İstanbul Moskova Uçak Bileti

 

İstanbul’dan Moskova’ya gitmenin en kolay yolu uçuş yolculuğu yapmak. Bunun için de İstanbul Moskova uçak bileti satın almalısınız.

İstanbul Moskova arası rotada ortalama uçuş süresi 3 saat 18 dakikadır.

İstanbul’dan Moskova’ya uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Moskova uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Moskova uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul Moskova arasında direkt ve aktarmalı İstanbul Moskova uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulabilirsiniz.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Moskova uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olduğundan emin olun.

Rusya, Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Fakat Moskova’ya giden yolcuların; kendilerinden dönüş uçak biletleri ve otel rezervasyonlarını göstermelerini isteyen pasaport polisleriyle karşılaşma ihtimalini belirtmemizde fayda var.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Moskova uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz.

Moskova şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Moskova uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Moskova uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz.

Moskova’ya giden yolcuları bekleyen diğer genel bilgiler ise şöyle: Dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olarak bilinen Moskova’daki restoran ve kafelerde fiyatlar İstanbul’a kıyasla yaklaşık 2 kat daha fazladır. Rusya’nın başkenti ve en kalabalık şehri olan Moskova’daki kışlar çok soğuk ve karlı geçer. Bu mevsimde Moskova seyahati gerçekleştirecek olanların bu duruma hazırlıklı olmalarını tavsiye ederiz. Kasım ayından Mart ayına kadar, havanın -20 derecelere kadar düştüğü görülür. Yaz ayları kısa sürer ve sıcak geçer.

İSTANBUL MOSKOVA UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul Moskova ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve İstanbul Moskova uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İSTANBUL MOSKOVA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Moskova uçak bileti fiyatları, Moskova’ya gideceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Moskova arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

İSTANBUL'DAN MOSKOVA’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

1737 kilometrelik İstanbul Moskova uçuş hattındaki en kısa uçuş 2 saat 40 dakika sürer. Ortalama uçuş süresi ise 3 saat 18 dakikadır.

İSTANBUL MOSKOVA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırırsanız, İstanbul Moskova uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimaliniz artacaktır. İstanbul’dan Moskova’ya giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz çok sayıda havayolu şirketi vardır.

İSTANBUL'DAN MOSKOVA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Moskova hattında ucuz uçak bileti bulabilmek için yaklaşık 72 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

İSTANBUL MOSKOVA ARASI UÇUŞLAR ARASINDA UCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul Moskova arası tek yönUCUZ uçak bileti 651 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 664 TL’dir.

İstanbul Moskova arasında önümüzdeki 1 ay içinde bulabileceğinizUCUZ uçak bileti Pegasus’un 664 TL’lik biletidir.

İSTANBUL’DAN MOSKOVA’YA EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

38 havayolu şirketinin İstanbul Moskova rotasında uçuş seferi bulunuyor. Bunlar arasında en çok uçuş yapan havayolu firmaları Türk Hava Yolları, Pegasus, Aeroflot, Pobeda Airlines ve Nordwind.

İSTANBUL MOSKOVA ARASI AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

9 havayolu şirketinin İstanbul Moskova hattında aktarmasız uçuşları mevcut.

İSTANBUL MOSKOVA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İstanbul Moskova arasında haftada toplam 665, günlük ise 101 uçuş seferi yapılmaktadır.

Pegasus’un İstanbul’dan Moskova’ya günlük sefer sayısı 16.

Anadolu Jet’in İstanbul’dan Moskova’ya günlük sefer sayısı 3.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Moskova’ya günlük sefer sayısı 56.

Nordwind’in İstanbul’dan Moskova’ya günlük sefer sayısı 1.

Pobeda Airlines’ın İstanbul’dan Moskova’ya günlük sefer sayısı 1.

Aeroflot’un İstanbul’dan Moskova’ya günlük sefer sayısı 2.

Aegean Airlines’ın İstanbul’dan Moskova’ya günlük sefer sayısı 2.

Utair Aviation JSC’nin İstanbul’dan Moskova’ya günlük sefer sayısı ise 2.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN MOSKOVA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİN UYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

İstanbul Moskova uçak bileti için en yüksek fiyatlara denk geleceğiniz aylar Nisan, Mayıs ve Haziran aylarıdır.

Bu yoğun dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Moskova otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Ocak, Şubat ve Mart ayları ise en düşük fiyata İstanbul Moskova uçak bileti satın alabileceğiniz aylardır.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN MOSKOVA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

İstanbul Moskova ucuz uçak bileti içinUYGUN gün salıdır. En pahalı gün ise cumadır.

İSTANBUL MOSKOVA ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İstanbul Moskova ucuz uçak bileti bakarken İstanbul Moskova arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda bulun diye, Pazarama Tatil sizinle.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul’dan Moskova’ya yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN MOSKOVA'YA UÇMAK İÇİN HANGİ HAVAALANLARI KULLANILIYOR?

İstanbul’dan Moskova’ya gidecek olan yolcular İstanbul’da 2 havaalanından birini tercih ederler. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Moskova uçuşu gerçekleştirmek isteyenler, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

MOSKOVA ŞEHRİNDEN HANGİ HAVAALANLARINA İNİŞ YAPILIYOR?

İstanbul’dan Moskova’ya gelen uçakların iniş yapacakları havaalanı alternatifleri şunlardır:

Domodedovo Havalimanı, Sheremetyevo Intl Havalimanı, Vnukovo Intl Havalimanı.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’dan Moskova’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.