İzmir Antalya Uçak Bileti

İzmir’den Antalya’ya en hızlı şekilde gitmenin yolu, İzmir Antalya uçak bileti satın alarak uçak yolcuğu yapmak.

İzmir Antalya arası uçuş süresi ortalama 1 saat 5 dakikadır.

İzmir’den Antalya’ya uçmak için önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İzmir Antalya uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

İzmir Antalya uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı önleyecektir.

Alanya, Side, Kaş, Kemer, Demre gibi turistik lokasyonlarıyla çok ilgi gören Antalya şehrine İzmir’den gitmek için önce İzmir Antalya uçak bileti almanız gerekir. İzmir Antalya ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden 1,5 saat önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda olmanız gerekir.

Antalya uçak bileti alıp İzmir Antalya uçağıyla Antalya Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Antalya'nın birçok ilçesine ve civar illerine kolayca ulaşabileceğiniz transfer seçenekleri mevcut. İster havaalanı servislerini, ister belediye otobüslerini, ister taksileri, ister araç kiralama seçeneklerini kullanarak dilediğiniz noktaya kolayca ulaşabilirsiniz.

İZMİR ANTALYA UCUZ UÇAK BİLETİ

İzmir Antalya ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve İzmir Antalya uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yapmanızı öneririz.

İZMİR ANTALYA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İzmir Antalya uçak bileti fiyatları, gideceğiniz mevsime, döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterebilir. İzmir Antalya arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz de o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İzmir uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanız da bütçenizin yararına olacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İZMİR'DEN ANTALYA'YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

356 km’lik İzmir Antalya rotasında en hızlı uçuş 1 saat 5 dakika sürer.

İZMİR ANTALYA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, İzmir Antalya uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İzmir’den Antalya’ya giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi var.

İZMİR'DEN ANTALYA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İzmir Antalya arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için en az 87 gün önceden rezervasyon yapmanız gerekir.

İZMİR ANTALYA ARASI UCUZ BİLET SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

SunExpress ve Pegasus Airlines, İzmir Antalya rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz firmaların başında geliyor. Bunların dışındaki havayolu şirketlerinin fırsatlarından faydalanarak ucuz uçak bileti satın almak için de sitemizi erken rezervasyon için kontrol etmenizde fayda var.

İZMİR ANTALYA ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İzmir Antalya arası tek yönUCUZ uçak bileti 92 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 238 TL’dir.

Önümüzdeki 30 günlük süreçte İzmir Antalya arasındaUCUZ uçak bileti 146 TL ile Sunexpress firmasına ait.

İzmir’den Antalya’ya daha uygun fiyatlı bir yolculuk düşünenler İzmir Antalya otobüs bileti satın alarak da Antalya’ya gidebilirler.

İZMİR ANTALYA ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

İzmir Antalya arası uçuş seferi bulunan havayolu şirketleri arasında en sık uçuş yapanlar Türk Hava Yolları, SunExpress, Anadolu Jet ve Pegasus. Bu firmaların herhangi birinden bir ucuz uçak bileti satın alarak İzmir’den Antalya’ya gitmenin en kesin yolu ise her uçuşta olduğu gibi erken rezervasyondan geçiyor.

İZMİR ANTALYA ARASINDA AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız İzmir Adnan Menderes - Antalya uçuşu yapan 3 havayolu şirketi bulunuyor.

İZMİR ANTALYA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İzmir Antalya arası uçuş hattında haftada 463, günde ise toplam 69 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İzmir’den Antalya’ya günlük sefer sayısı 39.

Türk Hava Yolları’nın İzmir’den Antalya’ya günlük sefer sayısı 16.

SunExpress’in İzmir’den Antalya’ya günlük sefer sayısı 3.

Anadolu Jet’in İzmir’den Antalya’ya günlük sefer sayısı ise 11.

İZMİR ŞEHRİNDEN ANTALYA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları; İzmir Antalya uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız dönemler.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında öngörülen yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, Antalya otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata İzmir Antalya uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Kasım, Aralık ve Ocak.

İzmir çıkışlı Antalya ucuz uçak bileti bulabileceğinizUYGUN ay Aralık.

İZMİR ŞEHRİNDEN ANTALYA ŞEHRİNEUCUZ BİLET HANGİ GÜNLERDE VAR?

İzmir Antalya uçak bileti bakarken göreceksiniz ki; salı İzmir’den Antalya’ya uçmak içinUCUZ gün iken pazar en pahalı gün.

İZMİR ANTALYA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İzmir Antalya ucuz uçak bileti alırken İzmir Antalya hattında uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Pazarama Tatil, birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan bir seyahat sitesi olduğundan; özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İzmir’den Antalya’ya yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekleri Pazarama Tatil’de bulabileceksiniz.

İZMİR ŞEHRİNDE, İZMİR ANTALYA ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İzmir’den Antalya’ya uçakla ulaşım için önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden İzmir’e gelerek İzmir Antalya uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için İzmir otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

ANTALYA ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI VARDIR?

İzmir’den Antalya’ya gelen yolcular Antalya Havalimanı’na iniş yaparlar. Çünkü Antalya’daki tek havaalanı Antalya Havaalanı’dır.

İZMİR ANTALYA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. İzmir Antalya uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçerek tüm güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE İZMİR ANTALYA UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

İzmir’den Antalya’ya uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

İzmir Antalya uçak bileti alarak yapacağınız İzmir Antalya uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Antalya uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İzmir Antalya arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

İzmir’den Antalya’ya yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İzmir’den Antalya’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE İZMİR’DEN ANTALYA’YA YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

SunExpress ve TUI Nederland, İzmir Antalya uçak bileti satın almış yolcularına özel, değişiklik ve iptal ücretlerinden feragat eden havayolu şirketleridir. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketlerinin iptal politikalarını inceleyebilirsiniz.