Gaziantep Ankara Uçak Bileti

Gaziantep’ten Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmenin yolu Gaziantep-Ankara uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

Gaziantep Ankara arası uçuşlar ortalama 1 saat 10 dakika dakika sürüyor.

Gaziantep’ten Ankara’ya uçmak için öncelikle Antep Oğuzeli Havalimanı’na gitmeniz gerekiyor. 

Gaziantep Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Gaziantep Ankara uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Gaziantep Ankara uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Şakirpaşa Havalimanı’nda olmalısınız.

Yaklaşık 1 saat 10 dakika süren bir yolculuğun ardından Ankara’ya geldiğinizde iniş yapacağınız havaalanı, Ankara’nın tek havaalanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı olacak.

Esenboğa Havalimanı’ndan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus gibi merkezi noktalara Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla rahatça ulaşabilirsiniz. Akyurt ilçesinde bulunan Esenboğa Havalimanı’nın içindeki araç kiralama firmalarından da faydalanabilirsiniz. 

Gaziantep çıkışlı Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular, Anıtkabir başta olmak üzere, değişik mimarisiyle Ankara’nın simgelerinden biri olan Atakule’yi, Kuğulu Park’ı, meşhur Kızılay Meydanı’nı, Ankara Kalesi’ni, Türk Hamam Müzesi’ni, PTT Pul Müzesi’ni görebilecekleri bir şehir gezisi yapabilirler.

Ankara ulaşım açısından çok rahat bir şehir olduğu için Esenboğa Havalimanı’na inen yolcular şehir merkezine gitmek için hiç zorlanmayacaklar.

Gaziantep Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya ulaşan yolcular; Ankara yakınında bulunan Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli gibi illere de kolaylıkla ulaşabilirler.

GAZİANTEP ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ

Gaziantep Ankara ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemeniz ve Gaziantep Ankara uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanız avantajlı bir seyahat yapmanız açısından faydalı olacaktır. 

GAZİANTEP ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Gaziantep Ankara uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; Gaziantep Ankara arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Gaziantep uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

GAZİANTEP'TEN ANKARA'YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

Gaziantep Ankara arası mesafe 526 km. Bu rotadaki uçuşlar ortalama 1 saat 10 dakika sürüyor.

GAZİANTEP ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, Gaziantep Ankara için rahatlıkla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Gaziantep’ten Ankara’ya ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi bulunuyor.

GAZİANTEP'TEN ANKARA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Gaziantep Ankara ucuz uçak bileti bulmak için uçuş tarihinizden en az 64 gün önce rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

GAZİANTEP ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Gaziantep’ten Ankara’ya gitmek isteyenlerinUCUZ uçak bileti bulabilecekleri havayolu şirketleri Anadolu Jet ve Pegasus Airlines.

GAZİANTEP ANKARA ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

Antep Oğuzeli Havalimanı'ndan Ankara Esenboğa Havalimanı'na sıklıkla uçuş düzenleyen havayolu şirketleri Pegasus, Türk Hava Yolları, AnadoluJet ve SunExpress. Bu firmalardan Gaziantep Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya kolayca gidebilirsiniz. 

GAZİANTEP ANKARA ARASINDA AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız Gaziantep-Ankara Esenboğa uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunuyor.

GAZİANTEP ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Önümüzdeki 3 aylık dönemde Gaziantep Ankara arası tek yönUCUZ uçak bileti 200-250 TL arasındadır. Gaziantep Ankara arası gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 450-500 TL aralığındadır.

Önümüzdeki 1 ay içinde Gaziantep Ankara arasındaUCUZ uçak bileti Anadolu Jet firmasına ait uçak biletidir.

Daha uygun fiyata Gaziantep Ankara yolculuğu yapmak isteyenler Gaziantep Ankara otobüs bileti satın alabilirler.

GAZİANTEP ANKARA AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Gaziantep Ankara arası aktarmasız uçuş yapan 2 havayolu şirketi vardır: THY ve Anadolu Jet.

GAZİANTEP ANKARA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

Gaziantep Ankara arasında haftada 237, günlük 36 uçuş seferi yapılıyor.

Pegasus’un Gaziantep’ten Ankara’ya günlük sefer sayısı 14.

Türk Hava Yolları’nın Gaziantep’ten Ankara’ya günlük sefer sayısı 14. 

Anadolu Jet’in Gaziantep’ten Ankara’ya günlük sefer sayısı ise 8.

GAZİANTEP ŞEHRİNDEN ANKARA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Nisan, Haziran ve Temmuz ayları Gaziantep Ankara uçak bileti için en yüksek fiyatlı aylardır. Ucuz uçak bileti bakarken, bu dönemde fiyatların yılın diğer dönemlerinden daha pahalı olduğunu unutmayın. Bilhassa bu yoğun dönemlerde yapacağınız seyahat planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Ankara otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Gaziantep Ankara uçak bileti için en düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise Eylül, Ekim, ve Kasım.

GAZİANTEP ANKARA UCUZ BİLET ALINABİLECEKUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Gaziantep Ankara ucuz uçak bileti içinUYGUN gün çarşamba, Gaziantep’ten Ankara’ya ucuz uçak bileti arayanlar için en pahalı gün ise cumadır.

GAZIANTEP ANKARA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

En uygun Gaziantep Ankara uçak bileti için Gaziantep Ankara arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal yoldur.

Bütün uçuşlarınız için olduğu gibi Gaziantep’ten Ankara'ya yapacağınız uçuşlar için de; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek seçenekler Pazarama Tatil’de.

GAZİANTEP ŞEHRİNDE, GAZİANTEP ANKARA ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Gaziantep’ten Ankara’ya uçakla gitmek için önce Antep Oğuzeli Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Gaziantep’e geldikten sonra Gaziantep Ankara uçuşu gerçekleştirecekseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Gaziantep otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanma faydalanabilirsiniz.

GAZİANTEP’TEN GELEN UÇUŞLAR İÇİN ANKARA ŞEHRİNDEKİ HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Gaziantep Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular Ankara Esenboğa Havalimanı’na inerler.

GAZİANTEP ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Gaziantep Ankara arası uçuşlarla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina gibi güncel bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE GAZİANTEP ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Gaziantep’ten Ankara'ya uçan havayolu şirketlerinin hepsinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Bütün uçuşlarda olduğu gibi, Gaziantep’ten Ankara'ya yapacağınız uçuşlarda da maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, Ankara’ya yapılan tüm uçuşlarda HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Gaziantep Ankara arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Ankara uçak bileti alarak Gaziantep’ten Ankara'ya yapacağınız uçuşların öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ankara’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat yapan uçuş seçenekleri bulunmaktadır. 

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE GAZİANTEP’TEN ANKARA’YA YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

Türk Hava Yolları; Ankara Trabzon hattında yapacağınız uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat etmektedir. Rezervasyon sürecinizde THY’nin esnek iptal şartlarını inceleyebilirsiniz.