Ankara Erzurum Uçak Bileti

Ankara’dan Erzurum’a en hızlı şekilde gitmek için yapmanız gereken vakit kaybetmeden bir Ankara-Erzurum uçak bileti satın alarak uçak yolcuğu yapmak.

Ankara Erzurum arası uçuş süresi ortalama 1 saat 20 dakikadır.

Ankara’dan Erzurum’a uçmak için önce Ankara Esenboğa Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Ankara Esenboğa Havalimanı'na gitmek için, Ankara'nın birçok noktasından hareket eden özel havaalanı servislerini ya da belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Diğer tüm uçuşlarda olduğu gibi Ankara Erzurum uçuşlarında da check-in işlemleri ve kimlik kontrolü gibi adımlardan geçeceğiniz için; nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ya da evlilik cüzdanı gibi fotoğraflı bir kimlik belgesini yanınızda bulundurmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Ankara Erzurum uçak bileti alırken size sunulan bagaj limitine dikkat etmeniz, check-in sırasında ek ödeme yapmanızı önleyecektir.

Ankara Erzurum ucuz uçak bileti aldıktan sonra ise uçuş gününüzde, uçuş saatinizden en az 1,5 saat önce Ankara Esenboğa Havalimanı’nda olmanız gerekir.

Erzurum uçak bileti alıp Ankara Erzurum uçağıyla Erzurum Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra Erzurum’un birçok ilçesine ve civar illerine kolayca ulaşabileceğiniz transfer seçenekleri mevcut.

Erzurum Havalimanı’nda, diğer havalimanlarında olduğu gibi Havaş hizmeti bulunmasa da Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin uçaktan iniş saatinizi takip ederek şehrin merkezi noktalarına hareket eden servislerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca taksi ya da araç kiralama seçenekleri de Erzurum şehir merkezine kolayca gitmeniz için ideal.

ANKARA ERZURUM UCUZ UÇAK BİLETİ

Ankara Erzurum ucuz uçak bileti almak için uçuş tarihlerinizi mümkün olduğunca önceden belirlemenizi ve Ankara Erzurum uçak bileti fiyatlarını önceden kontrol ederek erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

ANKARA ERZURUM UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Ankara Erzurum uçak bileti fiyatları, gideceğiniz mevsime, döneme, güne ve havayolu firmasına göre değişiklik gösterebilir. Ankara Erzurum arası yolculuklarınızda ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanabilmek için rezervasyonlarınızı uçuş tarihinizden ne kadar önce yaptırırsanız, ucuz bilet bulma ihtimaliniz de o kadar artar. Aynı şekilde dönüş uçuşlarınızda da Ankara uçak bileti için erken rezervasyonun sağladığı ucuz bilet avantajlarından faydalanmanız da bütçenizin yararına olacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

ANKARA'DAN ERZURUM'A UÇAKLA KAÇ SAATTE GİDİLİR?

696 km’lik Ankara Erzurum uçuş hattındaki yolculuklar ortalama 1 saat 20 dakika sürer.

ANKARA ERZURUM UÇAK BİLETİ FİYATLARI NASILDIR?

Önceden rezervasyon yaptırmanız, Ankara Erzurum uçak bileti satın alırken ucuz bilet bulma ihtimalinizi artırır. Ankara’dan Erzurum’a giderken ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz birkaç havayolu şirketi bulunuyor.

ANKARA'DAN ERZURUM’A UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL BULURUM?

Uçuş tarihinizden en az 22 gün öncesinden uçak bileti rezervasyonu yapmak, Ankara Erzurum arası ucuz uçak bileti avantajından faydalanmanızı kolaylaştıracaktır.

ANKARA ERZURUM ARASI UCUZ BİLET SATAN HAVAYOLLARI HANGİLERİDİR?

Pegasus Airlines ve Anadolu Jet havayolları, Ankara Erzurum rotasında ucuz uçak bileti bulabileceğiniz firmaların başında geliyor. Bunların dışında, THY’nin erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak ucuz uçak bileti satın almak da mümkün.

ANKARA ERZURUM ARASI UÇUŞLAR ARASINDAUCUZ BİLET (EN UYGUN FİYAT) NE KADARDIR?

Önümüzdeki 3 ay içinde Ankara Erzurum arası tek yönUCUZ uçak bileti 223 TL, gidiş dönüşUCUZ uçak bileti ise 443 TL’dir.

Önümüzdeki 30 gün içinde Ankara Erzurum arasındaUCUZ uçak bileti Anadolu Jet’in 223 TL’lik uçak biletidir.

Ankara’dan Erzurum’a daha uygun fiyatlı bir seyahat düşünenler Ankara Erzurum otobüs bileti satın alarak da Erzurum’a rahatlıkla gidebilirler.

ANKARA'DAN ERZURUM'A EN SIK UÇAN HAVAYOLU ŞİRKETİ HANGİSİDİR?

Ankara Erzurum arası uçuş seferi bulunan toplam 3 havayolu şirketi bulunuyor. Ankara-Erzurum arası en çok uçuş seferi yapan havayolu firmaları Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus. Bu firmaların herhangi birinden bir ucuz uçak bileti satın alarak Ankara’dan Erzurum’a gitmenin en kesin yolu ise erken rezervasyondan geçiyor.

