Trabzon İzmir Uçak Bileti

Trabzon’dan İzmir’e en hızlı ve konforlu şekilde gitmenin yolu Trabzon İzmir uçak bileti alarak uçak yolculuğu yapmak.

Trabzon İzmir arası uçuş süresi ortalama 2 saat 10 dakikadır.

Trabzon’dan İzmir’e uçmak için önce Trabzon Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Trabzon Havalimanı'na gitmek için, Trabzon'un birçok noktasından hareket eden özel havaalanı servislerini ya da belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi Trabzon İzmir uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatalım.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak istemeyenlerin, Trabzon İzmir uçak bileti alırken sunulan bagaj limitine dikkat etmeleri gerekir. 

Alaçatı, Şirince, Saat Kulesi, Efes, Kuş Cenneti, Bozdağ Kayak Merkezi gibi yerleriyle ilgi gören İzmir şehrine Trabzon’dan gitmek için önce Trabzon İzmir uçak bileti almanız gerekir. Trabzon İzmir uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Trabzon Havalimanı’nda olmanızı tavsiye ederiz.

İzmir uçak bileti alıp Trabzon İzmir uçağıyla İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra İzmir'in birçok ilçesine ve Alsancak gibi merkezi noktalarına İZBAN, belediye otobüsleri, HAVAŞ otobüsleri, taksi ya da araç kiralama seçeneklerinden biriyle kolayca ulaşabilirsiniz.

Trabzon İzmir uçak bileti satın alan İzmir yolcuları; İzmir civarında bulunan Urla, Foça, Çeşme, Seferihisar gibi turistik tatil beldelerine de rahatlıkla gidebilirler.

TRABZON İZMİR UCUZ UÇAK BİLETİ

Trabzon İzmir ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Trabzon İzmir uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

TRABZON İZMİR UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Trabzon İzmir uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. Trabzon İzmir arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Trabzon uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

TRABZON'DAN İZMİR'E UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

1121 km’lik Trabzon İzmir rotasındaki ortalama uçuş süresi 2 saat 10 dakikadır. 

TRABZON İZMİR UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Trabzon İzmir uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Trabzon’dan İzmir’e giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

TRABZON'DAN İZMİR’E UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Trabzon İzmir ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için en az 66 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

TRABZON İZMİR ARASI UCUZ BİLET SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

SunExpress ve Pegasus; Trabzon İzmir rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz firmaların başında geliyor. Bunların dışında, THY’nin erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak ucuz uçak bileti satın almanız da mümkün.

TRABZON İZMİR ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde tek yön Trabzon İzmirUCUZ uçak bileti 150-200 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 300-350 TL aralığındadır.

Önümüzdeki 1 ay içinde Trabzon İzmir arasındaUCUZ uçak bileti SunExpress firmasının biletidir.

Trabzon’dan İzmir’e daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler Trabzon İzmir otobüs bileti satın alabilirler.

TRABZON İZMİR ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

Trabzon-İzmir arası en çok uçuş yapan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus ve SunExpress.

TRABZON İZMİR ARASINDA AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız Trabzon - İ̇zmir Adnan Menderes uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunuyor.

TRABZON İZMİR ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

Trabzon İzmir arası uçuş hattında haftada 352, günlük ise 48 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un Trabzon’dan İzmir’e günlük sefer sayısı 21.

Türk Hava Yolları’nın Trabzon’dan İzmir’e günlük sefer sayısı 16. 

Anadolu Jet’in Trabzon’dan İzmir’e günlük sefer sayısı ise 11.

TRABZON ŞEHRİNDEN İZMİR ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Nisan, Mayıs ve Temmuz ayları; Trabzon İzmir uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara denk geleceğiniz dönemlerdir.  

Ekim, Kasım, Aralık dönemi ise en düşük fiyata Trabzon İzmir uçak bileti alabileceğiniz dönemdir.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, İzmir otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

TRABZON ŞEHRİNDEN İZMİR ŞEHRİNE UCUZ BİLET ALINABİLECEKUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Trabzon İzmir uçak bileti almak içinUCUZ gün salı, en pahalı gün ise pazartesidir.

TRABZON İZMİR ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Trabzon İzmir ucuz uçak bileti alırken Trabzon İzmir hattında uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda bir arada görebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

Trabzon’dan İzmir’e yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatiniz boyunca ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

TRABZON ŞEHRİNDE, TRABZON İZMİR ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Trabzon’dan İzmir’e uçakla ulaşım için Trabzon Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Trabzon’a gelerek Trabzon İzmir uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Trabzon otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

İZMİR ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

Trabzon’dan İzmir’e gelen yolcular İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaparlar. İzmir’deki tek havaalanı İzmir Adnan Menderes Havaalanı’dır.

TRABZON İZMİR UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Trabzon İzmir uçuşlarınızla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina gibi güncel bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE TRABZON İZMİR UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Trabzon’dan İzmir’e uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenlenmektedir.

Maske zorunluluğu

Trabzon İzmir uçak bileti alarak yapacağınız Trabzon İzmir uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm İzmir uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Trabzon İzmir arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Trabzon’dan İzmir’e yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Trabzon’dan İzmir’e yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır. 

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE TRABZON’DAN İZMİR’E YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

Trabzon Havalimanı-İzmir Adnan Menderes Havalimanı arası uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat eden havayolu şirketleri: Pegasus ve SunExpress. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketlerinin esnek iptal şartlarına göz atmak isteyebilirsiniz.