Trabzon Ankara Uçak Bileti

Trabzon’dan Ankara’ya en hızlı ve rahat gitmenin yolu Trabzon-Ankara uçak bileti satın alarak uçuş yolculuğunu tercih etmek.

Trabzon Ankara arası uçuşlar ortalama 1 saat 19 dakika sürmektedir.

Trabzon’dan Ankara’ya uçmak için öncelikle Trabzon Havalimanı’na gitmeniz gerekiyor.

Trabzon Ankara uçuşlarında da diğer uçuşlarda olduğu gibi check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğinizden; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatalım.

Trabzon Ankara uçak bileti alırken size bildirilen bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı engelleyecektir.

Trabzon Ankara uçak biletinizi aldıktan sonra, uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Trabzon Havalimanı’nda olmalısınız.

Trabzon Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya geldiğinizde iniş yapacağınız havaalanı, Ankara’nın tek havaalanı olan Ankara Esenboğa Havalimanı olacak.

Esenboğa Havalimanı’ndan Kızılay, AŞTİ, Gar, Sıhhiye ve Ulus gibi merkezi noktalara Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Belko Air isimli otobüsler, EGO otobüsleri, taksi ve özel araçlarla rahatça ulaşabilirsiniz. Akyurt ilçesinde bulunan Esenboğa Havalimanı’nın içindeki araç kiralama firmalarından da faydalanabilirsiniz.

Van çıkışlı Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular, Anıtkabir başta olmak üzere, değişik mimarisiyle Ankara’nın simgelerinden biri olan Atakule’yi, Kuğulu Park’ı, meşhur Kızılay Meydanı’nı, Ankara Kalesi’ni, Türk Hamam Müzesi’ni, PTT Pul Müzesi’ni görebilecekleri bir şehir gezisi yapabilirler.

Ankara ulaşım açısından çok rahat bir şehir olduğu için Esenboğa Havalimanı’na inen yolcular şehir merkezine gitmek için hiç zorlanmayacaklar.

Trabzon Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya ulaşan yolcular; Ankara yakınında bulunan Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli gibi illere de kolaylıkla ulaşabilirler.

TRABZON ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ

Trabzon Ankara ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi önceden belirlemeniz ve Trabzon Ankara uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek rezervasyon yaptırmanız fiyat avantajlı bir seyahat yapmanız açısından faydalı olacaktır.

TRABZON ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Trabzon Ankara uçak bileti fiyatları, gideceğiniz döneme, güne ve havayoluna göre değişiklik gösterir. Bilhassa yaz dönemlerinde ve bayram tatillerinde oluşan yoğunluktan dolayı; Trabzon Ankara arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Trabzon uçak bileti için erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

TRABZON'DAN ANKARA'YA UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

582 km mesafelik Trabzon Ankara arası en hızlı uçuş süresi 1 saat 10 dakika, ortalama uçuş süresi ise 1 saat 19 dakikadır.

TRABZON ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde, Trabzon Ankara için rahatlıkla ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Trabzon’dan Ankara’ya ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz 1’den fazla havayolu şirketi bulunuyor.

TRABZON'DAN ANKARA’YA UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Trabzon Ankara ucuz uçak bileti bulmak için uçuş tarihinizden en az 85 gün önce rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

TRABZON ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Trabzon’dan Ankara’ya gitmek isteyenlerinUCUZ uçak bileti bulabilecekleri havayolu şirketleri Pegasus ve Anadolu Jet.

TRABZON ANKARA ARASI HATTA EN SIK UÇAN HAVAYOLU FİRMALARI HANGİLERİDİR?

Trabzon Havalimanı'ndan Ankara Esenboğa Havalimanı'na sıklıkla uçuş düzenleyen havayolu şirketleri Pegasus, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet. Bu firmalardan Trabzon Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya kolayca gidebilirsiniz.

TRABZON ANKARA UÇAK BİLETİ FİYATLARI ARASINDAUCUZ UÇAK BİLETİ NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 aylık dönemde Trabzon Ankara arası tek yönUCUZ uçak bileti 211 TL’dir. Trabzon Ankara arası gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 468 TL’dir.

Önümüzdeki 1 ay içinde Trabzon Ankara arasındaUCUZ uçak bileti Anadolu Jet firmasına ait 300 TL’lik uçak biletidir.

Trabzon Ankara uçak bileti almak içinUCUZ ay ise Ağustos’tur.

TRABZON ANKARA AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU ŞİRKETİ VAR?

Trabzon Ankara arası aktarmasız uçuş yapan 3 havayolu şirketi vardır.

Trabzon Ankara arası haftalık kaç uçuş vardır?

Trabzon Ankara arasında haftada 305, günlük 42 uçuş seferi yapılıyor.

Pegasus’un Trabzon’dan Ankara’a günlük sefer sayısı 19.

Türk Hava Yolları’nın Trabzon’dan Ankara’a günlük sefer sayısı 15.

Anadolu Jet’in Trabzon’dan Ankara’a günlük sefer sayısı ise 8.

TRABZON ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Ocak, Nisan ve Mayıs ayları Trabzon Ankara uçak bileti alacak olanlar için en yüksek fiyatlı aylardır. Ucuz uçak bileti bakarken, bu dönemde fiyatların yılın diğer dönemlerinden daha pahalı olduğunu unutmayın. Bilhassa bu yoğun dönemlerde yapacağınız seyahat planlarında mağduriyet yaşamamanız için, Ankara otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Trabzon Ankara uçak bileti için en düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar: Ekim, Kasım ve Aralık.

Trabzon’dan yola çıkmak üzere alabileceğinizUYGUN Ankara uçak bileti için tavsiye edebileceğimiz ay Ekim ayıdır.

TRABZON ANKARA UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Trabzon Ankara ucuz uçak bileti içinUYGUN gün perşembe, Trabzon’dan Ankara’ya ucuz uçak bileti arayanlar için en pahalı gün cumartesi.

TRABZON ANKARA ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

En uygun Trabzon Ankara uçak bileti için Trabzon Ankara arası uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayoluyla anlaşmalı bir seyahat platformu olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal adrestir.

Bütün uçuşlarınız için olduğu gibi Trabzon’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşlar için de; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek seçenekler Pazarama Tatil’de.

TRABZON ŞEHRİNDE, TRABZON ANKARA ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Trabzon’dan Ankara’ya uçakla gitmek için önce Trabzon Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Trabzon’a geldikten sonra Trabzon Ankara uçuşu gerçekleştirecekseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Trabzon otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajlarından faydalanabilirsiniz.

TRABZON’DAN GELEN UÇUŞLAR İÇİN ANKARA ŞEHRİNDEKİ HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Trabzon Ankara uçak bileti alarak Ankara’ya gelen yolcular Ankara Esenboğa Havalimanı’na inerler.

TRABZON ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebiliyor. Trabzon Ankara arası uçuşlarla ilgili kısıtlama/varış yerinizle ilgili karantina vb bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçebilir, güncel bilgilere bu yolla ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE TRABZON ANKARA UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Trabzon’dan Ankara'ya uçan havayolu şirketlerinin hepsinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Bütün uçuşlarda olduğu gibi, Trabzon’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşlarda da maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, Ankara’ya yapılan tüm uçuşlarda HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Trabzon Ankara arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Ankara uçak bileti alarak Trabzon’dan Ankara'ya yapacağınız uçuşların öncesinde antikor testi ve semptom testi yaptırmanız istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ankara’ya yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat yapan uçuş seçenekleri bulunmaktadır.