İzmir İstanbul Uçak Bileti

İzmir’den İstanbul’a en hızlı ve rahat gitmenin yolu İzmir-İstanbul uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

İzmir İstanbul arası uçuş süresi ortalama 1 saat 12 dakikadır.

İzmir’den İstanbul’a uçmak için İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir.

Atatürk Havalimanı’na yapılan inişler artık İstanbul Yeni Havalimanı’na yapılıyor. Dolayısıyla İzmir’den İstanbul’a gelerek Avrupa yakasına iniş yapmak isteyeceğiniz uçuşlarda, İstanbul Yeni Havalimanı’na ineceksiniz demektir.

İzmir İstanbul uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekir.

İzmir İstanbul uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir

İzmir’den yola çıkıp; Boğaz, Sultanahmet, Beyoğlu, Kapalıçarşı, Eminönü, Ortaköy, Topkapı Sarayı, Galata Köprüsü, Dolmabahçe Sarayı, Pierre Loti gibi başka hiçbir yerde bulunamayacak güzellikleriyle Türkiye’nin gözbebeği olan İstanbul’a gelmek için önce İzmir İstanbul uçak bileti almanız gerekir. İzmir İstanbul uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1 saat önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda olmalısınız.

İstanbul uçak bileti alıp İzmir İstanbul uçağıyla İstanbul Yeni Havalimanı’na ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldikten sonra İstanbul şehir merkezine gitmek için belediye otobüsleri, metro, metrobüs, HAVABUS ya da taksi alternatiflerinden bütçenize ve zamanınıza uygun olanını seçebileceğiniz gibi özel aracınızla da hareket edebilirsiniz. Havaalanları içinde bulunan araç kiralama şirketlerinin ofislerinden araç da kiralayabilirsiniz.

İlkbahar aylarında İstanbul’a geliyorsanız unutamayacağınız bir erguvan şöleniyle karşılanmaya hazır olun. Büyüleyici boğaz manzarasına karşı çay keyfi anıları, muhteşem manzaralar önünde çekilecek fotoğraflar biriktireceksiniz.

İstanbul’u gezerken, İzmir’e göre biraz daha yüksek fiyatlarla karşılaşmaya hazır olun. Yiyecek&içecek fiyatlarının İzmir'e göre %10, ulaşım fiyatlarının ise %8 daha yüksek olduğunu göreceksiniz. İstanbul otelleri fiyatları ise seçeceğiniz lokasyona göre değişiklik gösterecektir.

İzmir İstanbul uçak bileti satın alan yolcular; İstanbul yakınında bulunan Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli gibi illere de kolaylıkla ulaşabilirler.

İZMİR İSTANBUL UCUZ UÇAK BİLETİ

İzmir İstanbul ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemenizi ve İzmir İstanbul uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İZMİR İSTANBUL UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İzmir İstanbul uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; İzmir İstanbul arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artacaktır. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İzmir uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İZMİR'DEN İSTANBUL'A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

490 km mesafelik İzmir İstanbul arası uçuş süresi en kısa 1 saat, ortalama 1 saat 12 dakika kadardır.

İZMİR İSTANBUL UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, İzmir İstanbul için rahatlıkla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. İzmir’den İstanbul’a seyahat etmek üzere ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi mevcuttur.

İZMİR'DEN İSTANBUL’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İzmir İstanbul arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için ortalama 65 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

İZMİR İSTANBUL UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Pegasus ve Anadolu Jet havayolları, İzmir İstanbul rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz firmaların başında gelir. Bu havayollarının dışında, THY’nin erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak da ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

İZMİR İSTANBUL ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

İzmir İstanbul uçak bileti alabileceğiniz Türk Hava Yolları ve Pegasus İzmir’den İstanbul’a günlük seferlerle doğrudan uçan havayollarıdır. Aralarında en popüleri Türk Havayolları’dır.

THY (Anadolu Jet) ve Pegasus, İstanbul'un her iki havaalanına da uçuşları bulunan şirketlerdir.

Yaz aylarında Sun Express'in Sabiha Gökçen Havalimanı'na gerçekleştirdiği uçuşlar da, İzmir İstanbul ucuz uçak bileti arayanlar için ideal seçeneklerdir.

İZMİR İSTANBUL UÇAK BİLETİ FİYATLARI ARASINDAUCUZ UÇAK BİLETİ NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 aylık dönemde İzmir İstanbul arası tek yönUCUZ uçak bileti 143 TL’dir. İzmir İstanbul arası gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 306 TL’dir.

Önümüzdeki 30 gün içinde ise İzmir İstanbul arasında en ucuz uçak bileti Anadolu Jet’in 163 TL’lik uçak biletidir.

İZMİR İSTANBUL AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

İzmir İstanbul aktarmasız uçuşu bulunan toplam 8 havayolu şirketi bulunmaktadır.

İZMİR İSTANBUL ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

İzmir İzmir İstanbul arasında haftada 351, günlük 48 uçuş seferi yapılır.

Pegasus’un İzmir’den İstanbul’a günlük sefer sayısı 14.

Türk Hava Yolları’nın İzmir’den İstanbul’a günlük sefer sayısı 10.

Anadolu Jet’in İzmir’den İstanbul’a günlük sefer sayısı ise 24.

İZMİR İSTANBUL UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

İzmir İstanbul uçak biletleri için en yüksek fiyatlı aylar Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarıdır. Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, İstanbul otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Bilhassa Mayıs İzmir İstanbul uçuşlarının en yoğun olduğu aydır. Uçak bileti fiyatları, yılın diğer dönemlerine göre bu dönemlerde daha pahalıdır.

Gün olarak perşembe, İzmir İstanbul uçak bileti içinUCUZ, cumartesi ise en pahalı gündür.

Ekim, Aralık ve Mart ayları; İzmir İstanbul ucuz uçak bileti bulabileceğinizUYGUN aylardır. Özellikle Kasım ayı, İzmir İstanbul arası yolculuklarınızdaUCUZ bilet bulabileceğiniz aydır.

İZMİR İSTANBUL ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

En uygun İzmir İstanbul uçak bileti için İzmir İstanbul arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit yoldur.

İzmir’den İstanbul'dan yapacağınız uçuşlar için de; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek seçenekler Pazarama Tatil’de.

İZMİR ŞEHRİNDE, İZMİR İSTANBUL ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İzmir’den İstanbul’a uçakla gitmek için önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden İzmir’e geldikten sonra İzmir İstanbul uçuşu gerçekleştirecekseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için İzmir otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirsiniz.

İZMİR’DEN GELEN UÇUŞLAR İÇİN İSTANBUL ŞEHRİNDEKİ HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İzmir İstanbul uçak bileti alarak İstanbul’a gelen yolcular, tercih ettikleri bilet gerektirdiğince, ya İstanbul Yeni Havalimanı’na ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inerler.

İZMİR İSTANBUL UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. İzmir İstanbul arası uçuşlarla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina vb bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE İZMİR İSTANBUL UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

İzmir’den İstanbul'a uçan bütün havayolu şirketleri, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri alıyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Bütün uçuşlarda olduğu gibi, İzmir’den İstanbul'a yapacağınız uçuşlarda da maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin dışında İstanbul’a yapılan tüm uçuşlarda HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İzmir İstanbul arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

İzmir’den İstanbul'a yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat yapan uçuş seçenekleri bulunmaktadır.

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE İZMİR’DEN İSTANBUL’A YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

İzmir İstanbul arası uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat eden havayolu şirketleri Türk Hava Yolları ve Pegasus ve Air Serbia. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketlerinin esnek iptal şartlarını inceleyebilirsiniz.