Gaziantep Uçak Bileti

GAZİANTEP HAKKINDA GENEL BİLGİLER

2 milyona yaklaşan nüfusuyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en kalabalık ikinci şehri olan Gaziantep, Tarihi İpek Yolu üzerinde kurulmuştur. Tarih boyunca farklı medeniyetlere ve imparatorluklara ev sahipliği yaptığı için halen birçok farklı medeniyetin izlerini taşır.

Yemek kültürünün en gelişmiş olduğu şehirlerden biridir. Gaziantep şehri; yalnızca Türkiye'de değil, dünyada ün yapmış olan mutfağı sayesinde, sırf yemek yemek için, hatta 1 günlüğüne bile ziyaret edilen önemli bir lezzet durağıdır.

Gaziantep denince ilk akla gelenler şüphesiz ki kebap ve baklava.

Gaziantep’in enfes lezzetleri, köklü tarihi ve tarihin izlerini taşıyan sokaklarıyla tanışmak için Gaziantep uçak bileti almanız yeterli.

Gaziantep’ten en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Gaziantep arasında her gün 24 sefer gerçekleştiriliyor.

Fırsatları takip ederek Gaziantep ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Gaziantep uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Gaziantep ucuz uçak bileti alarak Gaziantep’e gelenler, Gaziantep’teki tek havaalanı olan ve merkeze 20 km mesafedeki Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Farklı havayolu şirketlerinin düzenlediği kampanyaları takip edip uygun uçak bileti alarak siz de Gaziantep’in unutulmaz güzellikleriyle tanışabilirsiniz.

GAZİANTEP UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Gaziantep uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Gaziantep arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Gaziantep’e geldiyseniz Gaziantep İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

GAZİANTEP UCUZ UÇAK BİLETİ

Gaziantep ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Gaziantep uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. 

GAZİANTEP’E NASIL GİDİLİR?

Türkiye'deki birçok havalimanından, Gaziantep Oğuzeli Havaalanı’na doğrudan uçuş seferi bulunuyor. Gaziantep uçak bileti alarak Türkiye’nin farklı şehirlerinden Gaziantep’e kolayca ulaşabilirsiniz.

Dilediğiniz otobüs firmasından alacağınız Gaziantep otobüs bileti ile de Gaziantep’e gelmeniz mümkün. 

GAZİANTEP’TE GEZİLECEK YERLER

Zeugma Antik Kenti'nden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği dünyaca ünlü Zeugma Mozaik Müzesi, Medusa Cam Eserler Müzesi, şehrin en hareketli yerlerinden biri olan ve geleneksel el sanatları örneklerini bulabileceğiniz Tarihi Bakırcılar Çarşısı ve Gaziantep şehrini tepeden izleyebileceğiniz Gaziantep Kalesi; Gaziantep'te mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

Zeugma Mozaik Müzesi'nde sergilenen mozaiklerin kaynağını görmek istiyorsanız Zeugma Antik Kenti'ni de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Tarihi Antep Evleri, Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Yasemek Açıkhava Müzesi, Halep Pasajı, Suriye Pasajı ve Ortadoğu'nun en büyük, Avrupa'nın ise ikinci en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi de Gaziantep ucuz uçak bileti alarak ziyaret edeceğiniz Gaziantep şehrinde görülmesi gereken yerler.

GAZİANTEP OĞUZELİ HAVALİMANI’NDAN GAZİANTEP ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Gaziantep şehir merkezine 20 km uzaklıktadır ve uluslararası uçuşlara da açıktır. Havaalanından şehir merkezine ulaşımı HAVAŞ otobüsleri, belediye otobüsü ya da taksiyle sağlayabileceğiniz gibi; araç kiralama hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

GAZİANTEP’E UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Gaziantep: 1 saat 30 dakika

Ankara Gaziantep: 1 saat 10 dakika

İzmir Gaziantep: 1 saat 40 dakika

Antalya Gaziantep: 1 saat 15 dakika

Bodrum Gaziantep: 3 saat 5 dakika

GAZİANTEP UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Gaziantep uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Gaziantep’e seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birden fazla havayolu şirketi seçeneği mevcut.

GAZİANTEP’E UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Gaziantep ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 83 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekir.

GAZİANTEP UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Gaziantep arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUCUZ uçak bileti İzmir Gaziantep rotasındadır. Gidiş dönüşUCUZ bilet ise yine İzmir Gaziantep rotasına aittir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde Gaziantep ucuz bilet bulabileceğiniz rotalar: İzmir-Gaziantep, Antalya-Gaziantep ve İstanbul-Gaziantep.

Ucuz uçak bileti fiyatları bu rotalarda ortalama 150 TL – 250 TL arasıdır.

Gaziantep’e daha ucuz bilet alarak bir seyahat yapmayı düşünenler Gaziantep otobüs bileti satın alabilirler.

GAZİANTEP ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve SunExpress; Türkiye ve Gaziantep arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

Gaziantep yönünde uçuş yapılan en popüler rota Antalya Gaziantep uçuş rotasıdır.

THY ve Pegasus bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

GAZİANTEP ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI VARDIR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Gaziantep uçak bileti alarak Gaziantep’e gelen yolcular, şehir merkezine 20 km mesafedeki Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na inerler. Gaziantep’teki tek havaalanı Oğuzeli Havaalanı’dır.

GAZİANTEP THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Gaziantep ucuz uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

GAZİANTEP PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Gaziantep ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırırsanız, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Gaziantep ucuz uçak bileti bulma ihtimaliniz oldukça artar.

GAZİANTEP ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs ve Temmuz ayları Gaziantep uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

En düşük fiyata Gaziantep ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Aralık ve Şubat.

Özellikle uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Gaziantep otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE GAZİANTEP ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Gaziantep ucuz uçak bileti alırken Türkiye Gaziantep arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık hiç vazgeçemeyeceğiniz bir seyahat siteniz var: Pazarama Tatil.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Gaziantep’e yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE GAZİANTEP UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Gaziantep uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE GAZİANTEP’E UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Gaziantep’e uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Gaziantep uçak bileti alarak yapacağınız Gaziantep uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Gaziantep uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Gaziantep uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Gaziantep uçak bileti alarak yapacağınız Gaziantep uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Gaziantep’e yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.