İstanbul Roma Uçak Bileti

İstanbul’dan Roma’ya en rahat ve konforlu şekilde gitmek için öncelikle uçuş yolculuğunu tercih ederek İstanbul Roma uçak bileti satın almalısınız.

İstanbul Roma arası rotada ortalama uçuş süresi 2 saat 40 dakikadır.

İstanbul’dan Roma’ya uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Roma uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Roma uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul Roma arasında direkt ve aktarmalı İstanbul Roma uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulunmaktadır. Bu destinasyonda direkt uçuş yapan havayolları; Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines ve Alitalia Havayolları.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Roma uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olması gerektiğini hatırlatalım.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Roma uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. Pasaport kontrolleri sırasında, yurtdışı çıkış harcınızı ödediğinize dair damga pulunu da hazır bulundurursanız zamandan kazanmış olursunuz.

Roma şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Roma uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Roma uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz. 

Yaz aylarında çok kalabalık, bahar aylarında ise nispeten daha sakin olan Roma şehrine ucuz uçak bileti bulmanız açısından sonbahar ve kış ayları daha idealdir.


İSTANBUL ROMA UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul Roma ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve İstanbul Roma uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

İSTANBUL ROMA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Roma uçak bileti fiyatları, seyahat edeceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Roma arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İSTANBUL'DAN ROMA’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

İstanbul Roma arası mesafe 1354 km’dir. Bu rotadaki en kısa uçuş 2 saat 35 dakika sürmektedir. Ortalama uçuş süresi ise 2 saat 40 dakikadır.

İSTANBUL ROMA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Erken rezervasyon yaptırmak, İstanbul Roma uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. İstanbul’dan Roma’ya giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz 10’a yakın havayolu şirketi bulunmaktadır.

İSTANBUL'DAN ROMA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Roma arası ucuz uçak bileti bulabilmek için yaklaşık 62 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekir.

İSTANBUL ROMA ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İstanbul Roma arası tek yönUCUZ uçak bileti 500 TL-600 TL arasında, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 1000 TL-1500 TL arasındadır.

Önümüzdeki 1 ay içinde İstanbul Roma arasındaUCUZ uçak bileti Pegasus’a aittir.

İSTANBUL’DAN ROMA'YA EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

İstanbul Roma rotasında uçuş seferi gerçekleştiren 34 havayolu şirketi bulunuyor. Bunlar arasında en çok uçuş yapan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, Pegasus, KLM Royal Dutch Airlines, Lufthansa ve Egyptair.

İSTANBUL ROMA ARASI AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Aktarmasız İstanbul Roma uçuşu yapan 3 havayolu şirketi vardır.

İSTANBUL ROMA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

İstanbul Roma arasında haftada toplam 241, günlük ise 35 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İstanbul’dan Roma’ya günlük sefer sayısı 3.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Roma’ya günlük sefer sayısı 5. 

LOT Polish Airlines’ın İstanbul’dan Roma’ya günlük sefer sayısı 1.

Aegean Airlines’ın İstanbul’dan Roma’ya günlük sefer sayısı 5.

Aeroflot’un İstanbul’dan Roma’ya günlük sefer sayısı 3.

Egyptair’in İstanbul’dan Roma’ya günlük sefer sayısı 5. 

Nile Air’in İstanbul’dan Roma’ya günlük sefer sayısı 1.

Air Serbia’nın İstanbul’dan Roma’ya günlük sefer sayısı ise 2.


İSTANBUL ŞEHRİNDEN ROMA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Nisan, Mayıs ve Temmuz ayları; İstanbul Roma uçak bileti için en yüksek fiyat gösteren aylardır. 

Bu yoğun dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Roma otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

En düşük fiyata İstanbul Roma uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Kasım, Aralık ve Şubat aylarıdır.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN ROMA ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

İstanbul Roma uçak bileti içinUCUZ gün çarşamba, en pahalı gün ise pazartesi.

İSTANBUL ROMA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İstanbul Roma ucuz uçak bileti alırken İstanbul Roma arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul’dan Roma’ya yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN ROMA'YA UÇMAK İÇİN HANGİ HAVAALANLARI KULLANILIYOR?

İstanbul’dan Roma’ya uçakla ulaşım için İstanbul’da 2 havaalanı bulunuyor. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Roma uçuşu gerçekleştirmek isteyenler, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

ROMA ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARINA İNİŞ YAPILIYOR?

İstanbul’dan Roma’ya gelen uçaklar Ciampino Havalimanı ya da Fiumicino Havalimanı’na iniş yaparlar.

İSTANBUL ROMA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebiliyor. İstanbul Roma uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina bilgileri gibi merak ettiğiniz bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE İSTANBUL'DAN ROMA’YA UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

İstanbul’dan Roma’ya uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

İstanbul Roma uçak bileti alarak yapacağınız İstanbul Roma uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Roma uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İstanbul Roma ucuz uçak bileti alarak gerçekleştirilen İstanbul Roma uçuşlarında karantina kuralları gereğince, oturma düzenleri değişiklik göstermektedir.

Uçuş öncesi testler

İstanbul’dan Roma’ya yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’dan Roma’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.