Ankara Antalya Uçak Bileti

 

Ankara’dan Antalya’ya en hızlı şekilde gitmek için yapmanız gereken vakit kaybetmeden bir Ankara-Antalya uçak bileti satın alarak uçak yolcuğu yapmak.

Ankara Antalya arası uçuş süresi ortalama 1 saat 10 dakikadır.

Ankara’dan Antalya’ya uçmak için önce Ankara Esenboğa Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Ankara Esenboğa Havalimanı'na gitmek için, Ankara'nın birçok noktasından hareket eden özel havaalanı servislerini ya da belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi Ankara Antalya uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Ankara Antalya uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı önleyecektir.

Alanya, Side, Kaş, Kemer, Demre gibi turistik lokasyonlarıyla çok ilgi gören Antalya şehrine Ankara’dan gitmek için önce Ankara Antalya uçak bileti almanız gerekir. Ankara Antalya ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden 1,5 saat önce Ankara Esenboğa Havalimanı’nda olmanız gerekir.

Antalya uçak bileti alıp Ankara Antalya uçağıyla Antalya Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Antalya'nın birçok ilçesine ve civar illerine kolayca ulaşabileceğiniz transfer seçenekleri mevcut. İster havaalanı servislerini, ister belediye otobüslerini, ister taksileri, ister araç kiralama seçeneklerini kullanarak dilediğiniz noktaya kolayca ulaşabilirsiniz.

ANKARA ANTALYA UCUZ UÇAK BİLETİ

Ankara Antalya ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Ankara Antalya uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

ANKARA ANTALYA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Ankara Antalya uçak bileti fiyatları, gideceğiniz mevsime, döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterebilir. Ankara Antalya arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz de o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanız da bütçenizin yararına olacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

ANKARA'DAN ANTALYA’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

407 km’lik Ankara Antalya rotasında en hızlı uçuş 1 saat 10 dakika sürer.

ANKARA ANTALYA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Ankara Antalya uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Ankara’dan Antalya’ya giderken ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

ANKARA'DAN ANTALYA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Ankara Antalya arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için ortalama 1 ay öncesinden rezervasyon yapmanızı öneririz.

ANKARA ANTALYA ARASI UCUZ BİLET SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Pegasus Airlines ve Anadolu Jet havayolları, Ankara Antalya rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz firmaların başında geliyor. Bunların dışında, THY’nin erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak ucuz uçak bileti satın almak da mümkün.

ANKARA ANTALYA ARASI UÇUŞLAR ARASINDA UCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde Ankara Antalya arası tek yönUCUZ uçak bileti 213 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 436 TL’dir.

Önümüzdeki 1 ay içinde Ankara Antalya arasındaUCUZ uçak bileti Pegasus’un 213 TL’lik uçak biletidir.

Ankara’dan Antalya’ya daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler Ankara Antalya otobüs bileti satın alarak da Antalya’ya gidebilirler.

ANKARA’DAN ANTALYA’YA EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

Ankara Antalya arası uçuş seferi bulunan toplam 3 havayolu şirketi bulunuyor. Ankara-Antalya arası en çok uçuş seferi yapan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus. Bu firmaların herhangi birinden bir ucuz uçak bileti satın alarak Ankara’dan Antalya’ya gitmenin en kesin yolu ise erken rezervasyondan geçiyor.

ANKARA ANTALYA ARASI AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız Ankara Esenboğa - Antalya uçuşu yapan 3 havayolu şirketi bulunuyor.

ANKARA ANTALYA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

Ankara Antalya arası uçuş hattında haftada 374, günlük 46 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un Ankara’dan Antalya’ya günlük sefer sayısı 18.

Türk Hava Yolları’nın Ankara’dan Antalya’ya günlük sefer sayısı 19.

Anadolu Jet’in Ankara’dan Antalya’ya günlük sefer sayısı ise 9.

ANKARA ŞEHRİNDEN ANTALYA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları; Ankara Antalya uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız dönemler.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında öngörülen yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, Antalya otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata Ankara Antalya uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Şubat, Kasım ve Ocak.

Antalya ucuz uçak bileti bulabileceğinizUYGUN ay Ağustos.

ANKARA ŞEHRİNDEN ANTALYA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİN UYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Pazartesi Ankara Antalya uçak bileti içinUCUZ, cumartesi ise en pahalı gün.

ANKARA ANTALYA ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Ankara Antalya ucuz uçak bileti alırken Ankara Antalya hattında uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

Ankara’dan Antalya’ya yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekleri Pazarama Tatil’de bulabileceksiniz.

ANKARA ŞEHRİNDE, ANKARA ANTALYA ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Ankara’dan Antalya’ya uçakla ulaşım için önce Ankara Esenboğa Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Ankara’ya gelerek Ankara Antalya uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Ankara otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

ANTALYA ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI VARDIR?

Ankara’dan Antalya’ya gelen yolcular Antalya Havalimanı’na iniş yaparlar. Çünkü Antalya’daki tek havaalanı Antalya Havaalanı’dır.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ankara’dan Antalya’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.