İzmir İstanbul Uçak Bileti

İzmir İstanbul
05.12.2023
airline
₺1.065,00 Ara
İzmir İstanbul
14.12.2023
airline
₺965,00 Ara
İzmir İstanbul
22.12.2023
airline
₺965,00 Ara
İzmir İstanbul
16.01.2024
airline
₺1.065,00 Ara
İzmir İstanbul
31.01.2024
airline
₺1.065,00 Ara

 

İzmir’den İstanbul’a en hızlı ve rahat gitmenin yolu İzmir-İstanbul uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

İzmir İstanbul arası uçuş süresi ortalama 1 saat 12 dakikadır.

İzmir’den İstanbul’a uçmak için İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir.

Atatürk Havalimanı’na yapılan inişler artık İstanbul Yeni Havalimanı’na yapılıyor. Dolayısıyla İzmir’den İstanbul’a gelerek Avrupa yakasına iniş yapmak isteyeceğiniz uçuşlarda, İstanbul Yeni Havalimanı’na ineceksiniz demektir.

İzmir İstanbul uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekir.

İzmir İstanbul uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir

İzmir’den yola çıkıp; Boğaz, Sultanahmet, Beyoğlu, Kapalıçarşı, Eminönü, Ortaköy, Topkapı Sarayı, Galata Köprüsü, Dolmabahçe Sarayı, Pierre Loti gibi başka hiçbir yerde bulunamayacak güzellikleriyle Türkiye’nin gözbebeği olan İstanbul’a gelmek için önce İzmir İstanbul uçak bileti almanız gerekir. İzmir İstanbul uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1 saat önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda olmalısınız.

İstanbul uçak bileti alıp İzmir İstanbul uçağıyla İstanbul Yeni Havalimanı’na ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldikten sonra İstanbul şehir merkezine gitmek için belediye otobüsleri, metro, metrobüs, HAVABUS ya da taksi alternatiflerinden bütçenize ve zamanınıza uygun olanını seçebileceğiniz gibi özel aracınızla da hareket edebilirsiniz. Havaalanları içinde bulunan araç kiralama şirketlerinin ofislerinden araç da kiralayabilirsiniz.

İlkbahar aylarında İstanbul’a geliyorsanız unutamayacağınız bir erguvan şöleniyle karşılanmaya hazır olun. Büyüleyici boğaz manzarasına karşı çay keyfi anıları, muhteşem manzaralar önünde çekilecek fotoğraflar biriktireceksiniz.

İstanbul’u gezerken, İzmir’e göre biraz daha yüksek fiyatlarla karşılaşmaya hazır olun. Yiyecek&içecek fiyatlarının İzmir'e göre %10, ulaşım fiyatlarının ise %8 daha yüksek olduğunu göreceksiniz. İstanbul otelleri fiyatları ise seçeceğiniz lokasyona göre değişiklik gösterecektir.

İzmir İstanbul uçak bileti satın alan yolcular; İstanbul yakınında bulunan Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli gibi illere de kolaylıkla ulaşabilirler.

İzmir İstanbul Ucuz Uçak Bileti

İzmir İstanbul ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemenizi ve İzmir İstanbul uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İzmir İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

İzmir İstanbul uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; İzmir İstanbul arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artacaktır. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İzmir uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

 

Sıkça Sorulan Sorular