Roma Uçak Bileti

 

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri ve İtalya’nın başkenti olan Roma 2.800 yıl boyunca Bizans İmparatorluğu, Roma Krallığı'nın, Roma İmparatorluğu'nun, Papalık yönetiminin, İtalya Krallığı'nın ve İtalya Cumhuriyeti'nin merkezi ya da başkenti olmuş.

Doğal bir Açıkhava müzesi görünümündeki Roma; Akdeniz sahilinde, Tiber ve Aniane Nehirlerinin arasında kurulu. Köklü Roma tarihi M.Ö. 753 yılına kadar uzanıyor.

Çok sayıda müze, meydan, mabet, park ve bahçe, çeşme ve bazilika Roma’ya bir kez gelende tekrar tekrar görme hissiyatı yaratıyor.

Roma’ı ziyaret etmek istiyorsanız; uçak bileti ve otel rezervasyonu konusunda erken davranmanız gereken dönem yaz aylarıdır. Çünkü bu aylarda yoğunluk çok fazladır. İlkbahar ve sonbahar aylarında ucuz uçak bileti bulma şansı daha fazladır.

Roma şehri yaz aylarında çok kalabalık, bahar aylarında ise nispeten daha sakindir. Sonbahar ve kış ayları ucuz uçak bileti bulmanız açısından daha idealdir.

Roma uçak bileti alan herkesin kolayca ziyaret edebileceği Roma’da, şehir merkezine yakınlığıyla bilinen 2 havaalanı bulunmaktadır.

İstanbul Roma arasındaki rotada her gün 29 sefer yapılıyor.

Türkiye Roma arasında en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, Antalya ve Ankara şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti, Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz.

ROMA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Roma uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Roma arası uçuşlardaki ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden haftalar önce yaptırmanız ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Aynı şey dönüş uçuşları için de geçerli. Örneğin İstanbul’dan Roma’ya geldiyseniz Roma İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

ROMA UCUZ UÇAK BİLETİ

Roma ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemeniz ve Roma uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanız; her sene milyonlarca turist ağırlayan Roma’ya ucuz bilet avantajıyla gitme ihtimalinizi artırır.

ROMA’YA NASIL GİDİLİR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden, İtalya’nın başkenti Roma’ya gitmek için Roma uçak bileti almanız gerekir. İstanbul’dan Roma’ya haftanın 7 günü direkt uçuş seferi mevcut.

Roma uçak bileti aldıktan sonra uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Yalnızca bir uçak bileti uzağınızdaki Roma’ın farklı Avrupa kentleriyle uçak ve tren bağlantıları bulunuyor.

Roma dışında diğer İtalya şehirlerini görmek isteyenlerin İtalya uçak bileti seçeneklerine göz atmalarını tavsiye ederiz.

İstanbul Yeni Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan haftanın her günü Roma'ya giden uçuşlar yapılıyor. Bunun için Türk Hava Yolları ya da Alitalia'dan uçak bileti bakarak Roma ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalamanız yeterli.

İstanbul'dan gerçekleşen uçuşlar Roma Fiumicino Havalimanı'na iniyor.

Roma ile diğer Avrupa şehirleri arasında birçok transfer seçeneği mevcut.

Köklü tarihi, güzel meydanları, yaşayan sokakları ve Akdeniz lezzetleriyle eşsiz bir seyahat deneyimi sunan Roma’ya uygun uçak bileti bulmak için daha fazla vakit kaybetmeyin.

ROMA’DA GEZİLECEK YERLER

Yalnızca bir Roma uçak bileti, tarihin farklı dönemlerinden izler taşıyan sokakları, etkileyici mimari yapıları ve kendine has atmosferiyle bambaşka bir deneyim sunan Roma’ya gitmeniz için yeterli.

Roma ucuz uçak bileti bulma fırsatından faydalanıp Roma’ya geldikten sonra mutlaka görmeniz gereken yerler var. Bunlardan en önemlilerini, mümkün olduğunca eksiksiz bir Roma seyahati geçirmeniz için şu şekilde listeleyebiliriz:

  • - Katoliklerin dini lideri Papa'nın yaşadığı Vatikan’daki San Pietro Meydanı,
  • - M.S. 80 yılında inşa edilen ve gladyatör savaşlarının yapıldığı 55 bin kişilik kapasiteye sahip ünlü arena Kolezyum (Colosseum),
  • - Antik Dönem’in en güzel örneklerinden Piazza della Rotonda Meydanı ve buradaki tanrıların mabedi olduğu için kutsal bir destinasyon olan Pantheon,
  • - Tarihi 4. yüzyıla kadar uzanan ve bilinen en eski kilise olan San Giovanni Bazilikası,
  • - Havuzuna dilek dileyerek para atmanın artık klasik bir rütüel haline geldiği Aşk Çeşmesi,
  • - Roma mozaikleri, klasik heykeller ve Bellini, Giorgione gibi ünlü ressamların tablolarını görebileceğiniz Moseo e Galleria Borghese Müzesi.

Aynı zamanda bir kültür sanat şehri olan Roma'da, sinema, konser, tiyatro, opera ve bale gösterilerinde yer bulmanın oldukça zor olduğunu hatırlatmamızda fayda var.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

ROMA’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

Ankara-Roma: 5 saat 25 dakika.

İstanbul-Roma: 2 saat 35 dakika.

Antalya-Roma: 5 saat 35 dakika.

Bodrum-Roma: 5 sat 40 dakika.

İzmir-Roma: 5 saat 15 dakika.

ROMA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmak, Türkiye’den Roma uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artıracaktır. Roma’ya seyahat ederken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunmaktadır.

ROMA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

En uygun Roma uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için en az 64 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekir.

ROMA UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN UYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Roma arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde tek yönUYGUN Roma uçak bileti 11 Ekim 2021 tarihli, 490 TL’lik Denizli Roma uçak biletidir.

Gidiş-dönüşUCUZ bilet ise yine İzmir Roma arasındaki 1.262 TL’lik uçak biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz bilet seçeneklerini Pazarama Tatil olarak sizin için şu şekilde sıralayabiliriz:

İstanbul-Roma 580 TL, Ankara-Roma 605 TL, Antalya-Roma 771 TL.

ROMA ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Türkiye Roma arasında en sık uçuş yapan havayolu şirketleri Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa, Ryanair ve Vueling Airlines.

En popüler rota İstanbul-Roma rotasıdır. THY ve Pegasus firmaları bu hatta en çok uçuş yapan havayolu firmalarıdır.

ROMA’YA AKTARMASIZ UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

Türkiye’den Roma’ya direkt ve aktarmalı uçan birçok havayolu şirketi vardır.

Oman Air, Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines ve Alitalia, Roma şehrine aktarmasız uçan havayolu şirketleridir. THY, Pegasus ve Alitalia Roma yönünde en sık uçuş seferi bulunan havayolu şirketleridir.

ROMA THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırırsanız Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Roma ucuz uçak bileti bulma ihtimaliniz artar.

ROMA PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Roma ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmalardan biridir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Roma ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

ROMA ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİN UYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Nisan ve Temmuz ayları İtalya Roma uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylardır.

En düşük fiyata Roma ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Şubat ve Aralık.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, Roma otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

TÜRKİYE ROMA ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Pazarama Tatil niçin var? Siz Roma ucuz uçak bileti alırken Türkiye Roma arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

Roma’ya yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

ROMA ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Roma`da 2 tane havaalanı bulunmaktadır. Roma Ciampino Havalimanı Roma şehir merkezine 13 km uzaklıkta iken, Roma Fiumicino Havalimanı şehir merkezine 22 km uzaklıktadır.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Roma’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.