İstanbul Antalya Uçak Bileti

 

İstanbul’dan Antalya’ya en hızlı şekilde gitmek için yapmanız gereken, vakit kaybetmeden bir İstanbul Antalya uçak bileti satın almak ve uçak yolcuğuyla kısa sürede dilediğiniz noktaya ulaşmak.

İstanbul Antalya arası uçuş süresi ortalama 1 saat 10 dakikadır.

İstanbul’dan Antalya’ya uçmak için önce İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmeniz gerekir.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Antalya uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

İstanbul Antalya uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı önleyecektir.

Antalya şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Antalya uçak bileti almanız; ardından da uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce (biletinizi hangi havalimanı üzerinden aldıysanız) ya İstanbul Yeni Havalimanı’nda ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda olmanız gerekiyor.

Antalya uçak bileti alarak İstanbul Antalya uçağıyla Antalya Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra, Antalya'nın birçok ilçesine ve civar illerine kolayca ulaşabileceğiniz transfer seçenekleri mevcut. İster havaalanı servislerini, ister belediye otobüslerini, ister taksileri, ister araç kiralama seçeneklerini kullanarak Antalya şehrinde ve civarında dilediğiniz noktaya kolayca ulaşabilirsiniz.

Antalya'nın Kemer, Belek, Tekirova, Kumluca, Side, Manavgat, Alanya, Kaş gibi turistik ilçelerine kolayca gitmek için İstanbul Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Antalya Havalimanı'ndan Lara ve Konyaaltı'na otobüslerle ve havaalanı servisleriyle kolayca ulaşabilirsiniz. İstanbul-Antalya uçak bileti satın alanlar, Antalya çevresindeki Isparta ve Burdur illerine de kolaylıkla gidebilirler.

İSTANBUL ANTALYA UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul Antalya ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve İstanbul Antalya uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İSTANBUL ANTALYA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Antalya uçak bileti fiyatları, gideceğiniz mevsime, döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterebilir. İstanbul Antalya arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz de o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanız da bütçenizin yararına olacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

İSTANBUL ANTALYA’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

485 km’lik İstanbul Antalya rotasında en hızlı uçuş 1 saat 5 dakika sürerken, bu rotanın ortalama uçuş süresi 1 saat 10 dakikadır.

İSTANBUL ANTALYA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yapmanız, diğer ucuz uçak bileti arayışlarınızda olduğu gibi İstanbul Antalya uçak bileti satın alırken de ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İstanbul’dan Antalya’ya giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketinin olması demek, seçeneklerinizin çok olması demektir.

İSTANBUL'DAN ANTALYA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Antalya ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için en az 15 gün önceden rezervasyon yapmanızı öneririz.

İSTANBUL ANTALYA ARASI UCUZ BİLET SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Pegasus Airlines ve Anadolu Jet İstanbul Antalya rotasındaUCUZ uçak bileti bulabileceğiniz havayolu firmaları. Bunların dışında, THY’nin erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak ucuz uçak bileti satın almanız da elbette mümkün.

İstanbul AntalyaUCUZ uçak bileti fırsatları Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkan Pegasus ve Anadolu Jet hava yollarına aittir.

İSTANBUL ANTALYA ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul Antalya arası tek yönUCUZ uçak bileti 173 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 356 TL’dir.

Önümüzdeki 1 ay içinde İstanbul Antalya arasındaUCUZ uçak bileti Pegasus firmasına ait 173 TL’lik uçak biletidir.

İstanbul’dan Antalya’ya daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler İstanbul Antalya otobüs bileti satın alarak da Antalya’ya gidebilirler.

İSTANBUL’DAN ANTALYA'YA EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

İstanbul Antalya arası uçuş seferi bulunan 3 havayolu şirketi vardır. Bunlar arasında en çok uçak seferi olanlar Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet.

İstanbul Antalya arasında uçan herhangi bir havayolu şirketinden ucuz uçak bileti satın alarak İstanbul’dan Antalya’ya gitmenin en kesin yolu ise her şeyden önce erken rezervasyondan geçiyor.

İSTANBUL ANTALYA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İstanbul Antalya arası uçuş hattında haftalık 372, günlük 53 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İstanbul’dan Antalya’ya günlük sefer sayısı 15.

Anadolu Jet’in İstanbul’dan Antalya’ya günlük sefer sayısı 19.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Antalya’ya günlük sefer sayısı 19.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN ANTALYA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları; İstanbul Antalya uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız dönemlerdir.

En düşük fiyata İstanbul Antalya uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Ocak, Şubat ve Mart.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında öngörülen yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, Antalya otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN ANTALYA ŞEHRİNE UCUZ BİLET HANGİ GÜNLERDE VAR?

Çarşamba İstanbul Antalya uçak bileti içinUCUZ, pazartesi ise en pahalı gün.

İSTANBUL ANTALYA ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İstanbul Antalya ucuz uçak bileti alırken İstanbul Antalya hattında uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul’dan Antalya’ya yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekleri Pazarama Tatil’de bulabileceksiniz.

İSTANBUL ŞEHRİNDE, İSTANBUL ANTALYA ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İstanbul’dan Antalya’ya uçakla ulaşım için önce İstanbul’daki 2 havaalanından birine gitmeniz gerekir (İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı). Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Antalya uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

ANTALYA ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI VARDIR?

İstanbul’dan Antalya’ya gelen yolcular Antalya Havalimanı’na iniş yaparlar. Çünkü Antalya’daki tek havaalanı Antalya Havaalanı’dır.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’dan Antalya’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.