İstanbul - Tayland Uçak Bileti

 

İstanbul’dan Tayland’a, en konforlu ve hızlı şekilde yolculuk etmek isteyen yolcular, İstanbul-Tayland uçak bileti satın alabilir. Uçuş konforunun ve güvenliğinin ön plana alındığı uluslararası uçuşlarla, İstanbul’dan yola çıkarak Tayland’ın en popüler destinasyonlarına ulaşmak mümkündür. Üstelik, İstanbul sınırları içinde yer alan iki havaalanından da Tayland’a uçuş yapılır. Hem Sabiha Gökçen Havaalanı üzerinden hem de İstanbul Havaalanı kalkışla Tayland’a yolculuk yapabilirsiniz. Bu nedenle bilet alırken, uçuşunuzun hangi havaalanından olduğuna dikkat etmelisiniz. Ayrıca, yolculuk öncesinde Tayland’a giriş için gerekli olan belgelerinizin (pasaport, vize ve otel rezervasyonu) hazır olduğundan emin olmalısınız.

İstanbul Tayland uçak bileti ile Tayland’a gelen yolcular, seyahatlerinde egzotik yerleri gezebilecekleri gibi uçsuz bucaksız sahillerde tatilin tadını çıkarabilir. Ülkenin güney bölümünde yer alan adalar, deniz tatili ve tekne turları sevenlere özel bir tatil armağan eder. Kuzey kısımlarda ise doğa harikaları sizleri karşılar ve uzun yürüyüşler bu seyahatlerin olmazsa olmazıdır. Ayrıca, Tayland’ın nefis yemekleri ve tapınak gezileri de övgüyü hak eder. Ülkenin dört bir yanındaki farklı şehirlere seyahat ederek, siz de Güney Asya’nın en güzel yerlerinden biri olan Tayland’ı keşfedebilirsiniz.

İstanbul’dan Tayland’a uçak bileti almadan önce bilmeniz gereken birkaç faydalı bilgi var. Örneğin ülkede Tayca konuşulur. Para birimi ise Tayland bahtıdır. Ayrıca, telefon kodu +66, zaman dilimi GMT +7’dir. Tropik iklimin hakim olduğu Uzak Doğu ülkesinde mevsimler üçe ayrılır. Kasım ve şubat arasındaki dönem serin mevsim olarak kayıtlara geçer. Bu dönem, hem sıcaklık hem de nem açısından seyahate en uygun zaman dilimleri arasında gösterilir. Ülkenin en çok yağış aldığı zaman dilimi ise mayıs ve ekim ayları arasındadır ve bu sürede, muson yağmurları bölgeyi hakimiyeti altına alır.

Tayland’ın en popüler havaalanları, Bangkok, Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı(BKK), Lampang, Lampang Havalimanı(LPT) ve Phuket, Phuket Uluslararası Havalimanı(HKT)’dır. Ülkenin en turistik yerlerinden biri başkent Bangkok’tur. Milyonlarca turistin her yıl varış noktası olan Bangkok’ta, Büyük Saray ve Wat Pho gibi tarihi yapılar yer alır. Ayrıca, Bangkok’a kısa mesafede yer alan Kanchanaburi, Chonburi gibi kentler de turistik gezilerin uğrak yerleri arasında bulunur. Ülkenin plajlarıyla ünlü adaları ise güney kısmındadır. Phuket, Phi Phi adaları, Similan adaları deniz tatili isteyenlerin tercihi olur.

 

İstanbul Tayland Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular