İstanbul Amsterdam Uçak Bileti

İstanbul’dan Amsterdam’a en rahat ve konforlu şekilde gitmek için öncelikle uçuş yolculuğunu tercih ederek İstanbul Amsterdam uçak bileti satın almalısınız.

İstanbul Amsterdam arası rotada ortalama uçuş süresi 3 saat 30 dakikadır.

İstanbul’dan Amsterdam’a uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Amsterdam uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Amsterdam uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul Amsterdam arasında direkt ve aktarmalı İstanbul Amsterdam uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulunmaktadır. 

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Amsterdam uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olması gerekir.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Amsterdam uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. Pasaport kontrolleri sırasında, yurtdışı çıkış harcınızı ödediğinize dair damga pulunu da hazır bulundurursanız zamandan kazanmış olursunuz.

Amsterdam şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Amsterdam uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Amsterdam uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz. 

Bisikletleriyle ve kanallarıyla ünlü Amsterdam’da, şehri keşfetmenin en keyifli yolu bisiklet kiralamak. Bol yağış alan ılıman bir iklime sahip olan Amsterdam’da daha güneşli günlerde vakit geçirmek istiyorsanız Amsterdam uçak bileti almak için bahar ve yaz aylarını tercih etmenizi öneririz.

Amsterdam’ın İstanbul’dan çok daha pahalı olduğunu belirtmemizde fayda var.

İstanbul’dan 2 saat geride olan Amsterdam’da ulaşım çok kolaydır.

İSTANBUL AMSTERDAM UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul Amsterdam ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve İstanbul Amsterdam uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

İSTANBUL AMSTERDAM UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Amsterdam uçak bileti fiyatları, seyahat edeceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Amsterdam arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.


SIKÇA SORULAN SORULAR

İSTANBUL'DAN AMSTERDAM’A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Amsterdam arası mesafe 2210 km’dir. Bu rotadaki ortalama uçuş süresi 3 buçuk saattir.

İSTANBUL AMSTERDAM UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Erken rezervasyon yaptırmak, İstanbul Amsterdam uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İstanbul’dan Amsterdam’a giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz 10’a yakın havayolu şirketi bulunmaktadır.

İSTANBUL'DAN AMSTERDAM’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Amsterdam arası ucuz uçak bileti bulabilmek için en az 59 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekir.

İSTANBUL AMSTERDAM ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul Amsterdam arası tek yönUCUZ uçak bileti 500 TL-600 TL arasında, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 1000 TL-1200 TL arasındadır.

Önümüzdeki 1 ay içinde İstanbul Amsterdam arasındaUCUZ uçak bileti Pegasus’a aittir.

İSTANBUL’DAN AMSTERDAM'A EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

İstanbul Amsterdam rotasında uçuş seferi gerçekleştiren 29 havayolu şirketi bulunuyor. Bunlar arasında en çok uçuş yapan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, Pegasus, KLM Royal Dutch Airlines, Lufthansa ve Air France.

İSTANBUL AMSTERDAM ARASI AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız İstanbul Amsterdam uçuşu yapan 5 havayolu şirketi vardır.

İSTANBUL AMSTERDAM ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İstanbul Amsterdam arasında haftada toplam 408, günlük ise 64 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İstanbul’dan Amsterdam’a günlük sefer sayısı 3.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Amsterdam’a günlük sefer sayısı 30. 

KLM Royal Dutch Airlines’ın İstanbul’dan Amsterdam’a günlük sefer sayısı 3.

Tarom’un İstanbul’dan Amsterdam’a günlük sefer sayısı 5.

Aeroflot’un İstanbul’dan Amsterdam’a günlük sefer sayısı 4.

Alitalia’nın İstanbul’dan Amsterdam’a günlük sefer sayısı 1. 

Aegean Airlines’ın İstanbul’dan Amsterdam’a günlük sefer sayısı 5.

Air France’in İstanbul’dan Amsterdam’a günlük sefer sayısı ise 4.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN AMSTERDAM ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları; İstanbul Amsterdam uçak bileti için en yüksek fiyat gösteren aylardır. 

Bu yoğun dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Amsterdam otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata İstanbul Amsterdam uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Ekim, Kasım ve Aralık aylarıdır.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN AMSTERDAM ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

İstanbul Amsterdam uçak bileti içinUCUZ gün pazar, en pahalı gün ise cuma.

İSTANBUL AMSTERDAM ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İstanbul Amsterdam ucuz uçak bileti alırken İstanbul Amsterdam arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul’dan Amsterdam’a yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN AMSTERDAM'A UÇMAK İÇİN HANGİ HAVAALANLARI KULLANILIYOR?

İstanbul’dan Amsterdam’a uçakla ulaşım için İstanbul’da 2 havaalanı bulunuyor. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Amsterdam uçuşu gerçekleştirmek isteyenler, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

AMSTERDAM ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARINA İNİŞ YAPILIYOR?

İstanbul’dan Amsterdam’a gelen uçaklar, şehir merkezine 15 km mesafedeki Schiphol Havalimanı’na iniş yaparlar. Schiphol Havaalanı dünyanın 4. büyük havaalanıdır.

İSTANBUL AMSTERDAM UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebiliyor. İstanbul Amsterdam uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina bilgileri gibi merak ettiğiniz bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE İSTANBUL'DAN AMSTERDAM’A UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

İstanbul’dan Amsterdam’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

İstanbul Amsterdam uçak bileti alarak yapacağınız İstanbul Amsterdam uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Amsterdam uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İstanbul Amsterdam ucuz uçak bileti alarak gerçekleştirilen İstanbul Amsterdam uçuşlarında karantina kuralları gereğince, oturma düzenleri değişiklik göstermektedir.

Uçuş öncesi testler

İstanbul’dan Amsterdam’a yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’dan Amsterdam’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.