İstanbul Bakü Uçak Bileti

 

İstanbul’dan Bakü’ye en rahat şekilde gitmenin yolu İstanbul Bakü uçak bileti satın alarak uçak yolcuğu yapmak.

İstanbul Bakü arası ortalama uçuş süresi 2 saat 40 dakikadır.

İstanbul’dan Bakü’ye uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Bakü uçak bileti fiyatları, İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Bakü uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygun olacaktır.

Türk Hava Yolları ve Azerbaycan Hava Yolları; İstanbul Bakü arası direkt uçuş seferleri olan havayolu şirketleri. İki havayolu şirketi de haftanın 7 günü, çok sayıda İstanbul Bakü uçak bileti seçeneği sunuyorlar.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Bakü uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olduğundan emin olun.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Bakü uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. Pasaport kontrolleri sırasında, yurtdışı çıkış harcınızı ödediğinize dair damga pulunu da hazır bulundurursanız zamandan kazanmış olursunuz.

Bakü şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Bakü uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Bakü uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz.


İstanbul’dan iki saat ileride bulunan Bakü’nün iklimi de İstanbul’a göre biraz farklıdır.

Karasal iklim etkilidir. Kış ayları çok soğuk, yaz ayları ise 40 dereceye çıkabilecek kadar sıcak geçer. İlkbahar ve sonbahar dönemleri Bakü gezisi için ideal zamanlardır.

Bakü ucuz uçak bileti alarak gittiğiniz Bakü’de fiyatlar, İstanbul ile karşılaştırıldığında oldukça düşüktür.

İstanbul Bakü Ucuz Uçak Bileti

İstanbul Bakü ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve İstanbul Bakü uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İstanbul Bakü Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Bakü uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. İstanbul Bakü arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

 

İstanbul Bakü Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular