Ankara Diyarbakır Uçak Bileti

Ankara’dan Diyarbakır’a en hızlı şekilde gitmek için yapmanız gereken, uçuş tarihinizden önce vakit kaybetmeden bir Ankara-Diyarbakır uçak bileti satın alarak uçak yolcuğu yapmak.

Ankara Diyarbakır arası uçuş süresi ortalama 1 saat 24 dakikadır.

Ankara’dan Diyarbakır’a uçmak için önce Ankara Esenboğa Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Ankara Esenboğa Havalimanı'na gitmek için, Ankara'nın birçok noktasından hareket eden özel havaalanı servislerini ya da belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi Ankara Diyarbakır uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Ankara Diyarbakır uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı önleyecektir.

Diyarbakır şehrine Ankara’dan gitmek için önce Ankara Diyarbakır uçak bileti almanız gerekir. Ankara Diyarbakır ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden 1,5 saat önce Ankara Esenboğa Havalimanı’nda olmanız gerekir.

Diyarbakır uçak bileti alıp Ankara Diyarbakır uçağıyla Diyarbakır Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Diyarbakır'nın birçok ilçesine ve civar illerine kolayca ulaşabileceğiniz transfer seçenekleri mevcut.

Ankara Diyarbakır uçak bileti alarak Diyarbakır’a gelecekler için, Diyarbakır’ın sert ve kurak bir yayla iklimine hakim olduğundan bahsetmekte fayda var. Diyarbakır’da yazlar çok sıcak ve kurak, kış ayları ise soğuk ve yağışlı geçer. Diyarbakır şehri kış aylarında nadiren de olsa -20 derecenin altını görebiliyor.

ANKARA DİYARBAKIR UCUZ UÇAK BİLETİ

Ankara Diyarbakır ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Ankara Diyarbakır uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

ANKARA DİYARBAKIR UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Ankara Diyarbakır uçak bileti fiyatları, gideceğiniz mevsime, döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterebilir. Ankara Diyarbakır arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz de o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanız da bütçenizin yararına olacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ANKARA'DAN DİYARBAKIR'A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

670 km’lik Ankara Diyarbakır uçuş hattında yapılacak en hızlı uçuş 1 saat 20 dakika sürerken, ortalama uçuş süresi ise 1 saat 24 dakikadır.

ANKARA DİYARBAKIR UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Ankara Diyarbakır uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Ankara’dan Diyarbakır’a giderken ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

ANKARA'DAN DİYARBAKIR’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Ankara Diyarbakır arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için uçuş gününüzden 2 ay kadar önce rezervasyon yapmanız gerekir.

ANKARA DİYARBAKIR ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde Ankara Diyarbakır arası tek yönUCUZ uçak bileti 223 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 423 TL’dir.

Önümüzdeki 1 ay içinde Ankara Diyarbakır arasındaUCUZ uçak bileti Anadolu Jet firmasına ait 283 TL’lik uçak biletidir.

Ankara’dan Diyarbakır’a daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler Ankara Diyarbakır otobüs bileti satın alarak da Diyarbakır’a ulaşabilirler.

ANKARA'DAN DİYARBAKIR'A EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİDİR?

Ankara Diyarbakır arasında en çok uçuş seferi yapan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus. Bu firmaların herhangi birinden bir ucuz uçak bileti satın alarak Ankara’dan Diyarbakır’a gitmenin en kesin yolu ise her uçuş planında olduğu gibi erken rezervasyondan geçiyor.

ANKARA DİYARBAKIR AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU VAR?

Aktarmasız Ankara Esenboğa - Diyarbakır uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunuyor.

ANKARA DİYARBAKIR ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

Ankara Diyarbakır arası uçuş hattında haftada 168, günde ise toplam 24 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un Ankara’dan Diyarbakır’a günlük sefer sayısı 7.

Türk Hava Yolları’nın Ankara’dan Diyarbakır’a günlük sefer sayısı 9.

Anadolu Jet’in Ankara’dan Diyarbakır’a günlük sefer sayısı ise 8.

ANKARA ŞEHRİNDEN DİYARBAKIR ŞEHRİNE UCUZ UÇAK BİLETLE GİTMEK İÇİN EN UYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Nisan, Mayıs ve Haziran ayları; Ankara Diyarbakır uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız dönemlerdir.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında öngörülen yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamak istemeyenler, Diyarbakır otelleri fırsatlarını takip ederek erken rezervasyon yaptırmalılar.

Eylül, Ekim ve Şubat ayları ise en düşük fiyata Ankara Diyarbakır uçak bileti alabileceğiniz aylardır.

Ankara çıkışlı Diyarbakır ucuz uçak bileti bulabileceğinizUYGUN ay Eylül.

ANKARA ŞEHRİNDEN DİYARBAKIR ŞEHRİNEUCUZ BİLET HANGİ GÜNLERDE VAR?

Salı Ankara Diyarbakır uçak bileti içinUCUZ, perşembe ise en pahalı gün.

ANKARA DİYARBAKIR ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Ankara Diyarbakır ucuz uçak bileti alırken Ankara Diyarbakır hattında uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Pazarama Tatil’in birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olması, seyahat planınızda çok avantajlı seçenekleri bir arada bulmanız için önemli bir etken.

Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal adres.

Ankara’dan Diyarbakır’a yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecekUYGUN seçenekleri Pazarama Tatil’de bulabileceksiniz.

ANKARA ŞEHRİNDE, ANKARA DİYARBAKIR ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Ankara’dan Diyarbakır’a uçakla ulaşım için önce Ankara Esenboğa Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Ankara’ya gelerek Ankara Diyarbakır uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Ankara otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

DİYARBAKIR ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI VARDIR?

Ankara’dan Diyarbakır’a gelen yolcular Diyarbakır Havalimanı’na iniş yaparlar. Çünkü Diyarbakır’daki tek havaalanı Diyarbakır Havaalanı’dır.

ANKARA DİYARBAKIR UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Ankara Diyarbakır uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçerek tüm güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE ANKARA DİYARBAKIR UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Ankara’dan Diyarbakır’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Ankara Diyarbakır uçak bileti alarak yapacağınız Ankara Diyarbakır uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Diyarbakır uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Ankara Diyarbakır arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Ankara’dan Diyarbakır’a yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ankara’dan Diyarbakır’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE ANKARA’DAN DİYARBAKIR’A YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

THY ve Pegasus Airlines, Ankara Diyarbakır hattında yapacağınız uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat eden havayolu şirketleridir. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketlerinin esnek iptal şartlarını inceleyebilirsiniz.