Van Ankara Uçak Bileti

Van’dan Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmenin yolu Van-Ankara uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

Van Ankara arası uçuşlar ortalama 1 saat 43 dakika sürüyor.

Van’dan Ankara’ya uçmak için öncelikle Ferit Melen Havalimanı’na gitmeniz gerekiyor.

Van Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Van Ankara uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Van Ankara uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Ferit Melen Havalimanı’nda olmalısınız.

Van’dan yola çıkıp Ankara’ya geldiğinizde iniş yapacağınız havaalanı, Ankara’nın tek havaalanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı olacak.

Esenboğa Havalimanı’ndan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus gibi merkezi noktalara Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla rahatça ulaşabilirsiniz. Akyurt ilçesinde bulunan Esenboğa Havalimanı’nın içindeki araç kiralama firmalarından da faydalanabilirsiniz.

Van çıkışlı Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular, Anıtkabir başta olmak üzere, değişik mimarisiyle Ankara’nın simgelerinden biri olan Atakule’yi, Kuğulu Park’ı, meşhur Kızılay Meydanı’nı, Ankara Kalesi’ni, Türk Hamam Müzesi’ni, PTT Pul Müzesi’ni görebilecekleri bir şehir gezisi yapabilirler.

Ankara ulaşım açısından çok rahat bir şehir olduğu için Esenboğa Havalimanı’na inen yolcular şehir merkezine gitmek için hiç zorlanmayacaklar.

Van Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya ulaşan yolcular; Ankara yakınında bulunan Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli gibi illere de kolaylıkla ulaşabilirler.

VAN ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ

Van Ankara ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemeniz ve Van Ankara uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanız, fiyat avantajlı bir seyahat yapmanız açısından faydalı olacaktır.

VAN ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Van Ankara uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; Van Ankara arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Van uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

VAN'DAN ANKARA'YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

908 km mesafelik Van Ankara arası en ortalama uçuş süresi 1 saat 40 dakikadır.

VAN ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, Van Ankara için rahatlıkla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Van’dan Ankara’ya ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi bulunuyor.

VAN'DAN ANKARA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Van Ankara ucuz uçak bileti bulmak için uçuş tarihinizden en az 88 gün önce rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

VAN ANKARA ARASI EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

Van Şakirpaşa Havalimanı'ndan Ankara Esenboğa Havalimanı'na sıklıkla uçuş düzenleyen havayolu şirketleri Pegasus, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve SunExpress. Bu firmalardan Van Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya kolayca gidebilirsiniz.

VAN ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI ARASINDAUCUZ UÇAK BİLETİ NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 aylık dönemde Van Ankara arası tek yönUCUZ uçak bileti 220 TL’dir. Van Ankara arası gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 468 TL’dir.

Önümüzdeki 1 ay içinde Van Ankara arasındaUCUZ uçak bileti Pegasus firmasına ait 350 TL’lik uçak biletidir.

VAN ANKARA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

Van Ankara arasında haftada 88, günlük 3 uçuş seferi yapılıyor.

Van’dan Ankara’ya yapılan günlük seferlerin üçü de Anadolu Jet tarafından yapılıyor.

VAN ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mart, Nisan ve Ağustos ayları Van Ankara uçak bileti için en yüksek fiyatlı aylardır. Ucuz uçak bileti bakarken, bu dönemde fiyatların yılın diğer dönemlerinden daha pahalı olduğunu unutmayın. Bilhassa bu yoğun dönemlerde yapacağınız seyahat planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Ankara otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Van Ankara uçak bileti için en düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise Ekim, Kasım ve Aralık.

Van’dan yola çıkmak üzere alabileceğinizUYGUN Ankara uçak bileti için tavsiye edebileceğimiz ay Kasım ayıdır.

VAN ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Van Ankara ucuz uçak bileti içinUYGUN gün çarşamba iken, cumartesi Van’dan Ankara’ya ucuz uçak bileti arayanlar için en pahalı gündür.

VAN ANKARA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

En uygun Van Ankara uçak bileti için Van Ankara arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal yoldur.

Bütün uçuşlarınız için olduğu gibi Van’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşlar için de; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek seçenekler Pazarama Tatil’de.

VAN ŞEHRİNDE, VAN ANKARA ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Van’dan Ankara’ya uçakla gitmek için önce Ferit Melen Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Van’ya geldikten sonra Van Ankara uçuşu gerçekleştirecekseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Van otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanma fırsatını kaçırmayın.

VAN’DAN GELEN UÇUŞLAR İÇİN ANKARA ŞEHRİNDEKİ HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Van Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular Ankara Esenboğa Havalimanı’na inerler.

VAN ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Van Ankara arası uçuşlarla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE VAN ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Van’dan Ankara'ya uçan havayolu şirketlerinin hepsinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Bütün uçuşlarda olduğu gibi, Van’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşlarda da maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, Ankara’ya yapılan tüm uçuşlarda HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Van Ankara arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Ankara uçak bileti alarak Van’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşların öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ankara’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat yapan uçuş seçenekleri bulunmaktadır.