Hafta Sonu Otelleri

( 35 Sonuç Gösteriliyor)
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
Maximum Kart ile yurt içi otel rezervasyonlarınızda peşin fiyatına 9 taksit imkanı
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.
1/3
Seçili tarihlerde müsaitlik bulunmamaktadır.

Hafta sonu gorsel

 

Haftanın beş günü, uzun süren mesailer ve iş/okul stresi ile boğuştuktan sonra dinlendirici bir tatil sizin de hakkınız. Başınızı kaldıramadığınız işleri geride bırakıp şehirden biraz olsun uzaklaşmak için hafta sonu otelleri ile küçük kaçamaklar planlayabilirsiniz. Sadece birkaç gün dahi olsa, güzel anılar biriktirerek, sevdiklerinizle vakit geçirerek veya yalnızlığın tadının çıkararak yeni haftaya hazırlanabilirsiniz. Şimdi sizleri üzerinizde biriken tüm şehir yorgunluğunu çıkarıp kent sokaklarında bırakmaya, doğanın kalbinde nefes almaya davet ediyoruz. 

Hafta sonu tatilini en verimli şekilde değerlendirmenizi sağlayacak önerileri, farklı seyahat rotalarını sizler için derledik. Hayatın akışını durdurmak için tek yapmanız gereken sizin için en uygun hafta sonu otellerini bulmak. Yenilenmek, güç toplamak, bedeninizi ve zihninizi sakinlikle onarmak için şehre çok yakın olan bu otellerde mola verebilirsiniz.

Yılın her zamanı, dört mevsim hizmet veren konaklama tesislerini değerlendirerek, kendinize zorlu anlarda bir kaçış noktası oluşturabilirsiniz. Ancak bu otellerin yalnızca cumartesi ve pazar günleri açık olduğunu düşünmemelisiniz. Tesislerin hafta sonu oteli adını almasının nedeni büyükşehirlerden hafta sonu için dahi gelinebilecek uzaklıkta yer almaları. Diğer bir deyişle, kısa mesafe yolculuklarla ulaşılabilmeleri. Eğer takviminiz uygunsa bu tesislerde daha uzun süreli veya hafta içi konaklama seçeneklerini de tercih edebilirsiniz.

Hafta Sonu Otelleri Fiyatları

Konforlu özellikleri, konuklarını rahat hissettirmek için sundukları özenli hizmetleri ve eğlenceli aktiviteleri ile hafta sonuna keyif katan tesisler, farklı beklentilere uygun alternatifler bulunduruyor. Kimi tesiste profesyonel sportif faaliyetlere uygun etkinlikler ağırlık kazanırken kimi termal oteller aile boyu huzur arayışında olanlara ev sahipliği yapıyor. Otellerin hizmet ve donanımlarındaki bu değişiklikler, hafta sonu otelleri fiyatları üzerinde etki gösteriyor. 

Ek olarak, otellerin hizmet standartları, ulaşım kolaylıkları, lokasyonları, oda özellikleri ve manzaraları da fiyatlarda değişikliğe yol açıyor. Tüm bu bilgiler ışığında, hafta sonu otelleri fiyatlarını karşılaştırmalı ve tesis özellikleri ile beklentilerinizi kıyaslayarak son kararınızı vermelisiniz. 

Hafta Sonu Otel Konsepti Nedir?

Konukların çoğunlukla hafta sonları konakladığı bu otellerin tek bir konsepti olduğundan söz etmek imkansız. Ancak bazı temaların ön plana çıktığından bahsedebiliriz. Hemen hemen her yaştan misafirin tercihi olan hafta sonu otelleri, konsept olarak çoğunlukla spa otelleri, doğa konseptli tesisler, kaplıca temaları olarak ayrılıyor. Misafirlerin kendilerini şehirden uzakta hissetmek için tercih ettiği otel konseptleri arasında muhafazakar hassasiyetlere uygun konaklama alanları da bulunuyor. 

Hafta sonu otellerini tanımlamak gerekirse onları; ulaşım noktalarına, büyükşehirlere yakın yerlerde bulunan ve şehir kaosundan uzakta hissetmeye yardımcı olan tesisler şeklinde açıklayabiliriz. Örneğin Ağva hafta sonu otelleri bakımından adeta bir cennet. 

Konuklarına kültürel ve tarihi geziler, huzur sunan etkinlikler, zamanın adeta yavaş aktığı sessiz alanlar vadeden oteller; ormanların içinde, deniz kıyısında, nehirlerin hemen yanında veya peri bacaları gibi doğa harikalarının yakınında yer alabiliyor. Bunun yanında bir otelin hafta sonu konseptinde olması, çocuk veya evcil hayvan konaklamasına izin vermesine veya balayı için tercih edilmesine de engel değil. 

