Gaziantep Uçak Bileti

İstanbul Gaziantep
06.10.2023
airline
₺1.260,00 Ara
Ankara Gaziantep
08.10.2023
airline
₺1.060,00 Ara
İzmir Gaziantep
11.10.2023
airline
₺1.724,99 Ara
Antalya Gaziantep
21.10.2023
airline
₺1.424,99 Ara
Trabzon Gaziantep
26.10.2023
airline
₺2.018,72 Ara

 

2 milyona yaklaşan nüfusuyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en kalabalık ikinci şehri olan Gaziantep, Tarihi İpek Yolu üzerinde kurulmuştur. Tarih boyunca farklı medeniyetlere ve imparatorluklara ev sahipliği yaptığı için halen birçok farklı medeniyetin izlerini taşır.

Yemek kültürünün en gelişmiş olduğu şehirlerden biridir. Gaziantep şehri; yalnızca Türkiye'de değil, dünyada ün yapmış olan mutfağı sayesinde, sırf yemek yemek için, hatta 1 günlüğüne bile ziyaret edilen önemli bir lezzet durağıdır.

Gaziantep denince ilk akla gelenler şüphesiz ki kebap ve baklava.

Gaziantep’in enfes lezzetleri, köklü tarihi ve tarihin izlerini taşıyan sokaklarıyla tanışmak için Gaziantep uçak bileti almanız yeterli.

Gaziantep’ten en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Gaziantep arasında her gün 24 sefer gerçekleştiriliyor.

Fırsatları takip ederek Gaziantep ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Gaziantep uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Gaziantep ucuz uçak bileti alarak Gaziantep’e gelenler, Gaziantep’teki tek havaalanı olan ve merkeze 20 km mesafedeki Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Farklı havayolu şirketlerinin düzenlediği kampanyaları takip edip uygun uçak bileti alarak siz de Gaziantep’in unutulmaz güzellikleriyle tanışabilirsiniz.

Gaziantep Uçak Bileti Fiyatları

Gaziantep uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Gaziantep arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Gaziantep’e geldiyseniz Gaziantep İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Gaziantep Ucuz Uçak Bileti

Gaziantep ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Gaziantep uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. 

Gaziantep'e Nasıl Gidilir?

Türkiye'deki birçok havalimanından, Gaziantep Oğuzeli Havaalanı’na doğrudan uçuş seferi bulunuyor. Gaziantep uçak bileti alarak Türkiye’nin farklı şehirlerinden Gaziantep’e kolayca ulaşabilirsiniz.

Dilediğiniz otobüs firmasından alacağınız Gaziantep otobüs bileti ile de Gaziantep’e gelmeniz mümkün. 

Gaziantep'te Gezilecek Yerler

Zeugma Antik Kenti'nden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği dünyaca ünlü Zeugma Mozaik Müzesi, Medusa Cam Eserler Müzesi, şehrin en hareketli yerlerinden biri olan ve geleneksel el sanatları örneklerini bulabileceğiniz Tarihi Bakırcılar Çarşısı ve Gaziantep şehrini tepeden izleyebileceğiniz Gaziantep Kalesi; Gaziantep'te mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

Zeugma Mozaik Müzesi'nde sergilenen mozaiklerin kaynağını görmek istiyorsanız Zeugma Antik Kenti'ni de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Tarihi Antep Evleri, Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Yasemek Açıkhava Müzesi, Halep Pasajı, Suriye Pasajı ve Ortadoğu'nun en büyük, Avrupa'nın ise ikinci en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi de Gaziantep ucuz uçak bileti alarak ziyaret edeceğiniz Gaziantep şehrinde görülmesi gereken yerler.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı'ndan Gaziantep Şehir Merkezine Ulaşım

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Gaziantep şehir merkezine 20 km uzaklıktadır ve uluslararası uçuşlara da açıktır. Havaalanından şehir merkezine ulaşımı HAVAŞ otobüsleri, belediye otobüsü ya da taksiyle sağlayabileceğiniz gibi; araç kiralama hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

 

Gaziantep Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular