İstanbul Paris Uçak Bileti

 

İstanbul’dan Paris’e en rahat ve konforlu şekilde gitmek için öncelikle uçuş yolculuğunu tercih ederek İstanbul Paris uçak bileti satın almanız gerekir.

İstanbul Paris arası rotada ortalama uçuş süresi 3 saat 42 dakikadır.

İstanbul’dan Paris’e uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Paris uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Paris uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul’dan Paris’e direkt ve aktarmalı İstanbul Paris uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulununuyor. Bu destinasyonda direkt uçuş yapan havayolları; British Airways, Pegasus Havayolları, Atlas Global ve Türk Hava Yolları.

İstanbul’dan Paris’e 5 farklı havayolunun direkt uçuşları var: Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları, Onur Air, Transavia ve Air France.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Paris uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesi mutlaka yanınızda olsun.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Paris uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. Pasaport kontrolleri sırasında, yurtdışı çıkış harcınızı ödediğinize dair damga pulunu da hazır bulundurursanız zamandan kazanmış olursunuz.

Paris şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Paris uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Paris uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanız önerilir.

Pasaportunuzda geçerli bir Schengen vizesi varsa, İstanbul Paris uçak bileti alarak Paris için heyecanlanmaya başlayabilirsiniz. Peki Paris’te size neler bekliyor?

Türk Lirası ve Euro farkının da etkisiyle Paris İstanbul’a kıyasla oldukça pahalıdır. Özellikle restoran, kafe gibi mekanlarda fiyatların İstanbul’un neredeyse 3 katı olduğunu göreceksiniz. İklimi İstanbul’a benzeyen Paris’te hava sıcaklıkları İstanbul’a göre ancak 2-3 derece fark eder. Sonbahar ve kış aylarında yoğun yağış görülür. Güneşli gün sayısı az denilebilir.

İstanbul Paris Ucuz Uçak Bileti

İstanbul Paris ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve İstanbul Paris uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

İstanbul Paris Ucuz Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Paris uçak bileti fiyatları, seyahat edeceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Paris arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

 

İstanbul Paris Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular