İstanbul Ukrayna Uçak Bileti

İstanbul’dan Ukrayna’ya gitmenin en kolay yolu uçuş yolculuğu yapmak. Bunun için de İstanbul Ukrayna uçak bileti satın almalısınız.

İstanbul Ukrayna arası rotada ortalama uçuş süresi 1 saat 48 dakikadır.

İstanbul’dan Ukrayna’ya uçmak için İstanbul Yeni Havalimanı ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden alınacak İstanbul Ukrayna uçak bileti fiyatları genellikle İstanbul Yeni Havalimanı üzerinden alınacak Ukrayna uçak bileti fiyatlarına göre çok daha uygundur.

İstanbul Ukrayna arasında direkt ve aktarmalı İstanbul Ukrayna uçak bileti seçeneği sunan birçok havayolu şirketi bulabilirsiniz. 

Ukrayna’ya gitmenin bir diğer yolu da İstanbul’dan düzenli olmayan bir şekilde hareket eden gemi ve feribot seferleri.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi İstanbul Ukrayna uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin yanınızda olduğundan emin olun.

Check-in sırasında ek ödeme yapmak gibi aksaklıklarla karşılaşmak istemiyorsanız Ukrayna uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmenizi öneririz. 

Ukrayna şehrine İstanbul’dan gitmek için önce İstanbul Ukrayna uçak bileti almanız gerekir. İstanbul Ukrayna uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 2 saat önce uçağınızın kalkacağı havalimanında olmanızı tavsiye ederiz. 

Ukrayna’nın Türk vatandaşlarından vize istememesi İstanbul Ukrayna ucuz uçak bileti satışlarının yoğunluğunun artmasının en önemli sebeplerinden biridir.

Ukrayna’nın konum olarak Türkiye'ye çok yakın olması, İstanbul Ukrayna ucuz uçak bileti alarak ülkeyi keşfetmek isteyenler için büyük avantaj.

Kiev, Lviv ve Odessa Ukrayna’nın en çok turist ağırlayan şehirleridir. Türkiye'den Kiev’e her gün 2045 sefer, Türkiye’den Lviv’e her gün 566 sefer, Türkiye’den Odessa’ya ise her gün 1055 sefer düzenlenmektedir.

Kiev, Lviv, Odessa ve Kherson gibi şehirlerin dışında; Kiev’in en eski kilisesi olarak bilinen ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yerini almış olan St. Sophia Katedrali, yemyeşil tepelerin içinde konumlanmış ve mum ışığıyla aydınlatılan Mağaralar Manastırı, Ukrayna Bilim Akademisi Botanik Bahçesi, St. Andrew's Kilisesi, Golden Gate (Altın Kapı), Mariyinsky Sarayı ve Devlet Botanik Bahçesi de Ukrayna uçak bileti alarak Ukrayna’ya seyahat edenlerin mutlaka görmesi gereken önemli yerlerdir.

İSTANBUL UKRAYNA UCUZ UÇAK BİLETİ

İstanbul Ukrayna ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi elinizden geldiğince önceden belirlemenizi ve İstanbul Ukrayna uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

İSTANBUL UKRAYNA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İstanbul Ukrayna uçak bileti fiyatları, Ukrayna’ya gideceğiniz döneme, güne ve havayolu şirketine göre değişiklik gösterir. İstanbul Ukrayna arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İstanbul uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İSTANBUL'DAN UKRAYNA’YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

839 kilometrelik İstanbul Ukrayna uçuş hattındaki ortalama uçuş süresi 1 saat 48 dakikadır. 

İstanbul Kiev: 1 saat 45 dakika

İstanbul Lviv: 1 saat 55 dakika

İstanbul Odessa: 1 saat 20 dakika sürer.

İSTANBUL UKRAYNA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, İstanbul Ukrayna uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artıracaktır. İstanbul’dan Ukrayna’ya giderken ucuz uçak bileti bulabileceğiniz çok sayıda havayolu şirketi vardır.

Türkiye Ukrayna uçak bileti fiyatları genel olarak, gideceğiniz Ukrayna şehrine ve gideceğiniz döneme göre 400 TL ile 1.000 TL arasında değişiklik gösterir.

İSTANBUL'DAN UKRAYNA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İstanbul Ukrayna hattında ucuz uçak bileti bulabilmek için yaklaşık 75 gün önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

İSTANBUL UKRAYNA ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 aylık dönemde İstanbul Ukrayna arası tek yönUCUZ uçak bileti 500 TL’nin altında, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 1000 TL’ye yakındır.

İstanbul Ukrayna ucuz uçak bileti fırsatlarını kaçırmamak için uçak bileti kampanyalarını takip etmeyi ihmal etmemenizi öneririz. 

İSTANBUL’DAN UKRAYNA'YA EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİ?

İstanbul Ukrayna rotasında uçuş yapan havayolu firmaları Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Lufthansa, KLM, Aegean Havayolları, Emirates, Ukrayna Havayolları, Air France, Qatar Airways, Alitalia. 

Türkiye Ukrayna arasındaki en popüler rota İstanbul - Kiev olup, Pegasus ve Türk Hava Yolları bu rotada en çok uçan havayolu şirketleridir.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN UKRAYNA'YA UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

İstanbul Ukrayna uçak bileti için en yüksek fiyatlara denk geleceğiniz aylar Nisan, Mayıs ve Haziran aylarıdır.

Ocak, Şubat ve Aralık ayları ise en düşük fiyata İstanbul Ukrayna uçak bileti satın alabileceğiniz aylardır.

Ucuz bilet demek yoğunluk demek. Bu yoğun dönemlerde yapacağınız tatil planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Ukrayna otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İSTANBUL UKRAYNA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

İstanbul Ukrayna ucuz uçak bileti bakarken İstanbul Ukrayna arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda bulun diye, Pazarama Tatil sizinle.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

İstanbul Ukrayna uçak bileti satın alarak yapacağınız İstanbul Ukrayna uçuşlarında; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İSTANBUL ŞEHRİNDEN UKRAYNA'YA UÇMAK İÇİN HANGİ HAVAALANLARI KULLANILIYOR?

İstanbul’dan Ukrayna’ya gidecek olan yolcular İstanbul’da 2 havaalanından birini tercih ederler. Biri Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Yeni Havalimanı, diğeri ise Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

Başka şehirlerden İstanbul’a gelerek İstanbul Ukrayna uçuşu gerçekleştirmek isteyenler, günübirlik ya da uzun süreli konaklamaları için İstanbul otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirler.

UKRAYNA ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARINA İNİŞ YAPILIYOR?

İstanbul’dan Ukrayna’ya gelen uçakların iniş yapacakları havaalanı alternatifleri şunlardır: Odesa Havalimanı, Boryspil Havalimanı, Zhuliany Havalimanı, KIEV INTERNATIONAL AIRPORT Havalimanı, Gostomel Antonov Havalimanı, Chernobayevka Havalimanı, Donetsk Havalimanı, Dnipropetrovsk Havalimanı, Lviv Havalimanı, Zaporizhzhia Havalimanı, Osnova Havalimanı.

İSTANBUL UKRAYNA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebiliyor. İstanbul Ukrayna uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina durumu hakkında güncel bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE İSTANBUL'DAN UKRAYNA’YA UÇUŞ YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELERDİR?

İstanbul’dan Ukrayna’ya uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri bulunuyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

İstanbul Ukrayna uçak bileti alarak yapacağınız İstanbul Ukrayna uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Ukrayna uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İstanbul Ukrayna arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince, oturma düzenleri değişiklik göstermektedir.

Uçuş öncesi testler

İstanbul’dan Ukrayna’ya yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, İstanbul’dan Ukrayna’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.