Hafta Sonu Otel Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hafta sonu için konaklayacağınız bir yer arıyorsanız, öncelikle tatil rotanızı belirlemelisiniz. Gitmek istediğiniz yer neresi, orada hangi aktivitelerde bulunmayı, neleri görmeyi arzu ediyorsunuz karar vermelisiniz. Bu kararın ardından, hafta sonu otel seçimi için alternatiflere göz gezdirebilirsiniz. Bu sırada özellikle dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor: 

 • Kısıtlı bir vakitte ziyaret edeceğiniz bu bölgelere ulaşımın çok uzun zaman almaması ana kriteriniz olmalı. Tatilinizin çoğunu ulaşım çabası içinde geçirmemek adına, tesislerin lokasyonunu ve ulaşım imkanlarını dikkatlice incelemelisiniz. 
 • Birkaç gün kalacağınız bu tesislerde ihtiyacınız olan huzuru bulmak için gürültüden uzak kalmak isteyebilirsiniz. Tesisin çevresinde bir inşaat olup olmadığını gitmeden teyit edebilirsiniz.
 • Cumartesi ve pazar günlerinden beklentiniz; gece gündüz eğlence, sakin bir dinlence veya sporla dolu vakitler olabilir. Seçtiğiniz tesis bu beklentilere yanıt verecek alana, donanıma, ekipmana sahip mi bakmalısınız. 
 • Oda ücretine hangi hizmetler dahil kontrol etmelisiniz. Ek ücret gerektiren işlemler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. 
 • Birkaç alternatif arasında kaldıysanız, son kararı vermeden önce diğer konukların yorumlarını okumalısınız. Otel hakkında yapılan yorumlar, konaklama deneyimleri birçok konuda fikir sahibi olmanıza yardımcı oluyor. 

Hafta Sonu Otellerinde Mutlaka Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmak için bir otele misafir olduğunuzda, varsa muhakkak spa hizmetinden faydalanmalısınız. Bunun yanında; uzun yürüyüşler, meditasyon ve yoga uygulamaları ile stres atabilirsiniz. Ayrıca mümkünse dijital detoks yapmayı tercih edebilir, şehirden zihinsel olarak da uzaklaşmak için telefonunuzu sessize alabilirsiniz. 

Hafta Sonu Otelinde Mutlaka Olması Gerekenler

Mükemmel bir hafta sonu otelinde şu özellikler yer almalı: 

 • Odalarda, banyo ve restoranlarda hijyen kurallarına uyulması gerekiyor. 
 • Havuz, bahçe, teras gibi dinlendirici alanlar bulunması şart görülüyor. 
 • Yemeklerin tatile keyif katacak lezzette olmasın ihtiyaç duyuluyor. 
 • Yüksek müzik yerine sakin lobi müzikleri çalması öneriliyor.
 • Spa, yoga ve meditasyon etkinlikleri, sanat atölyeleri gibi dinginlik sağlayacak etkinlikler, oteller tarafından sunulabiliyor. 
 • Tesislerin manzaralı odalarının olması avantaj vadediyor. 
 • Kolay ulaşılabilir ve şehri kısa mesafede bulunması ise otelin mutlaka bulundurması gereken özellikleri arasında yer alıyor.

Hafta Sonu için Nereye Gidilir?

İstanbul’dan hareket edecekseniz cumartesi pazar günleri için Şile, Riva, Kaz Dağları, Sapanca otelleri gibi alternatiflere yönelebilirsiniz. Çanakkale, Bursa ve Balıkesir en yakın kaçış rotaları olarak kayıtlara geçiyor. Ankara’ya yakın olan hafta sonu için oteller ise Bolu, Abant, Eskişehir ve Kapadokya’da yer alıyor.

Hafta Sonu Oteli Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cumartesi-pazar kaçamakları için otel seçerken, butik tesisler veya farklı yıldız sayılarına sahip hafta sonu otelleri görebilirsiniz. Bu bilgilerin, “hizmet kalitesi” anlamına gelmediğini, belli standartların varlığını işaret ettiğini bilmelisiniz. Örneğin 1 yıldızlı otellerde 24 saat açık bir resepsiyon bulunmuyor. 2 yıldızlı otellerde klima ve saç kurutma makinesinin yanı sıra 24 saat ulaşılabilir resepsiyon da yer alıyor. Eğer otelde 3 yıldız varsa, bu ek çamaşır yıkama servisi, yüzme havuzu ve televizyon bulundurduğuna işaret ediyor. Bunun yanında, 4 yıldız açık ve kapalı yüzme havuzu, otel restoranında zengin çeşit, en az 5 yıl deneyimli personel varlığı, vale hizmeti, spa ve misafirler için hazırlanan hijyen kitlerinin sunulacağı anlamı taşıyor. 5 yıldızlı oteller ise tüm olanaklara ek olarak resepsiyon bağlantılı telefon, uydu bağlantılı vie televizyon, geniş kapsamlı restoran menüsü ve üst düzey donanıma karşılık geliyor. 

Ayrıca, hafta sonu otel seçenekleri arasında gördüğünüz butik tesisler hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Butik ismi, tesisin az sayıda odası olduğuna ancak konfordan ödün vermediğine işaret ediyor. Yıldızlı veya yıldızsız olabilen butik hafta sonu otellerinde açık büfe, 5 yıldızlı otel konforu, havuz, özgün dekorasyon bulabilirsiniz. 

Hafta Sonu Tatili

Cumartesi ve pazar günleri gezi için size kusursuz bir seçenek oluşturan yakın mesafedeki tesisler ile hayatın koşuşturmasına ara verebilirsiniz. Hafta sonu tatilinin yanı sıra ara tatil otelleri olarak da tercih edebileceğiniz tesisler, yol ile zaman kaybetmeden doğayla kucaklaşmanıza fırsat tanıyor. Siz de hemen alternatifleri inceleyerek seçiminizi yapabilir, rezervasyonunuzu kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Haftasonu gorsel