İzmir Ankara Uçak Bileti

İzmir’den Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmenin yolu İzmir-Ankara uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

İzmir Ankara arası uçuş süresi ortalama 1 saat 15 dakikadır.

İzmir’den Ankara’ya uçmak için öncelikle İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir. İzmir'in en turistik beldelerinden biri olan Çeşme'den İzmir Adanan Menderes Havalimanı'na gitmek isteyenler özel otobüslere binebilirler. İzmir'in birçok ilçesinden havaalanına giden belediye otobüsleri ve raylı sistem de Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım için en hızlı alternatifler.

İzmir Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekir.

İzmir Ankara uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir

İzmir Ankara uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1 saat önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda olmalısınız.

Ankara uçak bileti satın alarak Türkiye’nin başkenti Ankara’ya gelenler Anıtkabır’i, Atakule’yi, Elmadağ Kayak Merkezi’ni mutlaka görmeliler.

İzmir Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya ulaşan yolcular; Ankara yakınında bulunan Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli gibi illere de kolaylıkla ulaşabilirler.

Manisa'dan Ankara'ya gitmek isteyenlerin de İzmir-Ankara uçak bileti için sitemize göz atmalarını tavsiye ederiz.

İZMİR ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ

İzmir Ankara ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemenizi ve İzmir Ankara uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İZMİR ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İzmir Ankara uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; İzmir Ankara arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İzmir uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İZMİR'DEN ANKARA'YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

543 km mesafelik İzmir Ankara arası uçuş süresi en kısa 1 saat 10 dakika, ortalama 1 saat 15 dakika kadardır.

İZMİR ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, İzmir Ankara için rahatlıkla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. İzmir’den Ankara’ya gitmek üzere ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi bulunmaktadır.

İZMİR'DEN ANKARA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İzmir Ankara ucuz uçak bileti bulmak için uçuş tarihinden en az 89 gün önce rezervasyon yapmanız gerekir.

İZMİR ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

İzmir’den Ankara’ya gitmek isteyenlerin en ucuz uçak bileti bulabilecekleri havayolu şirketleri Pegasus ve Anadolu Jet.

İZMİR ANKARA ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Ankara Esenboğa Havalimanı'na sıklıkla uçuş düzenleyen hava yolları Pegasus, Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları'dır. Bu firmalardan İzmir Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya kolayca gidebilirsiniz.

İZMİR ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI ARASINDAUCUZ UÇAK BİLETİ NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 aylık dönemde İzmir Ankara arası tek yönUCUZ uçak bileti 163 TL’dir. İzmir Ankara arası gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 351 TL’dir.

Önümüzdeki 30 gün içinde İzmir Ankara arasındaUCUZ uçak bileti Pegasus’a ait 213 TL’lik uçak biletidir.

İZMİR ANKARA AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

İzmir Ankara arası aktarmasız uçuş yapan 3 havayolu şirketi vardır.

İZMİR ANKARA ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

İzmir Ankara arasında haftada 300, günlük 28 uçuş seferi yapılıyor?

Pegasus’un İzmir’den Ankara’a günlük sefer sayısı 2.

Türk Hava Yolları’nın İzmir’den Ankara’a günlük sefer sayısı 19.

Anadolu Jet’in İzmir’den Ankara’a günlük sefer sayısı ise 7.

İZMİR ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Nisan, Mayıs ve Haziran ayları İzmir Ankara uçak bileti için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın diğer dönemlerinden daha pahalıdır. Bu dönemlerde yapacağınız seyahat planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Ankara otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İzmir Ankara uçak bileti için en düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar: Aralık, Şubat ve Ocak.

En uygun Ankara uçak bileti bulabileceğiniz ay ise Şubat ayıdır.

İZMİR ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

İzmir Ankara ucuz uçak bileti içinUYGUN gün cumartesidir. Pazar ise en pahalı gündür.

İZMİR ANKARA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

En uygun İzmir Ankara uçak bileti için İzmir Ankara arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit yoldur.

İzmir’den Ankara'dan yapacağınız uçuşlar için de; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek seçenekler Pazarama Tatil’de.

İZMİR ŞEHRİNDE, İZMİR ANKARA ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İzmir’den Ankara’ya uçakla gitmek için önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden İzmir’e geldikten sonra İzmir Ankara uçuşu gerçekleştirecekseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için İzmir otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirsiniz.

İZMİR’DEN GELEN UÇUŞLAR İÇİN ANKARA ŞEHRİNDEKİ HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İzmir Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular Ankara Esenboğa Havalimanı’na inerler.

İZMİR ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. İzmir Ankara arası uçuşlarla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina vb bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE İZMİR ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

İzmir’den Ankara'ya uçan havayolu şirketlerinin hepsi, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri alıyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Bütün uçuşlarda olduğu gibi, İzmir’den Ankara'ya yapacağınız uçuşlarda da maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, Ankara’ya yapılan tüm uçuşlarda HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İzmir Ankara arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Ankara uçak bileti alarak İzmir’den Ankara'ya yapacağınız uçuşların öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ankara’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat yapan uçuş seçenekleri bulunmaktadır.

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE İZMİR’DEN ANKARA’YA YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

Türk Hava Yolları ve Pegasus Airlines; İzmir Ankara arası uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat ediyor. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketlerinin esnek iptal şartlarını inceleyebilirsiniz.