İstanbul Londra Uçak Bileti

 

İstanbul’dan Londra’ya en rahat ve konforlu şekilde gitmek için öncelikle uçuş yolculuğunu tercih ederek İstanbul Londra uçak bileti satın almalısınız.

İstanbul Londra arası rotada ortalama uçuş süresi 4 saat 17 dakikadır.

İstanbul’dan Londra’ya uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Londra uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Londra uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul Londra arasında direkt ve aktarmalı İstanbul Londra uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulabilirsiniz. Bu destinasyonda direkt uçuş yapan havayolları; British Airways, Pegasus Havayolları, Atlas Global ve Türk Hava Yolları.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Londra uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olduğundan emin olun.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Londra uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. Pasaport kontrolleri sırasında, yurtdışı çıkış harcınızı ödediğinize dair damga pulunu da hazır bulundurursanız zamandan kazanmış olursunuz.

Londra şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Londra uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Londra uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz.


Londra uçak bileti almadan önce, vize başvurunuzu yolculuk yapmayı planladığınız tarihten en az 15 gün önce yapmanızı öneririz. Londra her mevsim görülen yağışlarıyla ünlüdür. En fazla yağış Eylül-Ocak ayları arasında görülür. Kış ayları çok soğuk geçmez, yaz aylarında da hava sıcaklıkları 22 derece civarında seyreder.

Londra ucuz uçak bileti alarak Londra’ya gittiğinizde; Londra’nın İstanbul’a göre %50-%80 oranında daha pahalı olduğunu tecrübe edeceksiniz. Bilhassa restoran fiyatları ve kiralar İstanbul’la kıyaslandığında bir hayli fazla.

İstanbul Londra Ucuz Uçak Bileti

İstanbul Londra ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve İstanbul Londra uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İstanbul Londra Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Londra uçak bileti fiyatları, seyahat edeceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Londra arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

 

İstanbul Londra Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular