Kars Uçak Bileti

KARS HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Doğu Anadolu Bölgesi’nde, Anadolu topraklarına tepeden bakan bir konumda yer alan Kars şehri, farklı etnik gruplara ev sahipliği yaptığı için oldukça renkli ve zengin bir kültüre sahiptir. Ermenistan’la komşu olan şehrin, ismini milattan önceki devirlerde Kafkas Dağları’ndan gelen Türklerin Karsak boyundan aldığı rivayet edilir.

İslam ordularının fetihlerinin ardından Selçuklulara geçen Kars şehrinin yönetimi, Osmanlı-Rus Savaşına kadar Osmanlılarda kalmış. Bir dönem Rus kontrolüne geçtikten sonra da Ermeni ve Gürcü yönetimine girmiş. Cumhuriyet'in ilanıyla birlikte Türkiye'nin illerinden biri olmuş.

Kars’ın doğal güzellikleriyle tanışmak için ilk yapmanız gereken uygun fiyata bir Kars uçak bileti almak.

İstanbul Kars arasında her gün 15 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Kars’tan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz.

Kars ucuz uçak bileti alarak Kars’a gelenler, Kars’taki tek havaalanı olan Kars Havalimanı’na iniş yaparlar. 

KARS UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Kars uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Kars arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Kars’a geldiyseniz Kars Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

KARS UCUZ UÇAK BİLETİ

Kars ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Kars uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

KARS’A NASIL GİDİLİR?

Kars şehrine kara, demir ve havayolu üzerinden ulaşmak mümkün. Elbette uçak yolculuğu Kars’a gitmenin en pratik ve konforlu yolu. Türkiye’nin herhangi bir yerinden Kars’a ulaşmak için bir Kars uçak bileti almak yeterli.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul'dan günde 2, Ankara'dan ise günde 1 uçuş seferi bulunuyor. SunExpress'in günde 1 kez düzenlenen karşılıklı Kars-İzmir seferleri de mevcut.

Karayolunu kullanarak Kars’a gelecek yolcular İstanbul'dan 1437 km, Ankara'dan 1080 km, İzmir'den ise 1670 km yol kat ederler.

Kars otobüs bileti ile de Kars’a gelmek mümkün. Kars’taki otobüs terminali, şehir merkezine 3 km mesafede bulunuyor. Şehir merkezinden de Kars’taki herhangi bir noktaya dolmuşlarla gitmek çok kolay. 

Demiryoluyla Kars’a gelecek yolcular bir Kars tren bileti alıp Erzurum-Erzincan-Sivas-Kayseri üzerinden ilerleyen Kars-Ankara-İstanbul demiryolu bağlantısını kullanırlar. Kars’taki tren garı da şehir merkezine uzaklığı 1 km mesafede.

Kars Havalimanı şehir merkezine 51 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Fırsatları takip ederek Kars ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Kars uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

KARS’TA GEZİLECEK YERLER

Kars şehir merkezinin 55 km doğusunda, Ermenistan sınırında bir ören yeri olan ve “Binbir kiliseli şehir” olarak bilinen Ani Harabeleri, Kars Kalesi, kış turizminin gözdesi Sarıkamış, İnkaya Micingirt Kalesi, Sürgütüs Zivin Kalesi,  Harrani Türbesi, Havariler Kilisesi, Evliya Camii, Kars Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents Kilisesi, Genç Kızlar Kilisesi, Yusuf Paşa Camii, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Kars Selçuklu Sarayı, Kars Müzesi, Kars Beylerbeyi Sarayı, Mazlumoğlu Hamamı, Topçuoğlu Hamamı, İlbeyioğlu Hamamı ve Kars Çayı üzerindeki Taş Köprü, Allahuekber Dağları, Kuyucuk Kuş Cenneti ve Kurbanağa Mağarası; Kars ucuz uçak bileti alarak gidilebilen Kars şehrinde en çok görülmesi gereken yerler.

KARS HAVALİMANI’NDAN KARS ŞEHİR MERKEZİNE ULAŞIM

Kars şehir merkezine 51 km mesafedeki Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İster taksi, ister havaalanı servisi, isterseniz de araç kiralama yoluyla Kars’ın dilediğiniz noktasına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

KARS’A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Kars: 1 saat 50 dakika

Ankara Kars: 1 saat 30 dakika

İzmir Kars: 2 saat 15 dakika

Malatya Kars: 6 saat 30 dakika

Antalya Kars: 3 saat 25 dakika

KARS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Türkiye’den Kars uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Kars’a seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

KARS’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Pratik seyahat rehberiniz Pazarama Tatil; Kars ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 81 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyor.

KARS UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİNUYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Kars arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN uçak bileti 200 TL’yi geçmeyen fiyatıyla İzmir Kars uçuşudur. Gidiş-dönüşUCUZ bilet ise İstanbul Kars biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz uçak bileti alabileceğiniz rotalar ise şöyle: Ankara-Kars, İzmir-Kars, İstanbul-Kars.

Kars’a gitmek için daha da ucuz bilet almak isteyenler Kars otobüs bileti satın alabilirler.

KARS ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Pegasus, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Lufthansa ve SunExpress; Türkiye ve Kars arasında en sık uçan havayolu firmalarıdır.

En popüler rota İzmir-Kars uçuş rotasıdır.

THY ve Anadolu Jet bu uçuş hattında en sık uçan havayolu şirketleridir.

KARS ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Kars uçak bileti alarak Kars’a geldiğinizde şehir merkezine 51 km mesafedeki Kars Havalimanı’na iniş yaparsınız.

KARS THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Kars ucuz uçak bileti bulmanız oldukça mümkün.

KARS PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Kars ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmaların başında gelir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Kars ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

KARS ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Haziran ve Temmuz ayları Kars uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylar.  

En düşük fiyata Kars ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Kasım ve Aralık.

Bilhassa uçak bileti fiyatlarının düşük olduğu dönemlerde yoğunluk da daha fazla olacağından, bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için Kars otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TÜRKİYE KARS ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Kars ucuz uçak bileti alırken Türkiye Kars arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görebilmeniz için artık Pazarama Tatil gibi pratik bir tatil asistanınız var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en vazgeçilmez adres.

Diğer tüm uçuşlarınızda olduğu gibi Kars’a yapacağınız uçuşlarda da; ucuz bilet seçenekleri başta olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek tüm uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TÜRKİYE KARS UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Kars uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE KARS’A UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

Kars’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Kars uçak bileti alarak yapacağınız Kars uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Kars uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Kars uçuşlarında karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Kars uçak bileti alarak yapacağınız Kars uçuşunuz öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Kars’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.