İzmir Diyarbakır Uçak Bileti

İzmir’den Diyarbakır’a en hızlı şekilde gitmek için yapmanız gereken, uçuş tarihinizden önce vakit kaybetmeden bir İzmir-Diyarbakır uçak bileti satın alarak uçak yolcuğu yapmak.

İzmir Diyarbakır arası uçuş süresi ortalama 1 saat 55 dakikadır.

İzmir’den Diyarbakır’a uçmak için önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na gitmek için, İzmir'in birçok noktasından hareket eden özel havaalanı servislerini ya da belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İzmir Diyarbakır uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmalısınız.

İzmir Diyarbakır uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı önleyecektir.

Diyarbakır şehrine İzmir’den gitmek için önce İzmir Diyarbakır uçak bileti almanız gerekir. İzmir Diyarbakır ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda olmanız gerekir.

Diyarbakır uçak bileti alıp İzmir Diyarbakır uçağıyla Diyarbakır Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Diyarbakır'ın birçok ilçesine ve civar illerine kolayca ulaşabileceğiniz transfer seçenekleri mevcut. 

İzmir Diyarbakır uçak bileti alarak Diyarbakır’a gelecekler için, Diyarbakır’ın sert ve kurak bir yayla iklimine hakim olduğundan bahsetmekte fayda var. Diyarbakır’da yazlar çok sıcak ve kurak, kış ayları ise soğuk ve yağışlı geçer. Diyarbakır şehri kış aylarında nadiren de olsa -20 derecenin altını görebiliyor.

İZMİR DİYARBAKIR UCUZ UÇAK BİLETİ

İzmir Diyarbakır ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve İzmir Diyarbakır uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

İZMİR DİYARBAKIR UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İzmir Diyarbakır uçak bileti fiyatları, gideceğiniz mevsime, döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterebilir. İzmir Diyarbakır arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz de o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İzmir uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanız da bütçenizin yararına olacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İZMİR'DEN DİYARBAKIR'A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

1141 km’lik İzmir Diyarbakır uçuş hattında yapılacak bir uçuşun ortalama süresi 1 saat 55 dakikadır. 

İZMİR DİYARBAKIR UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, İzmir Diyarbakır uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İzmir’den Diyarbakır’a giderken ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

İZMİR'DEN DİYARBAKIR’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İzmir Diyarbakır arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için uçuş gününüzden 83 gün kadar önce rezervasyon yapmanız gerekir.

İZMİR DİYARBAKIR ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İzmir Diyarbakır arası tek yönUCUZ uçak bileti 200-250 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 450-500 TL aralığındadır.

Önümüzdeki 1 ay içinde İzmir Diyarbakır arasındaUCUZ uçak bileti SunExpress firmasına ait uçak biletidir.

İzmir’den Diyarbakır’a daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler İzmir Diyarbakır otobüs bileti satın alarak da Diyarbakır’a ulaşabilirler.

İZMİR DİYARBAKIR ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, SunExpress ve Pegasus; İzmir Diyarbakır arasında en çok uçuş seferi yapan havayolu firmalarıdır. Bu firmaların herhangi birinden bir ucuz uçak bileti satın alarak İzmir’den Diyarbakır’a gitmenin en kesin yolu ise her uçuş planında olduğu gibi erken rezervasyondan geçer.

İZMİR DİYARBAKIR ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İzmir Diyarbakır arası uçuş hattında haftada 238, günde ise toplam 39 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İzmir’den Diyarbakır’a günlük sefer sayısı 14.

SunExpress’in İzmir’den Diyarbakır’a günlük sefer sayısı 4.

Türk Hava Yolları’nın İzmir’den Diyarbakır’a günlük sefer sayısı 13. 

Anadolu Jet’in İzmir’den Diyarbakır’a günlük sefer sayısı ise 8.


İZMİR DİYARBAKIR UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları; İzmir Diyarbakır uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylardır.  

Ekim, Kasım ve Aralık ayları ise en düşük fiyata İzmir Diyarbakır uçak bileti alabileceğiniz aylardır.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında öngörülen yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamak istemeyenler, Diyarbakır otelleri fırsatlarını takip ederek erken rezervasyon yaptırmalılar.

İZMİR ŞEHRİNDEN DİYARBAKIR ŞEHRİNEUCUZ BİLET HANGİ GÜNLERDE VAR?

İzmir Diyarbakır uçak bileti içinUCUZ gün pazar, en pahalı gün ise pazartesidir.

İZMİR DİYARBAKIR ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İzmir Diyarbakır ucuz uçak bileti alırken İzmir Diyarbakır hattında uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Pazarama Tatil’in birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olması, seyahat planınızda çok avantajlı seçenekleri bir arada bulmanız için önemli bir etken.

Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal adres.

İzmir’den Diyarbakır’a yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecekUYGUN seçenekleri Pazarama Tatil’de bulabileceksiniz.

İZMİR ŞEHRİNDE, İZMİR DİYARBAKIR ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İzmir’den Diyarbakır’a uçakla ulaşım için önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden İzmir’e gelerek İzmir Diyarbakır uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için İzmir otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

DİYARBAKIR ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI VARDIR?

İzmir’den Diyarbakır’a gelen yolcular Diyarbakır Havalimanı’na iniş yaparlar. Çünkü Diyarbakır’daki tek havaalanı Diyarbakır Havaalanı’dır.

İZMİR DİYARBAKIR UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebiliyor. İzmir Diyarbakır uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi güncel bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE İZMİR DİYARBAKIR UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

İzmir’den Diyarbakır’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri var. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

İzmir Diyarbakır uçak bileti alarak yapacağınız İzmir Diyarbakır uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Diyarbakır uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İzmir Diyarbakır arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince, oturma düzenlerinde birtakım değişiklikler olması mümkün.

Uçuş öncesi testler

İzmir’den Diyarbakır’a yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İzmir’den Diyarbakır’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır. 

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE İZMİR’DEN DİYARBAKIR’A YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

SunExpress İzmir Diyarbakır hattında yapacağınız uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat ediyor. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketinin esnek iptal şartlarını inceleyebilirsiniz.