Gaziantep Ankara Uçak Bileti

 

Gaziantep’ten Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmenin yolu Gaziantep-Ankara uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

Gaziantep Ankara arası uçuşlar ortalama 1 saat 10 dakika dakika sürüyor.

Gaziantep’ten Ankara’ya uçmak için öncelikle Antep Oğuzeli Havalimanı’na gitmeniz gerekiyor. 

Gaziantep Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Gaziantep Ankara uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Gaziantep Ankara uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Şakirpaşa Havalimanı’nda olmalısınız.

Yaklaşık 1 saat 10 dakika süren bir yolculuğun ardından Ankara’ya geldiğinizde iniş yapacağınız havaalanı, Ankara’nın tek havaalanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı olacak.

Esenboğa Havalimanı’ndan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus gibi merkezi noktalara Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla rahatça ulaşabilirsiniz. Akyurt ilçesinde bulunan Esenboğa Havalimanı’nın içindeki araç kiralama firmalarından da faydalanabilirsiniz. 

Gaziantep çıkışlı Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular, Anıtkabir başta olmak üzere, değişik mimarisiyle Ankara’nın simgelerinden biri olan Atakule’yi, Kuğulu Park’ı, meşhur Kızılay Meydanı’nı, Ankara Kalesi’ni, Türk Hamam Müzesi’ni, PTT Pul Müzesi’ni görebilecekleri bir şehir gezisi yapabilirler.

Ankara ulaşım açısından çok rahat bir şehir olduğu için Esenboğa Havalimanı’na inen yolcular şehir merkezine gitmek için hiç zorlanmayacaklar.

Gaziantep Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya ulaşan yolcular; Ankara yakınında bulunan Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli gibi illere de kolaylıkla ulaşabilirler.

Gaziantep Ankara Ucuz Uçak Bileti

Gaziantep Ankara ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemeniz ve Gaziantep Ankara uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanız avantajlı bir seyahat yapmanız açısından faydalı olacaktır. 

Gaziantep Ankara Uçak Bileti Fiyatları

Gaziantep Ankara uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; Gaziantep Ankara arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Gaziantep uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

 

Gaziantep Ankara Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular