Kars Uçak Bileti

İstanbul Kars
09.10.2023
airline
₺1.460,00 Ara
Ankara Kars
16.10.2023
airline
₺1.610,00 Ara
İzmir Kars
31.10.2023
airline
₺2.469,78 Ara
Trabzon Kars
30.11.2023
airline
₺2.588,72 Ara
Antalya Kars
15.11.2023
airline
₺2.469,78 Ara

 

Doğu Anadolu Bölgesi’nde, Anadolu topraklarına tepeden bakan bir konumda yer alan Kars şehri, farklı etnik gruplara ev sahipliği yaptığı için oldukça renkli ve zengin bir kültüre sahiptir. Ermenistan’la komşu olan şehrin, ismini milattan önceki devirlerde Kafkas Dağları’ndan gelen Türklerin Karsak boyundan aldığı rivayet edilir.

İslam ordularının fetihlerinin ardından Selçuklulara geçen Kars şehrinin yönetimi, Osmanlı-Rus Savaşına kadar Osmanlılarda kalmış. Bir dönem Rus kontrolüne geçtikten sonra da Ermeni ve Gürcü yönetimine girmiş. Cumhuriyet'in ilanıyla birlikte Türkiye'nin illerinden biri olmuş.

Kars’ın doğal güzellikleriyle tanışmak için ilk yapmanız gereken uygun fiyata bir Kars uçak bileti almak.

İstanbul Kars arasında her gün 15 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Kars’tan en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz.

Kars ucuz uçak bileti alarak Kars’a gelenler, Kars’taki tek havaalanı olan Kars Havalimanı’na iniş yaparlar. 

Kars Uçak Bileti Fiyatları

Kars uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Kars arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin Ankara’dan Kars’a geldiyseniz Kars Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Kars Ucuz Uçak Bileti

Kars ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Kars uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

Kars'a Nasıl Gidilir?

Kars şehrine kara, demir ve havayolu üzerinden ulaşmak mümkün. Elbette uçak yolculuğu Kars’a gitmenin en pratik ve konforlu yolu. Türkiye’nin herhangi bir yerinden Kars’a ulaşmak için bir Kars uçak bileti almak yeterli.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul'dan günde 2, Ankara'dan ise günde 1 uçuş seferi bulunuyor. SunExpress'in günde 1 kez düzenlenen karşılıklı Kars-İzmir seferleri de mevcut.

Karayolunu kullanarak Kars’a gelecek yolcular İstanbul'dan 1437 km, Ankara'dan 1080 km, İzmir'den ise 1670 km yol kat ederler.

Kars otobüs bileti ile de Kars’a gelmek mümkün. Kars’taki otobüs terminali, şehir merkezine 3 km mesafede bulunuyor. Şehir merkezinden de Kars’taki herhangi bir noktaya dolmuşlarla gitmek çok kolay. 

Demiryoluyla Kars’a gelecek yolcular bir Kars tren bileti alıp Erzurum-Erzincan-Sivas-Kayseri üzerinden ilerleyen Kars-Ankara-İstanbul demiryolu bağlantısını kullanırlar. Kars’taki tren garı da şehir merkezine uzaklığı 1 km mesafede.

Kars Havalimanı şehir merkezine 51 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Fırsatları takip ederek Kars ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Kars uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Kars'ta Gezilecek Yerler

Kars şehir merkezinin 55 km doğusunda, Ermenistan sınırında bir ören yeri olan ve “Binbir kiliseli şehir” olarak bilinen Ani Harabeleri, Kars Kalesi, kış turizminin gözdesi Sarıkamış, İnkaya Micingirt Kalesi, Sürgütüs Zivin Kalesi,  Harrani Türbesi, Havariler Kilisesi, Evliya Camii, Kars Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents Kilisesi, Genç Kızlar Kilisesi, Yusuf Paşa Camii, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Kars Selçuklu Sarayı, Kars Müzesi, Kars Beylerbeyi Sarayı, Mazlumoğlu Hamamı, Topçuoğlu Hamamı, İlbeyioğlu Hamamı ve Kars Çayı üzerindeki Taş Köprü, Allahuekber Dağları, Kuyucuk Kuş Cenneti ve Kurbanağa Mağarası; Kars ucuz uçak bileti alarak gidilebilen Kars şehrinde en çok görülmesi gereken yerler.

Kars Havalimanı'ndan Kars Şehir Merkezine Ulaşım

Kars şehir merkezine 51 km mesafedeki Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer seçeneklerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. İster taksi, ister havaalanı servisi, isterseniz de araç kiralama yoluyla Kars’ın dilediğiniz noktasına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Kars Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular