Kayseri Uçak Bileti

 

İç Anadolu Bölgesi'nde, Erciyes Dağı eteklerinde kurulmuş olan Kayseri şehri, Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alması dolayısıyla ticaret alanında daima önemli yere sahip olmuş. Tarihi M.Ö. 4000’Ii yıllara kadar uzanan Kayseri’de farklı medeniyetlerin izleri görülüyor.

1,5 milyona yaklaşan nüfusuyla Kayseri, Türkiye’de mobilya sektörünün merkezi olarak biliniyor. Camileri, kümbetleri, inanç merkezleri, hanları, medreseleri, hamamları ve bedestenleriyle dikkat çeken şehrin sosyal hayatı üniversite öğrencileri sayesinde hareketleniyor.

Kayseri’yle tanışmak için tek yapmanız gereken uygun fiyata bir Kayseri uçak bileti almak.

Kayseri’den en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve İzmir şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstanbul Kayseri arasında her gün 20 uçuş seferi gerçekleştiriliyor.

Kayseri ucuz uçak bileti alarak Kayseri’ye geldiğinizde Kayseri’deki tek havaalanı olan Kayseri Erkilet Havalimanı’na ineceksiniz. 

Farklı havayolu şirketlerinin kampanyalarını takip edip Kayseri uçak bileti alarak siz de Kayseri’nin tarihi güzellikleriyle tanışabilirsiniz.

Tuz Gölü, Kapadokya gibi turistik lokasyonlara yakın olmasıyla da bilinen Kayseri size yalnızca bir uçak bileti mesafede.

Kayseri Uçak Bileti Fiyatları

Kayseri uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Kayseri arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da örneğin İstanbul’dan Kayseri’ye geldiyseniz Kayseri İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Kayseri Ucuz Uçak Bileti

Kayseri ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Kayseri uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Kayseri'ye Nasıl Gidilir?

Türkiye'nin birçok yerinden ve Avrupa'nın bazı şehirlerinden Kayseri’ye direkt uçuşlar mevcut. İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İzmir Adanan Menderes Havalimanı, Diyarbakır Havalimanı, Samsun Havalimanı ve Antalya Havalimanı; Kayseri uçak bileti alan herkesin Kayseri’ye uçabilecekleri destinasyonlar.

Ayrıca, Türkiye’nin birçok yerinden, dilediğiniz otobüs firmasından alacağınız Kayseri otobüs bileti ile de Kayseri’ye kolayca gidebilirsiniz. 

Fırsatları takip ederek Kayseri ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlere, Kayseri uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Kayseri'de Gezilecek Yerler

3.196 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve Kayak Merkezi, Kayseri denince ilk akla gelen destinasyonlar.

Türk tarihinin ilk akıl hastanelerinden biri olan Gevher Nesibe Şifahanesi (Tıp Müzesi), Soğanlı Harabeleri, dünyanın en yüksek ikinci şelalesi olarak bilinen Kapuzbaşı Şelalesi, rafting ve doğa sporlarının çokça tercih ettiği Zamanta Nehri, Sultan Sazlığı Kuş Cenneti, Anadolu tarihi açısından çok önem taşıyan Kültepe (Kanesh) Höyüğü de Kayseri uçak bileti alarak gelebileceğiniz Kayseri’de mutlaka görmeniz gereken diğer yerler.

Kayseri Havalimanı'ndan Kayseri Şehir Merkezine Ulaşım

Kayseri şehir merkezine 5 km mesafedeki Kayseri Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabileceğiniz transfer seçenekleri mevcut. Araç kiralama firmalarından dilediğiniz aracı kiralayarak da şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. 

 

 

Kayseri Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular