İstanbul Odessa Uçak Bileti

İstanbul’dan Odessa’ya en rahat ve konforlu şekilde gitmek için öncelikle uçuş yolculuğunu tercih ederek İstanbul Odessa uçak bileti satın almalısınız.

İstanbul Odessa arası rotada ortalama uçuş süresi 1 saat 20 dakikadır.

İstanbul’dan Odessa’ya uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Odessa uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Odessa uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul’dan Odessa’ya her gün uçuş seferi düzenleyen 1’den fazla havayolu şirketi bulabilirsiniz. İstanbul’dan Odessa’ya en çok sefer düzenleyen havayolu şirketi Ukrayna Hava Yolları’dır.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Odessa uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olması gerektiğini hatırlatalım.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Odessa uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. 

Odessa şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Odessa uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Odessa uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca, Odessa tren bileti alarak da 27 saatlik bir tren yolculuğu sonucunda Odessa şehrine gidebilirsiniz. Türkiye’nin diğer şehirlerinden ya da Avrupa üzerinden deniz yoluyla ya da t Odessa otobüs bileti alarak yapacağınız otobüs yolculuğuyla da Odessa’ya rahatlıkla gitmeniz mümkün.

İSTANBUL ODESSA UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul Odessa ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve İstanbul Odessa uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

İSTANBUL ODESSA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Odessa uçak bileti fiyatları, seyahat edeceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Odessa arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İSTANBUL ODESSA’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Odessa arası mesafe 624 km’dir. Bu rotadaki ortalama uçuş süresi 1 saat 20 dakikadır.

İSTANBUL ODESSA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Erken rezervasyon yaptırmak, İstanbul Odessa uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İstanbul’dan Odessa’ya giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birçok havayolu şirketi buşunuyor.

İSTANBUL ODESSA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Odessa arası ucuz uçak bileti bulabilmek için yaklaşık 80 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekir.

İSTANBUL ODESSA ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul Odessa arası tek yönUCUZ uçak bileti 300 TL-400 TL arasında, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 1000 TL civarındadır.

Önümüzdeki 1 ay içinde İstanbul Odessa arasındaUCUZ uçak bileti Pegasus’a aittir.

İSTANBUL’DAN ODESSA’YA EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

İstanbul Odessa rotasında uçuş seferi gerçekleştiren 20 havayolu şirketi bulunuyor. Bunlar arasında en çok uçuş yapan havayolu firmaları: Ukrayna Hava Yolları, Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa ve LOT Polish Airlines.

İSTANBUL ODESSA ARASI AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız İstanbul Odessa uçuşu yapan 5 havayolu şirketi vardır.

İSTANBUL ODESSA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İstanbul Odessa arasında haftada toplam 185, günlük ise 31 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İstanbul’dan Odessa’ya günlük sefer sayısı 3.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Odessa’ya günlük sefer sayısı 3. 

LOT Polish Airlines’ın İstanbul’dan Odessa’ya günlük sefer sayısı 1.

Emirates’in İstanbul’dan Odessa’ya günlük sefer sayısı 4.

SkyUp Hava Yolları’nın İstanbul’dan Odessa’ya günlük sefer sayısı 1.

Ukrayna Hava Yolları’nın İstanbul’dan Odessa’ya günlük sefer sayısı 19. 

İSTANBUL ŞEHRİNDEN ODESSA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Ağustos, Eylül ve Kasım ayları; İstanbul Odessa uçak bileti için en yüksek fiyat gösteren aylardır. 

Bu yoğun dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Odessa otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata İstanbul Odessa uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Ekim, Nisan ve Mayıs aylarıdır.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN ODESSA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

İstanbul Odessa uçak bileti içinUCUZ gün cuma, en pahalı gün ise cumartesi.

İSTANBUL ODESSA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İstanbul Odessa ucuz uçak bileti alırken İstanbul Odessa arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul’dan Odessa’ya yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN ODESSA'YA UÇMAK İÇİN HANGİ HAVAALANLARI KULLANILIYOR?

İstanbul’dan Odessa’ya uçakla ulaşım için İstanbul’da 2 havaalanı bulunuyor. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Odessa uçuşu gerçekleştirmek isteyenler, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

ODESSA ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARINA İNİŞ YAPILIYOR?

İstanbul’dan Odessa’ya gelen uçaklar, Odessa şehrindeki tek havaalanı olan Odessa Central Havalimanı’na iniş yaparlar. Havaalanı ve Odessa şehir merkezi arasındaki mesafe 7 kilometredir.

İSTANBUL ODESSA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebiliyor. İstanbul Odessa uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina bilgileri gibi merak ettiğiniz bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE İSTANBUL'DAN ODESSA’YA UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

İstanbul’dan Odessa’ya uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

İstanbul Odessa uçak bileti alarak yapacağınız İstanbul Odessa uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Odessa uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İstanbul Odessa ucuz uçak bileti alarak gerçekleştirilen İstanbul Odessa uçuşlarında karantina kuralları gereğince, oturma düzenleri değişiklik göstermektedir.

Uçuş öncesi testler

İstanbul’dan Odessa’ya yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’dan Odessa’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.