İstanbul Kayseri Uçak Bileti

 

İstanbul’dan Kayseri’ye en hızlı ve konforlu şekilde gitmek için İstanbul-Kayseri uçak bileti satın alarak uçak yolcuğunu tercih etmelisiniz.

İstanbul Kayseri arası uçuş süresi ortalama 1 saat 20 dakikadır.

İstanbul’dan Kayseri’ye uçuş için kullanabileceğiniz 2 tane havalimanı bulunuyor:

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Yeni Havalimanı (İstanbul 3. Havaalanı)

Atatürk Havalimanı uçuşlarının hepsi artık İstanbul Yeni Havalimanı’ndan yapılıyor. Dolayısıyla İstanbul Avrupa yakasından tercih edeceğiniz uçuşlarda, İstanbul’dan Kayseri’ye ulaşmak için İstanbul Yeni Havalimanı’na gelmelisiniz.

İstanbul Kayseri uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekir.

İstanbul Kayseri uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir

Erciyes Kayak Merkezi, Kapuzbaşı Şelaleleri, Sultan Sazlığı ve Aladağlar Milli Parkı, Talas, Tekir Yaylası, Tuz Gölü gibi turistik lokasyonlarıyla ilgi gören Kayseri şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Kayseri uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Kayseri uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden 2 saat önce İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelmeniz gerekir.

Kayseri uçak bileti alıp İstanbul Kayseri uçağıyla Kayseri Havalimanı’na geldikten sonra Kayseri şehir merkezine gitmek için belediye otobüsleri, Havaş, taksi veya özel aracınızı kullanabilirsiniz. Kayseri şehir merkezinde ya da Kayseri (Erkilet) Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketlerinden araç da kiralayabilirsiniz.

İstanbul Kayseri uçak bileti satın alarak Kayseri (Erkilet) Havalimanı’na iniş yapanlar, Erciyes Dağı çevresi ve Kapadokya gibi yerlere gitmek için otobüsleri ya da havaalanı servislerini kullanabilirler.

İstanbul Kayseri uçak bileti satın alan yolcular; Kayseri yakınında bulunan Nevşehir, Yozgat, Niğde gibi illere de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler.

İSTANBUL KAYSERİ UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul Kayseri ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemenizi ve İstanbul Kayseri uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İSTANBUL KAYSERİ UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Kayseri uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. İstanbul Kayseri arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artacaktır. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

İSTANBUL'DAN KAYSERİ’YE UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

620 km mesafelik İstanbul Kayseri uçuş süresi en kısa 1 saat 10 dakika, ortalama 1 saat 20 dakika kadardır.

İSTANBUL KAYSERİ UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, İstanbul Kayseri için rahatlıkla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. İstanbul’dan Kayseri’ye ucuz uçak biletiyle gidebileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi bulunmaktadır.

İSTANBUL'DAN KAYSERİ’YE UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Kayseri arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için ortalama 71 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

İSTANBUL KAYSERİ ARASI UCUZ BİLET SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkan Pegasus ve Anadolu Jet havayolları, İstanbul Kayseri rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz firmaların başında gelir. Bu havayolu firmalarının dışında, THY’nin erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak da ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

İSTANBUL KAYSERİ ARASI UÇUŞLAR ARASINDA UCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul Kayseri arası tek yönUCUZ uçak bileti Türk Hava Yolları’nın 148 TL’lik biletidir. İstanbul Kayseri arasıUCUZ gidiş dönüş uçak bileti ise Pegasus Havayolları’nın 308 TL olan biletidir.

İSTANBUL’DAN KAYSERİ’YE EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

İstanbul Kayseri arası uçuş yapan toplamda 4 havayolu şirketi bulunmaktadır. İstanbul’dan Kayseri’ye en çok uçuş seferi olan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet.

İSTANBUL KAYSERİ AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

İstanbul Kayseri aktarmasız uçuşu bulunan toplam 4 havayolu şirketi bulunmaktadır.

İSTANBUL KAYSERİ ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İstanbul Kayseri arası uçuş hattında haftada 97, günlük 13 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İstanbul’dan Kayseri’ye günlük sefer sayısı 4.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Kayseri’ye günlük sefer sayısı 6.

Anadolu Jet’in İstanbul’dan Kayseri’ye günlük sefer sayısı ise 3.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN KAYSERİ ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

İstanbul Kayseri uçak biletleri için en yüksek fiyatlı aylar Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarıdır. Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, Kayseri otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Bilhassa Mayıs İstanbul Kayseri uçuşlarının en yoğun olduğu aydır. Uçak bileti fiyatları, yılın diğer dönemlerine göre bu dönemlerde daha pahalıdır.

İstanbul Kayseri uçak bileti için en düşük fiyatları yakalayabileceğiniz aylar: Ocak, Şubat ve Mart.

Gün olarak ise salı İstanbul Kayseri uçak bileti içinUCUZ, çarşamba ise en pahalı gündür.

İSTANBUL KAYSERİ ARASI UCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

En uygun İstanbul Kayseri uçak bileti için İstanbul’dan Kayseri’ye uçan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla Erka aracılığıyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit yoldur.

İstanbul'dan Kayseri’ye yapılan uçuşlar için; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL KAYSERİ ARASI UÇUŞ YAPAN İSTANBUL ŞEHRİNDEKİ HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İstanbul’dan Kayseri’ye uçakla ulaşım için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek gerekir. Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Kayseri uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

KAYSERİ ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI VARDIR?

İstanbul’dan Kayseri’ye gelen yolcular Kayseri (Erkilet) Havalimanı’na iniş yaparlar. Kayseri’deki tek havaalanı Kayseri Havaalanı’dır.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Kayseri’ye yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.