İzmir Kayseri Uçak Bileti

İzmir’den Kayseri’ye en hızlı ve konforlu şekilde gitmek için İzmir-Kayseri uçak bileti satın alarak uçak yolcuğunu tercih etmelisiniz.

İzmir Kayseri arası uçuş süresi ortalama 1 saat 20 dakikadır.

İzmir’den Kayseri’ye uçmak için önce İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na gelmeniz gerekiyor.

İzmir Kayseri uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerekir.

İzmir Kayseri uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Erciyes Kayak Merkezi, Kapuzbaşı Şelaleleri, Sultan Sazlığı ve Aladağlar Milli Parkı, Talas, Tekir Yaylası, Tuz Gölü gibi turistik lokasyonlarıyla ilgi gören Kayseri şehrine İzmir’den gitmek için önce İzmir Kayseri uçak bileti almanız gerekir. İzmir Kayseri ucuz uçak bileti aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda olmalısınız.

Kayseri uçak bileti alıp İzmir Kayseri uçağıyla Kayseri Erkilet Havalimanı’na geldikten sonra Kayseri şehir merkezine gitmek için belediye otobüsleri, Havaş, taksi veya özel aracınızı kullanabilirsiniz. Kayseri şehir merkezinde ya da Kayseri Erkilet Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketlerinden araç da kiralayabilirsiniz.

İzmir Kayseri uçak bileti satın alarak Kayseri (Erkilet) Havalimanı’na iniş yapanlar, Erciyes Dağı çevresi ve Kapadokya gibi yerlere gitmek için otobüsleri ya da havaalanı servislerini kullanabilirler.

İzmir Kayseri uçak bileti satın alan yolcular; Kayseri yakınında bulunan Nevşehir, Yozgat, Niğde gibi illere de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler.

İZMİR KAYSERİ UCUZ UÇAK BİLETİ

İzmir Kayseri ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemenizi ve İzmir Kayseri uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanızı öneririz. 

İZMİR KAYSERİ UÇAK BİLETİ FİYATLARI

İzmir Kayseri uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterir. İzmir Kayseri arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artacaktır. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da İzmir uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İZMİR'DEN KAYSERİ'YE UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

727 km mesafelik İzmir Kayseri uçuş süresi ortalama 1 saat 20 dakika kadardır.

İZMİR KAYSERİ UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, İzmir Kayseri için rahatlıkla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. İzmir’den Kayseri’ye ucuz uçak biletiyle gidebileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi bulunmaktadır.

İZMİR'DEN KAYSERİ’YE UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

İzmir Kayseri ucuz uçak bileti avantajından faydalanmak için ortalama 87 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

İZMİR KAYSERİ UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

SunExpress ve Pegasus, İzmir Kayseri rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz firmaların başında geliyor. Bu havayolu firmalarının dışında, THY’nin erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak da ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

İZMİR KAYSERİ ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde İzmir Kayseri arası tek yönUCUZ uçak bileti 100-150 TL aralığındadır. İzmir Kayseri arası gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 250-300 TL aralığındadır.

Önümüzdeki 30 gün içinde en ucuz İzmir Kayseri uçak bileti SunExpress’a ait uçak biletidir.

İZMİR'DEN KAYSERİ'YE EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

İzmir Kayseri arası uçuş yapan toplamda 4 havayolu şirketi bulunmaktadır. İzmir’den Kayseri’ye en çok uçuş seferi olan havayolu firmaları: Türk Hava Yolları, SunExpress, Pegasus ve Anadolu Jet.

İZMİR KAYSERİ AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

İzmir Kayseri aktarmasız uçuşu bulunan toplam 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.

İZMİR KAYSERİ ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ VARDIR?

İzmir Kayseri arası uçuş hattında haftada 352, günlük ise 57 uçuş yapılıyor.

Pegasus’un İzmir’den Kayseri’ye günlük sefer sayısı 31.

SunExpress’in İzmir’den Kayseri’ye günlük sefer sayısı 1.

Türk Hava Yolları’nın İzmir’den Kayseri’ye günlük sefer sayısı 16. 

Anadolu Jet’in İzmir’den Kayseri’ye günlük sefer sayısı ise 9.

İZMİR ŞEHRİNDEN KAYSERİ ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

İzmir Kayseri uçak biletleri için en yüksek fiyatlı aylar Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarıdır.

İzmir Kayseri uçak bileti için en düşük fiyatları yakalayabileceğiniz aylar ise Kasım, Aralık ve Şubat. Bilhassa Aralık ayı İzmir Kayseri uçak bileti fiyatlarının en düşük olduğu aydır.

Bu dönemde yapacağınız tatil planlarında ucuz bilet fırsatından kaynaklanan yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, Kayseri otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

İZMİR ŞEHRİNDEN KAYSERİ ŞEHRİNE UCUZ BİLETLE GİTMEK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Perşembe İzmir Kayseri uçak bileti içinUCUZ, pazartesi ise en pahalı gündür.

İZMİR KAYSERİ ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

En uygun İzmir Kayseri uçak bileti için İzmir’den Kayseri’ye uçan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla Erka aracılığıyla özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit yoldur.

İzmir’den Kayseri’ye yapılan uçuşlar için; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekler Pazarama Tatil’de.

İZMİR ŞEHRİNDE, İZMİR KAYSERİ ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

İzmir’den Kayseri’ye uçakla ulaşım için İzmir Adnan Menderes Havalimanı hizmet veriyor. Başka şehirlerden İzmir’e gelerek İzmir Kayseri uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için İzmir otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

KAYSERİ ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI BULUNUR?

İzmir’den Kayseri’ye gelen yolcular Kayseri Erkilet Havalimanı’na iniş yaparlar. Kayseri’deki tek havaalanı Kayseri Havaalanı’dır.

İZMİR KAYSERİ UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. İzmir Kayseri arası uçuşlarla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina vb bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir ve tüm güncel bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE İZMİR KAYSERİ UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

İzmir’den Kayseri’ye uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketleri, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri alıyor. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

İzmir’den Kayseri’ye yapacağınız uçuşlarda maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin dışında Kayseri’ye yapılan tüm uçuşlarda HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

İzmir Kayseri arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

İzmir’den Kayseri’ye yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Kayseri’ye yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır. 

COVID-19 SALGINI SEBEBİYLE İZMİR'DEN KAYSERİ’YE YAPILAN UÇUŞLARDA ESNEK İPTAL POLİTİKASI UYGULAYAN HAVAYOLU ŞİRKETLERİ HANGİLERİDİR?

İzmir Kayseri arası uçuşlarda iptal ve değişiklik ücretlerinden feragat eden havayolu şirketlerinin başında SunExpress ve Pegasus geliyor. Rezervasyon sürecinizde bu havayolu şirketlerinin esnek iptal şartlarını inceleyebilirsiniz.