İstanbul New York Uçak Bileti

 

İstanbul New York arası yolculuklarınız için öncelikle İstanbul New York uçak bileti satın almalısınız.

İstanbul New York arası rotada ortalama uçuş süresi 11 saat 3 dakikadır.

İstanbul’dan New York’a uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul New York uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak New York uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul New York arasında direkt ve aktarmalı İstanbul New York uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi mevcut.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul New York uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olduğundan emin olun.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız New York uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. Pasaport kontrolleri sırasında, yurtdışı çıkış harcınızı ödediğinize dair damga pulunu da hazır bulundurmanız, zamandan kazanmanıza yardımcı olacaktır.

New York şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul New York uçak bileti almanız gerekir. İstanbul New York uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanız gerekir.


New York uçak bileti satın alarak New York ziyareti gerçekleştirecek olanların bilmesi gereken genel bilgilerden birkaçı da şöyle:

Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan New York, aynı zamanda dünyanın en pahalı şehirleri sıralamasında da önlerdedir. New York’taki restoran fiyatlarının İstanbul’a kıyasla 2, hatta 3 kat fazla olduğunu deneyimlerseniz şaşırmayın. Yaz ayları hava sıcaklıkları açısından İstanbul’a yakındır fakat kış ayları İstanbul’a nazaran daha soğuk geçer. Yoğun kar yağışıyla karşılaşmanız da mümkün. Yılın en soğuk ayı Ocak ayı, yılın en sıcak ayları ise Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

İSTANBUL NEW YORK UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul New York ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemeniz ve İstanbul New York uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanız ucuz bilet bulma ihtimalinizi artıracaktır.

İSTANBUL NEW YORK UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul New York uçak bileti fiyatları, seyahat edeceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul New York arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet fırsatlarını da kaçırmayın.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

İSTANBUL'DAN NEW YORK’A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul New York arası mesafe 8073 km’dir. Bu rotadaki en kısa uçuş 10 saat 35 dakika sürmektedir. Ortalama uçuş süresi ise 11 saat 3 dakikadır.

İSTANBUL NEW YORK UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Erken rezervasyon yaptırmak, İstanbul New York uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İstanbul’dan New York’a giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz havayolu şirketi seçenekleri oldukça fazladır.

İSTANBUL'DAN NEW YORK’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul New York arası ucuz uçak bileti satın almak isteyenlerin ortalama 87 gün önce rezervasyon yaptırmaları gerekir.

İSTANBUL NEW YORK ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul New York arası tek yönUCUZ uçak bileti 2.370 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 3.243 TL’dir.

Önümüzdeki 1 ay içinde İstanbul New York arasındaUCUZ uçak bileti British Airways’e ait olan 3.084 TL’lik bilettir.

İSTANBUL’DAN NEW YORK'A EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

İstanbul New York rotasında uçuş seferi gerçekleştiren 33 havayolu şirketi bulunuyor. Bunlar arasında en çok uçuş seferi bulunan firmalar: Türk Hava Yolları, Air Canada, Qatar Airways, Lufthansa ve Egyptair.

İSTANBUL NEW YORK ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

İstanbul New York arasında haftada toplam 465, günlük ise 72 uçuş yapılmaktadır.

Pegasus’un İstanbul’dan New York’a günlük sefer sayısı 4.

THY’nin İstanbul’dan New York’a günlük sefer sayısı 27.

Aeroflot’un İstanbul’dan New York’a günlük sefer sayısı 3.

KLM Royal Dutch Airlines’ın İstanbul’dan New York’a günlük sefer sayısı 4.

Egyptair’in İstanbul’dan New York’a günlük sefer sayısı 2.

LOT Polish Airlines’ın İstanbul’dan New York’a günlük sefer sayısı 2.

Emirates’in İstanbul’dan New York’a günlük sefer sayısı 5.

TAP Portugal’ın İstanbul’dan New York’a günlük sefer sayısı 3.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN NEW YORK ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİN UYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Ağustos, Eylül ve Aralık ayları; İstanbul New York uçak bileti için en yüksek fiyat gösteren aylardır.

En düşük fiyata İstanbul New York uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Şubat, Nisan ve Kasım aylarıdır.

Bu yoğun dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için, New York otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN NEW YORK ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİN UYGUN GÜN HANGİSİDİR?

İstanbul New York uçak bileti içinUCUZ gün pazartesi iken en pahalı gün Salı günüdür.

İSTANBUL NEW YORK ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İstanbul New York ucuz uçak bileti alırken İstanbul New York arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul’dan New York’a yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN NEW YORK'A UÇMAK İÇİN HANGİ HAVAALANLARI KULLANILIYOR?

İstanbul’dan New York’a uçakla ulaşım için İstanbul’da 2 havaalanı seçeneği bulunuyor. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul’dan New York’a uçacak olanlar, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

NEW YORK ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARINA İNİŞ YAPILIYOR?

İstanbul’dan New York’a gelen uçaklar New York şehri içindeki şu havaalanlarından birine iniş yaparlar:

Newark Liberty Intl Havalimanı, John F Kennedy Havalimanı, La Guardia Havalimanı, Battery Pk City Havalimanı, East 34St Landing Havalimanı, Wall Street Spb Havalimanı, Marine Air Havalimanı.

Esnek iptal politikası

İstanbul’dan New York’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri mevcuttur.