İstanbul Paris Uçak Bileti

 

İstanbul’dan Paris’e en rahat ve konforlu şekilde gitmek için öncelikle uçuş yolculuğunu tercih ederek İstanbul Paris uçak bileti satın almanız gerekir.

İstanbul Paris arası rotada ortalama uçuş süresi 3 saat 42 dakikadır.

İstanbul’dan Paris’e uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Paris uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Paris uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul’dan Paris’e direkt ve aktarmalı İstanbul Paris uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulununuyor. Bu destinasyonda direkt uçuş yapan havayolları; British Airways, Pegasus Havayolları, Atlas Global ve Türk Hava Yolları.

İstanbul’dan Paris’e 5 farklı havayolunun direkt uçuşları var: Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları, Onur Air, Transavia ve Air France.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Paris uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesi mutlaka yanınızda olsun.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Paris uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. Pasaport kontrolleri sırasında, yurtdışı çıkış harcınızı ödediğinize dair damga pulunu da hazır bulundurursanız zamandan kazanmış olursunuz.

Paris şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Paris uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Paris uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanız önerilir.

Pasaportunuzda geçerli bir Schengen vizesi varsa, İstanbul Paris uçak bileti alarak Paris için heyecanlanmaya başlayabilirsiniz. Peki Paris’te size neler bekliyor?

Türk Lirası ve Euro farkının da etkisiyle Paris İstanbul’a kıyasla oldukça pahalıdır. Özellikle restoran, kafe gibi mekanlarda fiyatların İstanbul’un neredeyse 3 katı olduğunu göreceksiniz. İklimi İstanbul’a benzeyen Paris’te hava sıcaklıkları İstanbul’a göre ancak 2-3 derece fark eder. Sonbahar ve kış aylarında yoğun yağış görülür. Güneşli gün sayısı az denilebilir.

İSTANBUL PARİS UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul Paris ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve İstanbul Paris uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

İSTANBUL PARİS UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Paris uçak bileti fiyatları, seyahat edeceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Paris arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

İstanbul’dan Paris’e uçakla kaç saatte gidilir?

İstanbul Paris arası mesafe 2278 km olup bu rotadaki en kısa uçuş 3 saat 35 dakika sürmektedir. Ortalama uçuş süresi ise 3 saat 42 dakikadır.

İstanbul Paris uçak bileti fiyatları nasıldır?

Erken rezervasyon yaptırmak, İstanbul Paris uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İstanbul’dan Paris’e giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birçok havayolu şirketi vardır.

İstanbul’dan Paris’e ucuz uçak bileti nasıl bulurum?

İstanbul Paris ucuz uçak bileti bulabilmek için yaklaşık 73 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekir.

İstanbul Paris arası uçuşlar arasında en ucuz bilet (en uygun fiyat) ne kadardır?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul Paris arası tek yön en ucuz uçak bileti 596 TL, gidiş dönüş en ucuz uçak bileti ise 1.419 TL’dir.

Önümüzdeki 1 ay içinde İstanbul Paris rotasındaki en ucuz uçak bileti Pegasus’a ait olan 913 TL’lik uçak biletidir.

İstanbul’dan Paris’e en sık uçan havayolu şirketi hangisi?

İstanbul Paris hattında uçuş seferi gerçekleştiren 35 havayolu şirketi bulunuyor. Bunlar arasında en çok uçuş yapan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, Pegasus, KLM Royal Dutch Airlines, Tarom ve Aegean Airlines

İstanbul Paris arası aktarmasız uçuş yapan kaç havayolu şirketi var?

Aktarmasız İstanbul Paris uçuşu yapan 5 havayolu şirketi vardır.

İstanbul Paris arası haftalık kaç uçuş yapılıyor?

İstanbul Paris arasında haftada 506, günlük 67 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İstanbul’dan Paris’e günlük sefer sayısı 2.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Paris’e günlük sefer sayısı 17. 

Aeroflot’un İstanbul’dan Paris’e günlük sefer sayısı 2.

Ukrayna Hava Yolları’nın İstanbul’dan Paris’e günlük sefer sayısı 1.

Aegean Airlines’ın İstanbul’dan Paris’e günlük sefer sayısı 3.

Tarom’un İstanbul’dan Paris’e günlük sefer sayısı 2. 

Air Moldova’nın İstanbul’dan Paris’e günlük sefer sayısı 1.

Air Serbia’nın İstanbul’dan Paris’e günlük sefer sayısı ise 7.

İstanbul şehrinden Paris şehrine ucuz biletle gitmek için en uygun dönem hangisidir?

İstanbul Paris uçak bileti için en yüksek fiyat gösteren aylar Nisan, Haziran ve Ağustos’tur.

Bu yoğun dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Paris otelleri fırsatlarını takip ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata İstanbul Paris uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Ekim, Kasım ve Aralık.

İstanbul şehrinden Paris şehrine ucuz biletle gitmek için en uygun gün hangisidir?

İstanbul Paris uçak bileti için en ucuz gün cuma, en pahalı gün ise cumartesidir.

İstanbul Paris arası en ucuz uçak bileti için neden Pazarama Tatil’i tercih etmeliyim?

İstanbul Paris ucuz uçak bileti alırken İstanbul Paris arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul’dan Paris’e yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İstanbul şehrinden Paris’e uçmak için hangi havaalanları kullanılıyor?

İstanbul’dan Paris’e uçakla ulaşım için İstanbul’da 2 havaalanı bulunuyor. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Paris uçuşu gerçekleştirmek isteyenler, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

Paris şehrinde hangi havaalanlarına iniş yapılıyor? 

İstanbul’dan Paris’e gelen uçakların Paris’te iniş yapacağı havaalanı seçenekleri: Beauvais Tille Havalimanı, Charles De Gaulle Havalimanı, Orly Havalimanı, Chalons Vatry Havalimanı.

Esnek iptal politikası

İstanbul’dan Paris’e yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunuyor.