İstanbul New York Uçak Bileti

 

İstanbul New York arası yolculuklarınız için öncelikle İstanbul New York uçak bileti satın almalısınız.

İstanbul New York arası rotada ortalama uçuş süresi 11 saat 3 dakikadır.

İstanbul’dan New York’a uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul New York uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak New York uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul New York arasında direkt ve aktarmalı İstanbul New York uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi mevcut.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul New York uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olduğundan emin olun.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız New York uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. Pasaport kontrolleri sırasında, yurtdışı çıkış harcınızı ödediğinize dair damga pulunu da hazır bulundurmanız, zamandan kazanmanıza yardımcı olacaktır.

New York şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul New York uçak bileti almanız gerekir. İstanbul New York uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanız gerekir.


New York uçak bileti satın alarak New York ziyareti gerçekleştirecek olanların bilmesi gereken genel bilgilerden birkaçı da şöyle:

Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan New York, aynı zamanda dünyanın en pahalı şehirleri sıralamasında da önlerdedir. New York’taki restoran fiyatlarının İstanbul’a kıyasla 2, hatta 3 kat fazla olduğunu deneyimlerseniz şaşırmayın. Yaz ayları hava sıcaklıkları açısından İstanbul’a yakındır fakat kış ayları İstanbul’a nazaran daha soğuk geçer. Yoğun kar yağışıyla karşılaşmanız da mümkün. Yılın en soğuk ayı Ocak ayı, yılın en sıcak ayları ise Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

İstanbul New York Ucuz Uçak Bileti

İstanbul New York ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemeniz ve İstanbul New York uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanız ucuz bilet bulma ihtimalinizi artıracaktır.

İstanbul New York Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul New York uçak bileti fiyatları, seyahat edeceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul New York arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet fırsatlarını da kaçırmayın.

 

İstanbul New York Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular