Antalya Ankara Uçak Bileti

Antalya’dan Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmenin yolu Antalya-Ankara uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

Antalya Ankara arası uçuşlar ortalama 1 saat 10 dakika sürüyor.

Antalya’dan Ankara’ya uçmak için öncelikle Antalya Havalimanı’na gitmeniz gerekiyor.

Şehir merkezine 10 km uzaklıktaki Antalya Havalimanı’nın, bulunduğu konum itibariyle turizm açısından önemi oldukça büyük. Bilhassa yaz aylarında Türkiye’nin en çok turist alan yerlerden biri olan Antalya ve çevresindeki tatil beldelerine ulaşım Antalya Havalimanı üzerinden sağlanıyor. Yurt içi ve yurt dışı seferlerin çok olduğu Antalya Havaalanı, yolcuların rahatı ve ihtiyaçları düşünülerek düzenlenmiş.

Antalya Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

Antalya Ankara uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Antalya Ankara uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Antalya Havalimanı’nda olmalısınız.

Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya ulaşan yolcular; Ankara yakınında bulunan Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli gibi illere de kolaylıkla ulaşabilirler.

ANTALYA ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ

Antalya Ankara ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemenizi ve Antalya Ankara uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

ANTALYA ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Antalya Ankara uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; Antalya Ankara arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Antalya uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ANTALYA'DAN ANKARA'YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

407 km mesafelik Antalya Ankara arası uçuş süresi yaklaşık 1 saat 10 dakikadır.

ANTALYA ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, Antalya Ankara için rahatlıkla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Antalya’dan Ankara’ya gitmek üzere ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi vardır.

ANTALYA'DAN ANKARA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Antalya Ankara ucuz uçak bileti bulmak için uçak kalkış tarihinizden en az 20 gün önce rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

ANTALYA ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Antalya’dan Ankara’ya gitmek isteyenlerinUCUZ uçak bileti bulabilecekleri havayolu şirketleri Pegasus ve Anadolu Jet.

ANTALYA ANKARA ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

Antalya Havalimanı'ndan Ankara Esenboğa Havalimanı'na sıklıkla uçuş düzenleyen havayolu şirketleri Pegasus, Türk Hava Yolları, AnadoluJet ve SunExpress. Bu firmalardan Antalya Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya kolayca gidebilirsiniz. THY’nin Antalya Ankara rotasındaki bazı uçuşları AnadoluJet tarafından yürütülmektedir. Pegasus’un bu rotadaki aktarmalı sefer sayısı aktarmasız sefer sayısından daha fazla.

ANTALYA ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI ARASINDAUCUZ UÇAK BİLETİ NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 aylık dönemde Antalya Ankara arası tek yönUCUZ uçak bileti 223 TL’dir. Antalya Ankara arası gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 436 TL’dir.

Önümüzdeki 30 gün içinde Antalya Ankara arasındaUCUZ uçak bileti Pegasus şirketine ait 223 TL’lik uçak biletidir.

ANTALYA ANKARA AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Antalya Ankara arası aktarmasız uçuş yapan 3 havayolu şirketi vardır.

ANTALYA ANKARA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

Antalya Ankara arasında haftada 391, günlük 44 uçuş seferi yapılıyor.

Pegasus’un Antalya’dan Ankara’a günlük sefer sayısı 22.

Türk Hava Yolları’nın Antalya’dan Ankara’a günlük sefer sayısı 11.

Anadolu Jet’in Antalya’dan Ankara’a günlük sefer sayısı ise 11.

ANTALYA ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Nisan, Mayıs ve Haziran ayları Antalya Ankara uçak bileti için en yüksek fiyatlı aylardır. Ucuz uçak bileti bakarken, bu dönemde fiyatların yılın diğer dönemlerinden daha pahalı olduğunu unutmayın. Bilhassa bu yoğun dönemlerde yapacağınız seyahat planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Ankara otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Antalya Ankara uçak bileti için en düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar: Aralık, Ocak ve Şubat.

En uygun Ankara uçak bileti bulabileceğiniz ay ise Kasım ayıdır.

ANTALYA ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Antalya Ankara ucuz uçak bileti içinUYGUN gün Salı iken çarşamba Antalya’dan Ankara’ya ucuz uçak bileti arayanlar için en pahalı gün.

ANTALYA ANKARA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

En uygun Antalya Ankara uçak bileti için Antalya Ankara arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal yoldur.

Bütün uçuşlarınız için olduğu gibi Antalya’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşlar için de; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek seçenekler Pazarama Tatil’de.

ANTALYA ŞEHRİNDE, ANTALYA ANKARA ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Antalya’dan Ankara’ya uçakla gitmek için önce Antalya Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Antalya’ya geldikten sonra Antalya Ankara uçuşu gerçekleştirecekseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Antalya otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanma fırsatını kaçırmayın.

ANTALYA’DAN GELEN UÇUŞLAR İÇİN ANKARA ŞEHRİNDEKİ HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Antalya Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular Ankara Esenboğa Havalimanı’na inerler.

ANTALYA ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Antalya Ankara arası uçuşlarla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina vb bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE ANTALYA ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Antalya’dan Ankara'ya uçan havayolu şirketlerinin hepsinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Bütün uçuşlarda olduğu gibi, Antalya’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşlarda da maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, Ankara’ya yapılan tüm uçuşlarda HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Antalya Ankara arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Ankara uçak bileti alarak Antalya’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşların öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ankara’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat yapan uçuş seçenekleri bulunmaktadır.

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE ANTALYA’DAN ANKARA’YA YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

Türk Hava Yolları ve Pegasus Airlines; Antalya Ankara arası uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat ediyor. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketlerinin esnek iptal şartlarını inceleyebilirsiniz.