ANKARA ERZURUM AKTARMASIZ UÇUŞ YAPAN KAÇ HAVAYOLU VAR?

Aktarmasız Ankara Esenboğa – Erzurum uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunuyor.

ANKARA ERZURUM ARASI HAFTALIK KAÇ UÇUŞ YAPILIYOR?

Ankara Erzurum arası uçuş hattında haftada 128, günlük 18 uçuş yapılır.

Pegasus’un Ankara’dan Erzurum’a günlük sefer sayısı 4.

Türk Hava Yolları’nın Ankara’dan Erzurum’a günlük sefer sayısı 8.

Anadolu Jet’in Ankara’dan Erzurum’a günlük sefer sayısı ise 6.

ANKARA ERZURUM UCUZ UÇAK BİLETİ BULMAK İÇİNUYGUN DÖNEM HANGİSİDİR?

Nisna, Mayıs ve Temmuz ayları; Ankara Erzurum uçak bileti alırken en yüksek fiyatlara rastlayacağınız dönemler.

En düşük fiyata Ankara Erzurum uçak bileti alabileceğiniz aylar ise Ekim, Kasım ve Aralık.

Bu dönemlerde yapacağınız tatil planlarında öngörülen yoğunluk sebebiyle mağduriyet yaşamamanız için, Erzurum otelleri fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

ANKARA ERZURUM UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİNUYGUN GÜN HANGİSİDİR?

Salı günü Ankara Erzurum uçak bileti içinUCUZ gün, Pazar günü ise en pahalı gün.

ANKARA ERZURUM ARASIUCUZ UÇAK BİLETİ İÇİN NEDEN PAZARAMA TATİL’İ TERCİH ETMELİYİM?

Ankara Erzurum ucuz uçak bileti alırken Ankara Erzurum hattında uçuş yapan havayolu şirketlerini, uygun uçuş seferlerini ve tüm fiyatları tek bir platformda görüntüleyebilmeniz için artık Pazarama Tatil var.

Birçok havayolu şirketiyle özel anlaşması olan Pazarama Tatil’in özellikle yoğun dönemlerdeki çok özel kampanyaları, ucuz uçak bileti almak isteyenler için en ideal ve en basit adres.

Ankara’dan Erzurum’a yapacağınız uçuşlarda; başta fiyatlar olmak üzere seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek uygun seçenekleri Pazarama Tatil’de bulabileceksiniz.

ANKARA ŞEHRİNDE, ANKARA ERZURUM ARASI UÇUŞ YAPAN HAVAALANLARI HANGİLERİDİR?

Ankara’dan Erzurum’a uçakla ulaşım için önce Ankara Esenboğa Havalimanı’na gitmeniz gerekir. Başka şehirlerden Ankara’ya gelerek Ankara Erzurum uçuşu gerçekleştirmek isterseniz, günübirlik veya uzun süreli konaklamalarınız için Ankara otelleri ile iletişime geçerek uygun fiyatlı avantajlardan faydalanabilirsiniz.

ERZURUM ŞEHRİNDE HANGİ HAVAALANLARI VARDIR?

Ankara’dan Erzurum’a gelen yolcular Erzurum Havalimanı’na iniş yaparlar. Çünkü Antalya’daki tek havaalanı Erzurum Havaalanı’dır.

ANKARA ERZURUM UÇUŞ HATTINDA SEYAHAT KISITLAMASI VAR MI?

COVID-19 döneminde seyahat kısıtlamaları dönemlere göre değişiklik gösterebilir. Ankara Erzurum uçuşlarınızla ilgili kısıtlamalar ya da varış yerinizle ilgili karantina gibi bilgiler için havayolu şirketinizle iletişime geçerek tüm güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

COVID-19 SALGIN DÖNEMİNDE ANKARA ERZURUM UÇUŞ HATTINDA SEFER YAPAN HAVAYOLLARININ GÜVENLİK TEDBİRLERİ NELER?

Ankara’dan Erzurum’a uçuş seferleri olan bütün havayolu şirketlerinin, pandemi dönemine özel ek güvenlik tedbirleri mevcut. Havayolu şirketlerine göre değişiklik gösterebilen bu tedbirler, yolcuların rahatça uyum sağlayabilecekleri şekilde düzenleniyor.

Maske zorunluluğu

Ankara Erzurum uçak bileti alarak yapacağınız Ankara Erzurum uçuşlarında maske takmanız zorunludur.

Sağlık koruma tedbirleri

Günlük rutin ve kapsamlı temizliklerin yanı sıra, tüm Erzurum uçuşlarında HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) kabin filtreleri bulunmaktadır.

Sosyal mesafeye uygun oturma düzeni

Ankara Erzurum arası uçuşlarda karantina kuralları gereğince uçuş oturma düzenleri değişiklik gösterebiliyor.

Uçuş öncesi testler

Ankara’dan Erzurum’a yapılan uçuşların öncesinde yolculardan antikor testi ve semptom testi yaptırmaları istenebilir.

Esnek iptal politikası

Diğer uçak biletlerinde olduğu gibi, Ankara’dan Erzurum’a yapılan uçuşlardaki bilet değişiklik durumlarında da, ücretlerinden feragat edilen uçuş seçenekleri bulunmaktadır.