İstanbul Berlin Uçak Bileti

 

İstanbul’dan Berlin’e en rahat ve konforlu şekilde gitmek için öncelikle uçuş yolculuğunu tercih ederek İstanbul Berlin uçak bileti satın almalısınız.

İstanbul Berlin arası rotada ortalama uçuş süresi 2 saat 55 dakikadır.

İstanbul’dan Berlin’e uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Berlin uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Berlin uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul Berlin arasında direkt ve aktarmalı İstanbul Berlin uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulunuyor. İstanbul Berlin arasındaki rotada her gün 47 sefer yapılıyor.

Haftanın 7 günü Türk Hava Yolları'nın İstanbul Yeni Havalimanı'ndan Berlin Tegel Havalimanı'na, Pegasus Havayolları'nın ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Berlin Schönefeld Havalimanı'na direkt uçuşları bulunuyor. Direkt uçuşların dışında; Lufthansa, SwissAir gibi Avrupa havayollarının aktarmalı uçuşlarıyla da Berlin'e gidilebilir. Ayrıca Avrupa’nın birtakım şehirlerinden Berlin'e tren seferleri de mevcut.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Berlin uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olması gerekir.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Berlin uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. Pasaport kontrolleri sırasında, yurtdışı çıkış harcınızı ödediğinize dair damga pulunu da hazır bulundurursanız zamandan kazanmış olursunuz.

Berlin şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Berlin uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Berlin uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz. 

İSTANBUL BERLİN UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul Berlin ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve İstanbul Berlin uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

İSTANBUL BERLİN UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Berlin uçak bileti fiyatları, seyahat edeceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Berlin arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

İSTANBUL'DAN BERLİN’E UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Berlin arası mesafe 1718 km’dir. Bu rotadaki ortalama uçuş süresi 2 saat 55 dakikadır. 

İSTANBUL BERLİN UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Erken rezervasyon yaptırmak, İstanbul Berlin uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İstanbul’dan Berlin’e giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birçok havayolu şirketi seçeneği vardır.

İSTANBUL'DAN BERLİN’E UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Berlin arası ucuz uçak bileti bulabilmek için en az 59 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekir.

İSTANBUL BERLİN ARASI UÇUŞLAR ARASINDA EN UCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul Berlin arası tek yön en ucuz uçak bileti 500 TL-600 TL arasında, gidiş dönüş en ucuz uçak bileti ise 1000 TL-1200 TL arasındadır.

Önümüzdeki 1 ay içinde İstanbul Berlin arasında en ucuz uçak bileti Air Serbia firmasına aittir.

İSTANBUL’DAN BERLİN’E EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

İstanbul Berlin rotasında uçuş seferi gerçekleştiren 25 havayolu şirketi bulunuyor. Bunlar arasında en çok uçuş yapan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, KLM Royal Dutch Airlines, LOT Polish Airlines, Lufthansa ve British Airways.

İSTANBUL BERLİN ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İstanbul Berlin arasında haftada toplam 356, günlük ise 77 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İstanbul’dan Berlin’e günlük sefer sayısı 2.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Berlin’e günlük sefer sayısı 37. 

LOT Polish Airlines’ın İstanbul’dan Berlin’e günlük sefer sayısı 9.

Nordwind’in İstanbul’dan Berlin’e günlük sefer sayısı 1.

TAP Portugal’ın İstanbul’dan Berlin’e günlük sefer sayısı 6.

Ryal Jordanian’ın İstanbul’dan Berlin’e günlük sefer sayısı 2. 

Royal Air Maroc’un İstanbul’dan Berlin’e günlük sefer sayısı ise 2.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN BERLİN ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİN EN UYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Temmuz ve Ağustos ayları; İstanbul Berlin uçak bileti için en yüksek fiyat gösteren aylardır. 

Bu yoğun dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Berlin otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata İstanbul Berlin uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Kasım, Aralık ve Şubat aylarıdır.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN BERLİN ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİN EN UYGUN GÜN HANGİSİDİR?

İstanbul Berlin uçak bileti için en ucuz gün pazar, en pahalı gün ise perşembe.

İSTANBUL BERLİN ARASI EN UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İstanbul Berlin ucuz uçak bileti alırken İstanbul Berlin arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul’dan Berlin’e yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN BERLİN’E UÇMAK İÇİN HANGİ HAVAALANLARI KULLANILIYOR?

İstanbul’dan Berlin’e uçakla ulaşım için İstanbul’da 2 havaalanı bulunuyor. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Berlin uçuşu gerçekleştirmek isteyenler, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

BERLİN ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARINA İNİŞ YAPILIYOR?

İstanbul’dan Berlin’e gelen uçaklar, şu havaalanlarından birine iniş yaparlar: Brandenburg Havalimanı, Schoenefeld Havalimanı, Tegel Havalimanı.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’dan Berlin’e yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.