Tokyo Uçak Bileti

 

Japonya’nın başkenti Tokyo dünyanın en büyük, Japonya’nın ise en kalabalık şehridir. 35 milyonluk nüfusuyla bir megapoldür. Tokyo şehri; Büyük Okyanus'un bir parçası olan Tokyo Körfezi'nin kıyısındaki Sumida Nehri'nin ağzında yer alır. Japonya’yı oluşturan 47 bölgeden biridir. Tokyo şehri 23 semt, 26 şehir, 5 kasaba ve 8 köyden oluşur.

New York Borsası'ndan sonra dünyada ikinci sırada yer alan Tokyo Borsası; Tokyo’nun ekonomideki yeriyle ilgili de önemli ipuçları verir.

Tokyo uçak bileti alarak Tokyo'yu gelmeden önce şehrin geleneksel yüzünü temsil eden Şitamaçi Bölgesi ve modern tarafını yansıtan Yamanote Bölgesi’ni genel hatlarıyla bilmenizi tavsiye ederiz.

Saat farkından bahsedecek olursak; Türkiye Tokyo'dan 6 saat geridedir. Bilmenizin iyi olacağı bir diğer bilgi ise; Türkiye’nin tersine, Tokyo'da trafiğin soldan akması.

Tokyo ucuz uçak bileti fırsatıyla Tokyo'yu ziyaret etmek için ideal dönem; yağışların az olduğu bahar aylarıdır. Ağustos ayı Tokyo’da yağışların bittiği, tatillerin ve festivallerin başladığı, şehirde hareketin artmaya başladığı dönem. Sonbahar dönemi ise şehirde etkisini gösteren tayfunlar ve yağışlar sebebiyle şehrin daha seyrek ziyaret edildiği dönem. Ama bu duruma şöyle de bakılabilir: Daha az tercih edilen Eylül ve Ekim ayları için Tokyo ucuz uçak bileti bulma ve Tokyo’ya ekonomik bir seyahat yapma ihtimaliniz daha fazla demektir.

Asakusa bölgesindeki Taito ilçesinde toplanmış olan tapınaklar, ulusal parklar, şehrin zengin kültürünün sergilendiği müzeler ve saraylar, sahne sanatlarının en zengin örnekleri, geleneksel Japon müzikal dramaları, tiyatrolar ve festivaller Tokyo’nun görülmesi gerekenlerinden.

Tokyo’yu ziyaret etmek istiyorsanız; uçak bileti ve otel rezervasyonu konusunda erken davranmanızı öneririz

İstanbul Tokyo uçak bileti alarak seyahat edilebilen İstanbul Tokyo arasındaki rotada her gün 13 sefer yapılıyor.

Türkiye Tokyo arasında en çok uçuşun yapıldığı İstanbul, İzmir ve Ankara şehirlerine gitmek için, Pazarama Tatil’in eşsiz avantajlarından faydalanarak İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti, İzmir uçak bileti satın alabilirsiniz.

TOKYO UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Tokyo uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Türkiye Tokyo arası seyahatlerinizde ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da, örneğin İstanbul’dan Tokyo’ya geldiyseniz Tokyo İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

TOKYO UCUZ UÇAK BİLETİ

Tokyo ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemeniz ve Tokyo uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanız; her sene milyonlarca turist ağırlayan Tokyo’a ucuz bilet avantajıyla gitme ihtimalinizi artırır.

TOKYO’YA NASIL GİDİLİR?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden, Japonya’nın başkenti Tokyo’a gitmek için Tokyo uçak bileti almanız gerekir.

Tokyo uçak bileti aldıktan sonra uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağa bineceğiniz havaalanında olmalısınız.

Yalnızca bir uçak bileti uzağınızdaki Tokyo dışında diğer Japonya şehirlerini görmek isterseniz Japonya uçak bileti seçeneklerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

TOKYO’DA GEZİLECEK YERLER

Yalnızca bir Tokyo uçak bileti, eğlencenin merkezi Tokyo’a gitmeniz için yeterli.

Tokyo ucuz uçak bileti bulma fırsatından faydalanıp Tokyo’a geldikten sonra mutlaka görmeniz gereken yerler var.

Tokyo'da mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında, şehir merkezindeki Edo Kalesi üzerine kurulmuş olan Tokyo İmparatorluk Sarayı geliyor. Tokyo’da deneyimlenecek diğer yerleri sizin için listeledik:

 • - Hamamların ve tapınakların bulunduğu, geleneksel Japon kültürünün hâkim olduğu Şitamaçi Bölgesi'nde, bir Budist tapınağı olan Sensoji,
 • - Kaminarimon ve Homozon Kapıları,
 • - Nakamise-Dori ve Kaze no Kami Heykelleri,
 • - Denbo-in Bahçesi,
 • - Benten-Do Tapınağı,
 • - İçinde hayvanat bahçesi bulunan Ueno Parkı,
 • - Sandal gezisi yapabileceğiniz Şinobazu Göleti,
 • - Monet, Renoir, Cézanne gibi ünlü sanatçıların eserlerinin sergilendiği Batı Sanatı Ulusal Müzesi,
 • - Uzakdoğu Asya ve Asya sanatından eserlerin bulunduğu Tokyo Ulusal Müzesi,
 • - Etkinlik ve festivallere ev sahipliği yapan Meiji Mabedi,
 • - Tarihi Japon kılıçlarının sergilendiği Token Hakubutsukan,
 • - 1393’te inşa edilmiş Zozoji Tapınağı

