İstanbul Bakü Uçak Bileti

 

İstanbul’dan Bakü’ye en rahat şekilde gitmenin yolu İstanbul Bakü uçak bileti satın alarak uçak yolcuğu yapmak.

İstanbul Bakü arası ortalama uçuş süresi 2 saat 40 dakikadır.

İstanbul’dan Bakü’ye uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Bakü uçak bileti fiyatları, İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Bakü uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygun olacaktır.

Türk Hava Yolları ve Azerbaycan Hava Yolları; İstanbul Bakü arası direkt uçuş seferleri olan havayolu şirketleri. İki havayolu şirketi de haftanın 7 günü, çok sayıda İstanbul Bakü uçak bileti seçeneği sunuyorlar.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Bakü uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olduğundan emin olun.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Bakü uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. Pasaport kontrolleri sırasında, yurtdışı çıkış harcınızı ödediğinize dair damga pulunu da hazır bulundurursanız zamandan kazanmış olursunuz.

Bakü şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Bakü uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Bakü uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz.


İstanbul’dan iki saat ileride bulunan Bakü’nün iklimi de İstanbul’a göre biraz farklıdır.

Karasal iklim etkilidir. Kış ayları çok soğuk, yaz ayları ise 40 dereceye çıkabilecek kadar sıcak geçer. İlkbahar ve sonbahar dönemleri Bakü gezisi için ideal zamanlardır.

Bakü ucuz uçak bileti alarak gittiğiniz Bakü’de fiyatlar, İstanbul ile karşılaştırıldığında oldukça düşüktür.

İSTANBUL BAKÜ UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul Bakü ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve İstanbul Bakü uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İSTANBUL BAKÜ UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Bakü uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. İstanbul Bakü arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

İSTANBUL'DAN BAKÜ’YE UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

1786 km’lik İstanbul Bakü rotasındaki en kısa uçuş 2 saat 40 dakika sürmektedir. Ortalama uçuş süresi ise 2 saat 47 dakikadır.

İSTANBUL BAKÜ UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Erken rezervasyon yaptırmanız, İstanbul Bakü uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artıracaktır. İstanbul’dan Bakü’ye giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz 10’a yakın havayolu şirketi var.

İSTANBUL'DAN BAKÜ’YE UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Bakü arası ucuz uçak bileti bulabilmek için yaklaşık 78 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekir.

İSTANBUL BAKÜ ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul Bakü arası tek yönUCUZ uçak bileti 907 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 1.537 TL’dir.

Önümüzdeki 1 ay içinde İstanbul Bakü arasındaUCUZ uçak bileti Pegasus’a ait olan 1.085 TL’lik bilettir.

İSTANBUL’DAN BAKÜ'YE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

İstanbul Bakü arasındaki rotada uçuş gerçekleştiren 17 havayolu şirketi bulunuyor. Bunlar arasında en çok uçuş yapan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, Azerbaycan Havayolları, Ukrayna Havayolları, Aeroflot ve Qatar Airways.

İSTANBUL BAKÜ ARASI AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız İstanbul Bakü uçuşu yapan 2 havayolu şirketi vardır.

İSTANBUL BAKÜ ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İstanbul Bakü arasında haftada toplam 431, günlük toplam 82 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İstanbul’dan Bakü’ye günlük sefer sayısı 7.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Bakü’ye günlük sefer sayısı 56.

Anadolu Jet’in İstanbul’dan Bakü’ye günlük sefer sayısı 2.   

Ukrayna Hava Yolları’nın İstanbul’dan Bakü’ye günlük sefer sayısı 5.

Azerbaycan Hava Yolları’nın İstanbul’dan Bakü’ye günlük sefer sayısı 5.

Qatar Airways’in İstanbul’dan Bakü’ye günlük sefer sayısı 2.

Aeroflot’un İstanbul’dan Bakü’ye günlük sefer sayısı 3.

Belavia’nın İstanbul’dan Bakü’ye günlük sefer sayısı 2.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN BAKÜ ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Nisan, Mayıs ve Haziran ayları; İstanbul Bakü uçak bileti alırken en yüksek fiyatlarla karşılaşacağınız dönemlerdir.

Bu yoğun dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Bakü otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata İstanbul Bakü uçak bileti alabileceğiniz aylar ise: Ağustos, Eylül ve Ekim.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN BAKÜ ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİN UYGUN GÜN HANGİSİDİR?

İstanbul Bakü uçak bileti içinUCUZ gün çarşamba, en pahalı gün ise cumartesi.

İSTANBUL BAKÜ ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İstanbul Bakü ucuz uçak bileti alırken İstanbul Bakü arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması bulunan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul’dan Bakü’ye yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN BAKÜ’YE UÇMAK İÇİN HANGİ HAVAALANLARI KULLANILIYOR?

İstanbul’dan Bakü’ye uçakla ulaşım için İstanbul’da 2 havaalanı bulunuyor. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Bakü uçuşu gerçekleştirmek isteyenler, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

BAKÜ ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARINA İNİŞ YAPILIYOR?

İstanbul’dan Bakü’ye gelen uçaklar Heydar Aliyev Intl Havalimanı ya da Zabrat Havalimanı’na iniş yaparlar.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’dan Bakü’ye yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.