İstanbul Londra Uçak Bileti

 

İstanbul’dan Londra’ya en rahat ve konforlu şekilde gitmek için öncelikle uçuş yolculuğunu tercih ederek İstanbul Londra uçak bileti satın almalısınız.

İstanbul Londra arası rotada ortalama uçuş süresi 4 saat 17 dakikadır.

İstanbul’dan Londra’ya uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Londra uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Londra uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul Londra arasında direkt ve aktarmalı İstanbul Londra uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulabilirsiniz. Bu destinasyonda direkt uçuş yapan havayolları; British Airways, Pegasus Havayolları, Atlas Global ve Türk Hava Yolları.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Londra uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olduğundan emin olun.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Londra uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. Pasaport kontrolleri sırasında, yurtdışı çıkış harcınızı ödediğinize dair damga pulunu da hazır bulundurursanız zamandan kazanmış olursunuz.

Londra şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Londra uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Londra uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz.


Londra uçak bileti almadan önce, vize başvurunuzu yolculuk yapmayı planladığınız tarihten en az 15 gün önce yapmanızı öneririz. Londra her mevsim görülen yağışlarıyla ünlüdür. En fazla yağış Eylül-Ocak ayları arasında görülür. Kış ayları çok soğuk geçmez, yaz aylarında da hava sıcaklıkları 22 derece civarında seyreder.

Londra ucuz uçak bileti alarak Londra’ya gittiğinizde; Londra’nın İstanbul’a göre %50-%80 oranında daha pahalı olduğunu tecrübe edeceksiniz. Bilhassa restoran fiyatları ve kiralar İstanbul’la kıyaslandığında bir hayli fazla.

İSTANBUL LONDRA UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul Londra ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve İstanbul Londra uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İSTANBUL LONDRA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Londra uçak bileti fiyatları, seyahat edeceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Londra arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

İSTANBUL'DAN LONDRA’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Londra arası mesafe 2476 km’dir. Bu rotadaki en kısa uçuş 3 saat 50 dakika sürmektedir. Ortalama uçuş süresi ise 4 saat 17 dakikadır.

İSTANBUL LONDRA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Erken rezervasyon yaptırmak, İstanbul Londra uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İstanbul’dan Londra’ya giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz 10’a yakın havayolu şirketi bulunmaktadır.

İSTANBUL'DAN LONDRA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Londra arası ucuz uçak bileti bulabilmek için yaklaşık 42 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekir.

İSTANBUL LONDRA ARASI UÇUŞLAR ARASINDA UCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul Londra arası tek yönUCUZ uçak bileti 489 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 1.173 TL’dir.

Önümüzdeki 1 ay içinde İstanbul Londra arasındaUCUZ uçak bileti Pegasus’a ait olan 671 TL’lik bilettir.

İSTANBUL’DAN LONDRA'YA EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

İstanbul Londra rotasında uçuş seferi gerçekleştiren 36 havayolu şirketi bulunuyor. Bunlar arasında en çok uçuş yapan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, Pegasus, KLM Royal Dutch Airlines, Lufthansa ve Aegean Airlines.

İSTANBUL LONDRA ARASI AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız İstanbul Londra uçuşu yapan 5 havayolu şirketi vardır.

İSTANBUL LONDRA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İstanbul Londra arasında haftada toplam 557, günlük ise 64 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İstanbul’dan Londra’ya günlük sefer sayısı 5.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Londra’ya günlük sefer sayısı 14.

Arctic Circle Air’in İstanbul’dan Londra’ya günlük sefer sayısı 1.  

Ukrayna Hava Yolları’nın İstanbul’dan Londra’ya günlük sefer sayısı 3.

Aegean Airlines’ın İstanbul’dan Londra’ya günlük sefer sayısı 11.

Tarom’un İstanbul’dan Londra’ya günlük sefer sayısı 3.

Air Moldova’nın İstanbul’dan Londra’ya günlük sefer sayısı 1.

Air Serbia’nın İstanbul’dan Londra’ya günlük sefer sayısı ise 2.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN LONDRA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİN UYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mart, Nisan ve Mayıs ayları; İstanbul Londra uçak bileti için en yüksek fiyat gösteren aylardır.

Bu yoğun dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Londra otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata İstanbul Londra uçak bileti alabileceğiniz aylar ise: Ağustos, Eylül ve Ekim.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN LONDRA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

İstanbul Londra uçak bileti içinUCUZ gün cuma, en pahalı gün ise pazartesi.

İSTANBUL LONDRA ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İstanbul Londra ucuz uçak bileti alırken İstanbul Londra arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul’dan Londra’ya yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN LONDRA'YA UÇMAK İÇİN HANGİ HAVAALANLARI KULLANILIYOR?

İstanbul’dan Londra’ya uçakla ulaşım için İstanbul’da 2 havaalanı bulunuyor. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Londra uçuşu gerçekleştirmek isteyenler, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

LONDRA ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARINA İNİŞ YAPILIYOR?

İstanbul’dan Londra’ya gelen uçaklar şu havaalanlarından birine iniş yaparlar:

Biggin Hill Havalimanı, City London Havalimanı, Gatwick Havalimanı, Heathrow Havalimanı, Luton Havalimanı, London Southend Havalimanı, Stansted Havalimanı.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’dan Londra’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.