2. Dünya Savaşı sonrası Japonya’nın ekonomik gelişimini temsil eden, Eiffel Kulesi'nden esinlenilerek inşa edilen Tokyo Kulesi de Tokyo şehrinin simgesi olarak mutlaka görülmeli.

Geleneksel Japon kültürüne ait hediyelikler malzemeler bulmak için en ideal yer Şitamaçi Bölgesi'nde yer alan dükkânlar.

El yapımı ürünlerin satıldığı Harajuku'daki Doğu Pazarı ve Asakusa'daki Nakamise de hediye ya da hatıra almak isteyenler için tavsiye edeceğimiz lokasyonlar.

Yine Harajuku ve Shibuya Tokyo’da modanın merkezi olarak biliniyor.

Tokyo uçak bileti alarak Tokyo’ya gitmişken elektronik eşya alışverişi yapmamak da olmaz. Bunun için de Tokyo'nun en önemli açık pazarlarından olan Akihabara ve Shinjuku ile Ueno'daki Ameyoko ve Taito'daki Yanaka Ginza’yı önerebiliriz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

TOKYO’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

Ankara-Tokyo: 15 saat 25 dakika.

İstanbul-Tokyo: 11 saat 40 dakika

Antalya-Tokyo: 15 saat 10 dakika

Adana-Tokyo: 16 saat 50 dakika

İzmir-Tokyo: 14 saat 15 dakika

TOKYO UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırırsanız, Türkiye’den Tokyo uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimaliniz artar. Tokyo yolculuğunuz ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunmaktadır.

TOKYO’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

En uygun Tokyo uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için yaklaşık 24 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekir.

TOKYO UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN UYGUN FİYAT NE KADARDIR?

Türkiye ve Tokyo arasındaki uçuş hattında, önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 1 Eylül 2021 tarihli, 2.940 TL’lik Kahramanmaraş Tokyo uçuşudur.

Gidiş-dönüşUCUZ bilet ise İstanbul Tokyo arasındaki 4.132 TL’lik uçak biletidir.

Önümüzdeki 3 aylık dönemde ucuz bilet seçeneklerini sizin için şu şekilde sıraladık:

İzmir-Tokyo 3.023 TL, Antalya-Tokyo 3.112 TL, İstanbul-Tokyo 3.138 TL.

TOKYO ŞEHRİNE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Türkiye Tokyo arasında en sık uçuş yapan havayolu şirketleri Türk Hava Yolları, All Nippon Airways, Lufthansa, Qatar Airways ve Asiana Airlines. En popüler rota İstanbul-Tokyo olup, Türk Hava Yolları ve All Nippon Airways bu hatta en çok uçan havayolu firmalarıdır.

TOKYO’YA AKTARMASIZ UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

ANA (All Nippon Airways), EgyptAir ve Türk Hava Yolları; Tokyo uçak bileti ile Tokyo şehrine aktarmasız uçan havayolu şirketleridir.

Türkiye’den Tokyo’ya aktarmasız uçuşlar yalnızca İstanbul Yeni Havalimanı’ndan yapılır. Tokyo'nun Narita Havaalanı'na haftanın 7 günü gerçekleşen aktarmasız uçuş seferlerinin yanı sıra, İstanbul Yeni Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Tokyo'ya aktarmalı uçuşlar da bulunmaktadır.

TOKYO THY UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırırsanız Türkiye’nin herhangi bir yerinden THY Tokyo ucuz uçak bileti bulma ihtimaliniz artar.

TOKYO PEGASUS UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Pegasus firması, Tokyo ucuz uçak bileti bulma şansınızın çok olduğu firmalardan biridir. Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde, Türkiye’nin herhangi bir yerinden Pegasus Tokyo ucuz uçak bileti bulma olasılığınız çok yüksek.

TOKYO ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALMAK İÇİN UYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Ağustos ve Eylül ayları Tokyo uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız aylardır.

En düşük fiyata Tokyo ucuz uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Mart ve Kasım.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, Tokyo otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

TÜRKİYE TOKYO ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Pazarama Tatil; siz Tokyo ucuz uçak bileti alırken Türkiye Tokyo arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

Tokyo’ya yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TOKYO ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Tokyo’da 3 havaalanı bulunuyor. Tokyo Haneda Havalimanı şehir merkezine 14 km, Tokyo Narita Havalimanı şehir merkezine 77 km, Tokyo Yokota Afb Havalimanı şehir merkezine 10 km uzaklıkta konumlanmış durumda.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Tokyo uçuşlarındaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.