Uçak Bileti
Gidiş - Dönüş
Tek Yön

Roma Uçak Bileti

* Fiyatlar 1 Yolcu ve Tek Yön içindir.
İstanbul - Roma
28.05.2024
₺3.694,57
Ankara - Roma
07.06.2024
₺5.600,36
İzmir - Roma
04.06.2024
₺3.994,37
Trabzon - Roma
17.06.2024
₺9.604,67
Antalya - Roma
27.06.2024
₺5.222,10

 

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri ve İtalya’nın başkenti olan Roma 2.800 yıl boyunca Bizans İmparatorluğu, Roma Krallığı'nın, Roma İmparatorluğu'nun, Papalık yönetiminin, İtalya Krallığı'nın ve İtalya Cumhuriyeti'nin merkezi ya da başkenti olmuş.

Doğal bir Açıkhava müzesi görünümündeki Roma; Akdeniz sahilinde, Tiber ve Aniane Nehirlerinin arasında kurulu. Köklü Roma tarihi M.Ö. 753 yılına kadar uzanıyor.

Çok sayıda müze, meydan, mabet, park ve bahçe, çeşme ve bazilika Roma’ya bir kez gelende tekrar tekrar görme hissiyatı yaratıyor.

Roma’ı ziyaret etmek istiyorsanız; uçak bileti ve otel rezervasyonu konusunda erken davranmanız gereken dönem yaz aylarıdır. Çünkü bu aylarda yoğunluk çok fazladır. İlkbahar ve sonbahar aylarında ucuz uçak bileti bulma şansı daha fazladır.

Roma şehri yaz aylarında çok kalabalık, bahar aylarında ise nispeten daha sakindir. Sonbahar ve kış ayları ucuz uçak bileti bulmanız açısından daha idealdir.

Roma uçak bileti alan herkesin kolayca ziyaret edebileceği Roma’da, şehir merkezine yakınlığıyla bilinen 2 havaalanı bulunmaktadır.

İstanbul Roma arasındaki rotada her gün 29 sefer yapılıyor.

Türkiye Roma arasında en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve Ankara şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti, Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz.

Roma Uçak Bileti Fiyatları

Roma uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Roma arası uçuşlardaki ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden haftalar önce yaptırmanız ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Aynı şey dönüş uçuşları için de geçerli. Örneğin İstanbul’dan Roma’ya geldiyseniz Roma İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Roma Uçak Bileti

Roma ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemeniz ve Roma uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanız; her sene milyonlarca turist ağırlayan Roma’ya ucuz bilet avantajıyla gitme ihtimalinizi artırır.

Roma'ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden, İtalya’nın başkenti Roma’ya gitmek için Roma uçak bileti almanız gerekir. İstanbul’dan Roma’ya haftanın 7 günü direkt uçuş seferi mevcut.

Roma uçak bileti aldıktan sonra uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Yalnızca bir uçak bileti uzağınızdaki Roma’ın farklı Avrupa kentleriyle uçak ve tren bağlantıları bulunuyor.

Roma dışında diğer İtalya şehirlerini görmek isteyenlerin İtalya uçak bileti seçeneklerine göz atmalarını tavsiye ederiz.

İstanbul Yeni Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan haftanın her günü Roma'ya giden uçuşlar yapılıyor. Bunun için Türk Hava Yolları ya da Alitalia'dan uçak bileti bakarak Roma ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalamanız yeterli.

İstanbul'dan gerçekleşen uçuşlar Roma Fiumicino Havalimanı'na iniyor.

Roma ile diğer Avrupa şehirleri arasında birçok transfer seçeneği mevcut.

Köklü tarihi, güzel meydanları, yaşayan sokakları ve Akdeniz lezzetleriyle eşsiz bir seyahat deneyimi sunan Roma’ya uygun uçak bileti bulmak için daha fazla vakit kaybetmeyin.

Roma'da Gezilecek Yerler

Yalnızca bir Roma uçak bileti, tarihin farklı dönemlerinden izler taşıyan sokakları, etkileyici mimari yapıları ve kendine has atmosferiyle bambaşka bir deneyim sunan Roma’ya gitmeniz için yeterli.

Roma ucuz uçak bileti bulma fırsatından faydalanıp Roma’ya geldikten sonra mutlaka görmeniz gereken yerler var. Bunlardan en önemlilerini, mümkün olduğunca eksiksiz bir Roma seyahati geçirmeniz için şu şekilde listeleyebiliriz:

  • - Katoliklerin dini lideri Papa'nın yaşadığı Vatikan’daki San Pietro Meydanı,
  • - M.S. 80 yılında inşa edilen ve gladyatör savaşlarının yapıldığı 55 bin kişilik kapasiteye sahip ünlü arena Kolezyum (Colosseum),
  • - Antik Dönem’in en güzel örneklerinden Piazza della Rotonda Meydanı ve buradaki tanrıların mabedi olduğu için kutsal bir destinasyon olan Pantheon,
  • - Tarihi 4. yüzyıla kadar uzanan ve bilinen en eski kilise olan San Giovanni Bazilikası,
  • - Havuzuna dilek dileyerek para atmanın artık klasik bir rütüel haline geldiği Aşk Çeşmesi,
  • - Roma mozaikleri, klasik heykeller ve Bellini, Giorgione gibi ünlü ressamların tablolarını görebileceğiniz Moseo e Galleria Borghese Müzesi.

Aynı zamanda bir kültür sanat şehri olan Roma'da, sinema, konser, tiyatro, opera ve bale gösterilerinde yer bulmanın oldukça zor olduğunu hatırlatmamızda fayda var.

 

 

 

Roma Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular