İstanbul İzmir Uçak Bileti

 

İstanbul’dan İzmir’e en rahat şekilde gitmenin yolu İstanbul-İzmir uçak bileti satın alarak uçak yolcuğu yapmak.

İstanbul İzmir arası uçuş süresi ortalama 1 saat 9 dakikadır.

İstanbul’dan İzmir’e uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul İzmir uçak bileti fiyatları, İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak İzmir uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul İzmir uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olduğundan emin olun.

İstanbul İzmir uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Alaçatı, Şirince, Saat Kulesi, Efes, Kuş Cenneti, Bozdağ Kayak Merkezi gibi yerleriyle ilgi gören İzmir şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul İzmir uçak bileti almanız gerekir. İstanbul İzmir uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden 1,5 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanız gerekir.


İzmir uçak bileti alıp İstanbul İzmir uçağıyla İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra İzmir'in birçok ilçesine ve Alsancak gibi merkezi noktalarına İZBAN ve belediye otobüsleri aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

İstanbul İzmir uçak bileti satın alan İzmir yolcuları; İzmir civarında bulunan Urla, Foça, Çeşme, Seferihisar gibi turistik tatil beldelerine de rahatlıkla gidebilirler.

İSTANBUL İZMİR UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul İzmir ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve İstanbul İzmir uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İSTANBUL İZMİR UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul İzmir uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. İstanbul İzmir arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

İSTANBUL'DAN İZMİR'E UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

331 km’lik İstanbul İzmir rotasındaki en kısa uçuş 1 saat sürer. Ortalama uçuş süresi ise 1 saat 9 dakikadır.

İSTANBUL İZMİR UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Erken rezervasyon yaptırmanız, İstanbul İzmir uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artıracaktır. İstanbul’dan İzmir’e giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi var.

İSTANBUL'DAN İZMİR’E UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul İzmir arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için ortalama 1 ay önce rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İSTANBUL İZMİR ARASI UCUZ BİLET SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Pegasus Airlines ve Anadolu Jet havayolları, İstanbul İzmir rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz firmaların başında geliyor. Bunların dışında, THY’nin erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak ucuz uçak bileti satın almak da mümkün.

İSTANBUL İZMİR ARASI UÇUŞLAR ARASINDA UCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul İzmir arası tek yönUCUZ uçak bileti 163 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 326 TL’dir.

Önümüzdeki 1 ay içinde İstanbul İzmir arasındaUCUZ uçak bileti Pegasus’a ait olan 163 TL’lik bilettir.

İstanbul’dan İzmir’e daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler için İstanbul İzmir otobüs bileti satın almak da iyi bir opsiyon.

İSTANBUL İZMİR ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

İstanbul-İzmir arası en çok uçuş yapan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus.

İstanbul Yeni Havalimanı İzmir arasında en çok uçuş yapan havayolu şirketi THY, Sabiha Gökçen Havalimanı İzmir arasında ise en çok uçuş yapan havayolu şirketi ise Pegasus ve Anadolujet’tir.

İSTANBUL İZMİR ARASI AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız İstanbul İzmir uçuşu yapan 8 havayolu şirketi vardır.

İSTANBUL İZMİR ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İstanbul İzmir arasında haftada toplam 342, günlük toplam 47 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İstanbul’dan İzmir’e günlük sefer sayısı 16.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan İzmir’e günlük sefer sayısı 18.

Anadolu Jet’in İstanbul’dan İzmir’e günlük sefer sayısı ise 13.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN İZMİR ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Nisan, Haziran ve Temmuz ayları; İstanbul İzmir uçak bileti alırken en yüksek fiyatlarla karşılaşacağınız dönemlerdir.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, İzmir otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata İstanbul İzmir uçak bileti alabileceğiniz aylar ise: Ekim, Kasım ve Aralık.

Gün olarak da pazartesi İstanbul İzmir uçak bileti içinUCUZ, cuma ise en pahalı gün.

İSTANBUL İZMİR ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İstanbul İzmir ucuz uçak bileti alırken İstanbul İzmir arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla Erka aracılığıyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul’dan İzmir’e yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDE, İSTANBUL İZMİR ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İstanbul’dan İzmir’e uçakla ulaşım için İstanbul’da 2 havaalanı bulunuyor. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul İzmir uçuşu gerçekleştirmek isteyenler, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

İZMİR ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

İstanbul’dan İzmir’e gelen yolcular İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaparlar. İzmir’deki tek havaalanı İzmir Adnan Menderes Havaalanı’dır.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’dan İzmir’e yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.