yön en uygun uçak bileti 400 TL civarındaki fiyatıyla İstanbul Erzurum uçuşudur. Gidiş-dönüş en ucuz bilet ise İstanbul Erzurum biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Ankara-Erzurum, İzmir-Erzurum, İstanbul-Erzurum.

Erzurum’a gitmek için daha da ucuz bilet almak isteyenler Erzurum otobüs bileti satın alabilirler.

ERZURUM ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet ve SunExpress; Türkiye ve Erzurum arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota İstanbul-Erzurum uçuş rotasıdır.

Türk Hava Yolları ve Pegasus bu uçuş rotasında en sık uçan havayolu şirketleridir.

ERZURUM THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Erken rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Erzurum ucuz uçak bileti bulmanız bir hayli mümkün.

ERZURUM PEGASUS UÇAK BİLETİ FIYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Erzurum ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Erzurum ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

ERZURUM ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİN UYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Şubat, mart ve ocak ayları Erzurum uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

Ekim, eylül ve nisan ayları ise en düşük fiyata Erzurum ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylardır.

Özellikle uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Erzurum otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE ERZURUM ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Erzurum ucuz uçak bileti alırken Türkiye Erzurum arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık Pazarama Tatil gibi pratik bir tatil asistanınız var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

ERZURUM ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Erzurum’a gelen yolcular, şehir merkezine 15 km. mesafedeki Erzurum Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Erzurum’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.