Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

Nevşehir Uçak Bileti

* Fiyatlar 1 Yolcu ve Tek Yön içindir.
İstanbul - Nevşehir
29.05.2024
₺2.160,76
İzmir - Nevşehir
07.06.2024
₺3.410,62
Ankara - Nevşehir
17.06.2024
₺3.410,62
Antalya - Nevşehir
27.06.2024
₺3.603,99
Trabzon - Nevşehir
22.06.2024
₺4.109,86

 

Türkiye'nin turizm cenneti şehirlerinden biri olan ve her yıl yüz binlerce yabancı turist ağırlayan Nevşehir, dünyaca ünlü bir bölge haline gelen Kapadokya ile simgeleşmiş durumda.

Devirler boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Nevşehir şehir; Hitit, Pers, Asur, Roma, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini taşıyor.

M.Ö. 3000’li yıllara uzanan tarihi, doğal güzellikleri, yeraltı şehirleri, doğa harikası Peri Bacaları, balon turları, otantik mimarisiyle ilgi gören butik otelleri, taş evleri ve muhteşem manzaralı geniş vadileri ile dünyada en çok tercih edilen lokasyonlardan biri.

İstanbul Nevşehir arasındaki rotada her gün 4 sefer gerçekleştirilir.

Nevşehir’den en çok uçuşun yapıldığı İzmir, İstanbul ve Antalya şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İzmir uçak biletiİstanbul uçak bileti ve Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Nevşehir Ucuz Uçak Bileti Fiyatları

Nevşehir uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Nevşehir arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Nevşehir’e geldiyseniz Nevşehir İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanız mümkün.

Nevşehir Ucuz Uçak Bileti

Nevşehir ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Nevşehir uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Nevşehir'e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden, Nevşehir uçak bileti alarak Nevşehir’e kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Havayolu şirketlerinin Nevşehir’e direkt uçuş seferlerine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul Yeni Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Nevşehir'e haftanın 7 günü direkt uçak seferleri yapılıyor.

Antalya Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan da haftanın belirli günlerinde direkt uçuş seferler bulunuyor.

Türkiye'nin neredeyse her bölgesinden şehirlerarası otobüslere binmek üzere Nevşehir otobüs bileti alarak Nevşehir’e gelebileceğiniz gibi, özel aracınızla ya da araç kiralama yöntemiyle de Nevşehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

Nevşehir uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden 1,5 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlerin, Antalya Nevşehir uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmeleri gerekir.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı'ndan Nevşehir Şehir Merkezine Ulaşım Nasıldır?

Nevşehir uçak bileti alıp Nevşehir uçağıyla şehir merkezine 29 km mesafedeki Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra; Nevşehir'in birçok merkezi noktasına otobüs, havaalanı servisi ya da taksi gibi çeşitli transfer yöntemleriyle kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şahsi aracınızla ya da Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndaki araç kiralama firmalarından dilediğiniz aracı kiralayarak da Nevşehir’de dilediğiniz yere rahatlıkla gidebilirsiniz.

Nevşehir uçak bileti satın alan Nevşehir yolcuları; Yozgat, Niğde, Aksaray, Kırşehir ve Kayseri gibi yakın illere de kolaylıkla ulaşabilirler.

Yozgat otobüs bileti, Niğde otobüs bileti, Aksaray otobüs bileti, Kırşehir otobüs bileti ve Kayseri otobüs bileti satın alarak bu seyahatleri gerçekleştirmek mümkün.

Nevşehir'de Gezilecek Yerler

Nevşehir'e ün kazandıran en önemli etkenlerden biri; yanardağların püskürttüğü lav, kül ve kumun oluşturduğu maddelerden oluşan yeryüzü şekilleri. Nevşehir’de gezilecek yerler nerelerdir diye sorulduğunda cevap öncelikle; Kapadokya Bölgesi, Peri Bacaları, kaya oyuklarında yer alan yerleşim yerleri, uçsuz bucaksız yer altı şehirleri ve ibadethaneler olacaktır.

Kapadokya; Türkiye tanıtımlarında da sıkça rastlandığı üzere, her göreni kendine hayran bırakacak güzellikte bir bölge. Doğal güzellikleri, kültürel varlıkları ve kutsal merkezleriyle mutlaka görülmesi yerlerden biri.

Hasan Dağı ve Erciyes Dağı'nın püskürttüğü lavlar zamanla soğuyarak bugün Peribacaları dediğimiz yapıları oluşturmuş. Peribacalarının yanı sıra, kayaların içine oyularak oluşturulan yerleşim alanları da bu bölgeyi eşsiz kılan büyüleyici unsurlar.

Nevşehir'in en önemli simgesi olan Kapadokya bölgesi; kış mevsiminde karla kaplanan, yazın güneş ışınlarıyla daha da parıldayan, baharda çiçeklerle insanın gözünü şenlendiren olağanüstü bir yer.

Yeraltı şehirleri de Nevşehir'in her yıl yüz binlerce turisti kendine hayran bırakan özelliklerinden biri.

Nevşehir ve çevresinde ayrıca görmeniz gereken yerler: Hacıbektaş Müzesi, Avanos, Uçhisar Kalesi, Hitit Kaya Kitabesi ve Kiliseleri, Ürgüp, Göreme ve Ihlara Vadisi.

 

 

Nevşehir Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular